DNI OTWARTE ONLINE -30% RABAT NA STUDIA Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Ambasadorzy porozmawiają o znaczeniu krajów BRICS

Ambasadorzy porozmawiają o znaczeniu krajów BRICS

Początek: śr., 29 kwi 2015, 14:00
Koniec: śr., 29 kwi 2015, 17:00

Ambasadorzy krajów tworzących BRICS debatowali na temat roli i celów ugrupowania we współczesnym świecie. Konferencja odbyła się 29 kwietnia 2015 r.  w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie. 

Ugrupowanie BRICS, które tworzą: Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i Afryka Południowa, to liczący się gracz na arenie międzynarodowej. Charakteryzuje je szybki rozwój, w sumie jego populacja obejmuje 3 miliardy ludzi, kraje tworzące je razem generują ¼ globalnego produktu narodowego brutto, na ich terenach znajduje się znaczna część złóż bogactw naturalnych. Chętnych do wstąpienia w szeregi BRICS przybywa, rozważają to Turcja, Korea Południowa, Meksyk czy Indonezja. Celem ugrupowania BRICS jest np. stworzenie nowego systemu walutowego, zwiększenia roli państwo rozwijających się w międzynarodowych instytucjach walutowych czy reforma ONZ.

  • Sytuacja międzynarodowa znajduje się obecnie pod wielkim wpływem wydarzeń na Ukrainie oraz aktywności ISIS. To bardzo ważne kwestie, ale nie możemy zapomnieć innych istotnych procesów politycznych kształtujących przyszłość współczesnego świata. Jedną z takich kwestii są kraje tworzące grupę BRICS – podkreśla prof. Longin Pastusiak, dyrektor Instytutu Stosunków Międzynarodowych Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

Ambasadorzy, pod przewodnictwem prof. Longina Pastusiaka, b. wiceprezydenta Zgromadzenia Parlamentarnego NATO oraz amb. Ryszarda Fijałkowskiego, rozmawiali nt. roli, jaką BRICS pełni we współczesnym świecie, celach do osiągnięcia i zadaniach do zrealizowania, a także zastanowią się, jak postrzegany jest każdy z krajów tworzących grupę i jakie jest jego miejsce w tej strukturze.

Konferencję zorganizował Instytut Stosunków Międzynarodowych oraz Klub Ambasadora działające w Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Wydarzenie odbyło się w godz. 14.00-17.00 w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie w auli 1, przy ul. Stokłosy 3 (Ursynów, w pobliżu stacji metra Stokłosy).

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.