UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / 20 nagród i 70 projektów akademickich w branży spotkań w 5 lat

20 nagród i 70 projektów akademickich w branży spotkań w 5 lat

Organizator licznych konferencji naukowych, partner międzynarodowych instytucji z branży imprez i spotkań – IMEX, MPI, MCI, kuźnia laureatów prestiżowych nagród i przyszłych liderów, jedno z najprężniej działających kół studenckich w Polsce. Koło Naukowe Turystyki Biznesowej „2B” Grupy Uczelni VISTULA świętuje 5-lecie istnienia.

Zainicjowane i kierowane przez dr Krzysztofa Celucha – obecnie Prorektora Szkoły Głównej Turystyki i Rekreacji (w Grupie Uczelni VISTULA), członka rady dyrektorów Meeting Professionals International (MPI) w Dallas i założyciela MPI Poland – Koło Naukowe Turystyki Biznesowej „2B” powstało we wrześniu 2010 roku. Zrzesza studentów SGTiR oraz Akademii Finansów i Biznesu Vistula zainteresowanych tematyką przemysłu spotkań i branży eventowej.

– W ciągu 5 lat działalności Koło „2B” zrealizowało 70 projektów dopingujących młodzież do rozwoju osobistego, osiągania sukcesów i popularyzowania wiedzy o rynku spotkań. Do tej pory wypuściło spod swoich skrzydeł ponad 200 przyszłych liderów turystyki biznesowej. Obecnie są pracownikami największych i najbardziej luksusowych hoteli świata w Chinach, Stanach Zjednoczonych i w całej Europie. Gratuluję Krzysztofowi i studentom sukcesów zespołowych i osiągnięć indywidualnych. Oby tak dalej! – powiedział Prezydent Akademii Finansów i Biznesu Vistula, szef Grupy Uczelni VISTULA.

Członkowie „2B”otrzymali 20 prestiżowych nagród krajowych i zagranicznych, w tym: MPI Foundation Young Professional Award, HardRock Cafe Student Scholarship w ramach MPI World Education Congress, Larry Lee Student Scholarschip w USA oraz Osobowość roku MICE Poland w kategorii Young Creative Manager of the Year (MP Power Awards). Ponad 200 studentów otrzymało od Travelife certyfikaty managerów społecznej odpowiedzialności biznesu w turystyce w ramach projektu z Polską Izbą Turystyki. Ponadto, 10 członków Koła otrzymało akredytację Certified Incentive Specialist od SITE (Society of Incentive Travel Excellence).

Koło „2B” wspiera SGTIR w organizacji międzynarodowej konferencji IMEX-MPI-MCI Future Leaders Forum. Wydarzenie to co roku gromadzi kilkunastu światowych ekspertów rynku turystyki biznesowej i około 100 studentów z całej Polski. W ramach imprezy odbywają się krajowe eliminacje do IMEX International University Challenge z finałem we Frankfurcie – rywalizacji o prestiżowe stypendia.

Członkowie „2B” współorganizują Sympozjum Edukatorów Kadr Zarządzających Wydarzeniami PEMES (2014, 2015) – pierwszą w Polsce konferencję dla badaczy, pracowników akademickich i praktyków z dziedziny turystyki oraz organizacji i zarządzania przedsięwzięciami w branży MICE. Od 2010 r. Koło współpracuje z MPI, największym światowym stowarzyszeniem profesjonalnych organizatorów imprez i spotkań biznesowych. W 2015 r. wspierało tę instytucję przy międzynarodowej konferencji EMEC (European Meetings and Events Conference) w Krakowie. Ale to nie wszystkie inicjatywy KN „2B”!

Raz w miesiącu mury Grupy Uczelni VISTULA na zaproszenie Koła odwiedzają eksperci z branży MICE, których do dziś było aż 50. „2B”ma również na swoim koncie przygotowanie 4 wydań kompendium wiedzy pt. „Stowarzyszenia i organizacje w przemyśle spotkań” i organizację projektów CSR, jak „Książka oddana – książka przekazana”, „Obiegnij Narodowy” czy „Color Your Uni”.

– 5 lat świetnej współpracy, popartej osiągnięciami studentów, motywuje nas do realizacji kolejnych przedsięwzięć. W planie mamy ponad 15 nowych projektów, w tym organizację wielkich wydarzeń branżowych, tj. XI edycji Future Leaders Forum i konferencji PEMES 2016, a także zaktywizowanie 30 nowych członków Koła i nowe certyfikacje. Mając w zespole pasjonatów, jak również zaplecze merytoryczne i instytucjonalne SGTiR oraz MPI, mamy wszelkie podstawy i apetyt na kolejne sukcesy – zapowiedział dr Krzysztof Celuch, Prorektor SGTiR, opiekun KN „2B”.

Uroczystość z okazji 5-lecia „2B” odbyła się w grudniu 2015 w kampusie Grupy Uczelni VISTULA. Celebrujących jubileusz byłych i aktualnych członków Koła zaszczycili obecnością goście honorowi: pierwszy człowiek w historii, który samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent – podróżnik roku 2015 National Geographic, Aleksander Doba oraz Section Manager z Retail & Hospitality, HAYS Poland – Agnieszka Pietrasik.

Dodatkowe informacje znaleźć można na stronie: www.skn2b.com

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Filologia hiszpańska Filologia hiszpańska Grafika Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +45

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.