UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Ambasadorzy porozmawiają o znaczeniu krajów BRICS

Ambasadorzy porozmawiają o znaczeniu krajów BRICS

Ambasadorzy krajów tworzących BRICS będą debatować na temat roli i celów ugrupowania we współczesnym świecie. Konferencja odbędzie się 29 kwietnia 2015 r. w godz. 14.00-17.00 w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie. Wstęp wolny.

Ugrupowanie BRICS, które tworzą: Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i Afryka Południowa, to liczący się gracz na arenie międzynarodowej. Charakteryzuje je szybki rozwój, w sumie jego populacja obejmuje 3 miliardy ludzi, kraje tworzące je razem generują ¼ globalnego produktu narodowego brutto, na ich terenach znajduje się znaczna część złóż bogactw naturalnych. Chętnych do wstąpienia w szeregi BRICS przybywa, rozważają to Turcja, Korea Południowa, Meksyk czy Indonezja. Celem ugrupowania BRICS jest np. stworzenie nowego systemu walutowego, zwiększenia roli państwo rozwijających się w międzynarodowych instytucjach walutowych czy reforma ONZ.

– Sytuacja międzynarodowa znajduje się obecnie pod wielkim wpływem wydarzeń na Ukrainie oraz aktywności ISIS. To bardzo ważne kwestie, ale nie możemy zapomnieć innych istotnych procesów politycznych kształtujących przyszłość współczesnego świata. Jedną z takich kwestii są kraje tworzące grupę BRICS – podkreśla prof. Longin Pastusiak, dyrektor Instytutu Stosunków Międzynarodowych Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

Ambasadorzy, pod przewodnictwem prof. Longina Pastusiaka, b. wiceprezydenta Zgromadzenia Parlamentarnego NATO oraz amb. Ryszarda Fijałkowskiego, porozmawiają nt. roli, jaką BRICS pełni we współczesnym świecie, celach do osiągnięcia i zadaniach do zrealizowania, a także zastanowią się, jak postrzegany jest każdy z krajów tworzących grupę i jakie jest jego miejsce w tej strukturze.

Konferencję organizują Instytut Stosunków Międzynarodowych oraz Klub Ambasadora działające w Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Wydarzenie odbędzie się w godz. 14.00-17.00 w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie w auli 1, przy ul. Stokłosy 3 (Ursynów, w pobliżu stacji metra Stokłosy). Konferencja będzie tłumaczona z języka angielskiego na język polski.

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ekonomia Filologia angielska Zarządzanie Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Grafika Zarządzanie MBA Women in Leadership Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodologia i metody badawcze w naukach społecznych Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Ekonomia Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Rzeczoznawstwo pojazdów, maszyn i urządzeń Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Cyberbezpieczeństwo dla informatyków Zarządzanie cyberbezpieczeństwem i niezawodnością w biznesie i w administracji Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Ekonomia online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Filologia hiszpańska Filologia hiszpańska Grafika Stosunki międzynarodowe online Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Stosunki międzynarodowe online Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +41

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.