UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / Kandydat / Dni otwarte online / Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam – Dni Otwarte Online

Zapisz się na dzień otwarty kierunku Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam

Sprawdź inne kierunki na Dniach Otwartych

Dziękujemy, że jesteś z nami.

Jeśli chcesz przygotować się do kariery zorientowanej na Azję, Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam w Akademii Finansów i Biznesu Vistula są właśnie dla ciebie. W ich trakcie nauczysz się języka wybranego państwa oraz zyskasz wiedzę o społeczeństwie, gospodarce i polityce. Poznasz podobieństwa i różnice między Wschodem i Zachodem. Zrozumiesz, jak Azjaci postrzegają Europejczyków i zgłębisz tajniki Soft Power, czyli ich zdolności do zdobywania wpływów dzięki atrakcyjności własnej kultury czy ideałów politycznych. Zyskasz też wiedzę na temat uwarunkowań ekonomicznych i politycznych modernizacji i rozwoju państw azjatyckich. Poznasz ich praktykę biznesową, strategie handlowe i nauczysz się, jak zwinnie poruszać w azjatyckim świecie biznesu i dyplomacji.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o kierunku Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam, zarejestruj się na Dni Otwarte Online.

Start 12 kwietnia 2024 r. o godz. 18:00

UCZESTNICY WEBINARU ZYSKAJĄ RÓWNIEŻ MOŻLIWOŚĆ SKORZYSTANIA Z WYJĄTKOWEJ PROMOCJI: 40% RABATU NA PIERWSZY ROK STUDIÓW – szczegóły poznasz podczas Dnia Otwartego!

Najważniejsze informacje o wydarzeniu
Początek: pt., 12 kwi 2024, 18:00
Koniec: pt., 12 kwi 2024, 18:45
Miejsce: Webinar Online
Zapisz mnie

Otrzymasz rzetelne informacje:

 • odkryjesz zalety naszej uczelni;
 • poznasz warunki studiowania;
 • sprawdzisz, jak uczymy;
 • poznasz zawodowe ścieżki naszych studentów;
 • dowiesz się, jak przebiega proces rekrutacji;
 • poznasz warunki finansowe.

Zapisz się na Dzień Otwarty jeśli chcesz wiedzieć:

 • czy można płacić za semestr lub miesięcznie i ile to kosztuje;
 • jakie są terminy i sposoby wnoszenia czesnego;
 • czy są zniżki i jakie;
 • z jakich stypendiów możesz skorzystać;

Podczas webinaru odpowiemy na wszystkie twoje pytania i rozwieje wszelkie wątpliwości.

Dowiedz się więcej o kierunku Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam I stopnia

Start 12 kwietnia 2024 r. o godz. 18:00

UCZESTNICY WEBINARU ZYSKAJĄ RÓWNIEŻ MOŻLIWOŚĆ SKORZYSTANIA Z WYJĄTKOWEJ PROMOCJI: 40% RABATU NA PIERWSZY ROK STUDIÓW – szczegóły poznasz podczas Dnia Otwartego!

Zapisz się na dzień otwarty kierunku Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam

  Twoje imię i nazwisko

  Twój adres e-mail

  Twój numer telefonu

  Informacje o kierunku

  O studiach

  XXI wiek często jest określany „stuleciem Azji”. Nowe potęgi azjatyckie oraz szybko zachodzące zmiany w tym regionie sprawiają, że wiedza dotycząca tej części świata staje się coraz bardziej potrzebna i poszukiwana przez pracodawców. Wiedza na temat sytuacji politycznej i ekonomicznej tego regionu oraz znajomość języków wschodnioazjatyckich rozwijają i poszerzają horyzonty, także te zawodowe. Zwiększają szanse na konkurencyjnym rynku pracy.

  Jeśli chcesz przygotować się do kariery zorientowanej na Azję, Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam w Akademii Finansów i Biznesu Vistula są właśnie dla ciebie. W ich trakcie zyskasz wiedzę o społeczeństwach tych państw, ich historii i kulturze. Poznasz podobieństwa i różnice między Wschodem i Zachodem. Zrozumiesz, jak Azjaci postrzegają Europejczyków i zgłębisz tajniki Soft Power, czyli ich zdolności do zdobywania wpływów dzięki atrakcyjności własnej kultury czy ideałów politycznych. Zyskasz też wiedzę na temat uwarunkowań ekonomicznych i politycznych modernizacji i rozwoju państw azjatyckich. Poznasz ich praktykę biznesową, strategie handlowe i nauczysz się, jak zwinnie poruszać w azjatyckim świecie biznesu i dyplomacji.

  Aby poznać dany kraj, trzeba opanować jego język. W trakcie studiów nauczysz się japońskiego, koreańskiego lub wietnamskiego – w zależności od specjalności, którą wybierzesz, zapisując się na studia. W programie jest 700 godzin zajęć, dzięki czemu opanujesz wybrany język w mowie i piśmie w stopniu umożliwiającym swobodną komunikację. Zajęcia są prowadzone przez native’ów i wykwalifikowanych lektorów: koreanistów, japonistów i wietnamistów.

  Studia pozwolą ci też opanować język angielski na zaawansowanym poziomie. Interdyscyplinarna wiedza nt. Azji Wschodniej oraz znajomość języka pozwolą ci rozwijać karierę w biznesie, instytucjach rządowych, a także w sektorach związanym z turystyką, kulturą i edukacją.

  Specjalności na kierunku Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam

  Wybierając tę specjalność, zyskasz wiedzę z zakresu zjawisk i procesów politycznych oraz gospodarczych, jakie zachodzą w Japonii. To druga gospodarka w Azji i czwarta na świecie. Poznasz różne zagadnienia z szeroko pojętej kultury japońskiej, a także obyczaje i kody zachowań charakterystyczne dla tego kraju. Nauczysz się współczesnego języka japońskiego.

  To specjalność zaprojektowana dla tych, którzy chcą zdobyć szeroką wiedzę na temat sytuacji geopolitycznej, gospodarczej i społecznej w państwach koreańskich, szczególnie w Korei Południowej. Kraj ten rozwija się niezwykle szybko i jest ważnym partnerem gospodarczym.

  W trakcie studiów poznasz rolę Korei na kontynencie azjatyckim i jej wpływ na światową gospodarkę. Nauczysz się dostrzegać i analizować problemy ekonomiczne, polityczne i społeczne występujące na półwyspie koreańskim. Dostaniesz szansę nauczenia się języka koreańskiego od podstaw.

  Wietnam to nie tylko egzotyczna destynacja wakacyjna. To jeden z najszybciej rozwijających się krajów, który stał się jednym z przemysłowych centrów wytwórczych świata i korzysta w znacznej mierze na zagranicznych inwestycjach bezpośrednich. Wybierając tę specjalność, zyskasz wiedzę nt. potencjału politycznego, gospodarczego i demograficznego tego kraju. Odkryjesz jego historię, kulturę oraz język. Zyskasz rzadkie kompetencje, dzięki którym możesz rozwijać niezwykle ciekawą karierę zawodową.

  Program studiów Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam

  Program Studiów azjatyckich – Japonia, Korea, Wietnam ma charakter interdyscyplinarny z akcentem na biznes. Został zaprojektowany przy współudziale wybitnych ekspertów, znawców współczesnej Azji. W trakcie studiów zgłębisz polityczno-gospodarczą oraz społeczno-kulturową specyfikę społeczeństw i państw azjatyckich w XXI wieku. Zyskasz wiedzę nt. ich roli na kontynencie, stosunków z resztą świata, funkcjonowania w organizacjach międzynarodowych oraz potencjału gospodarczego. Poznasz ich siły zbrojne oraz politykę bezpieczeństwa. Jednocześnie zbudujesz kompetencje, które posłużą ci do zaawansowanego analizowania takich kwestii, jak polityka regionalna i międzynarodowa państw azjatyckich, problemy bezpieczeństwa i stabilizacji, a także pomoc rozwojowa. Nauczysz się sprawnie poruszać w sferze azjatyckiego biznesu.

  Unikalne przedmioty 

  • Wschód – Zachód podobieństwa i różnice 
  • Azjatycka wizja modernizacji 
  • Wybrane elementy historii Azji Wschodniej 
  • Strategie handlu zagranicznego państw Azji Wschodniej 
  • Specyfika kulturowa Azji Wschodniej 
  • Soft Power państw Azji Wschodniej 
  • Praktyka biznesowa w Azji 
  • Państwa Azji Wschodniej w instytucjach międzynarodowych 
  • Europa w oczach Azjatów 
  • Siły Zbrojne państw Azji Wschodniej 

  Atuty studiów na kierunku Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam

  Wybitna kadra

  Program realizuje kadra naukowo-dydaktyczna, którą tworzą nie tylko uznani wykładowcy akademiccy, ale także wybitni praktycy. To eksperci, dzięki którym wejdziesz do świata, który dla innych jest niedostępny – dowiesz się, jak z sukcesem poruszać się po azjatyckich rynkach.

  Wybitna kadra

  Unikalne przedmioty

  W trakcie studiów zrealizujesz przedmioty, dzięki którym odkryjesz tajemnice rozwoju gospodarczego Azji Wschodniej. Poznasz wizję modernizacji, praktykę biznesową i strategie handlowe. Nauczysz się mediacji i negocjacji.

  Unikalne przedmioty

  Warsztaty językowe

  Poznasz języki Azji Wschodniej, biorąc udział m.in. w warsztatach fonetyki oraz ćwiczeniach akcentu. Dzięki temu zyskasz kompetencje, które pozwolą ci swobodnie komunikować się w języku specjalności w mowie i piśmie.

  Warsztaty językowe

  Współpraca z otoczeniem biznesowym

  Program kształcenia jest odpowiedzą na wymagania rynku. Jest konsultowany z pracodawcami sektora prywatnego i publicznego, którzy poszukują specjalistów znających realia Azji Wschodniej i tamtejsze języki. Kierunek jest prowadzony we współpracy z koreańską firmą LG oraz Stowarzyszeniem Przedsiębiorców Wietnamskich.

  Współpraca z otoczeniem biznesowym

  Indywidualne podejście

  Zajęcia w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie cechuje przyjazna atmosfera i indywidualne podejście do studentów. Warsztaty, ćwiczenia i seminaria są przygotowywane w oparciu o ich zainteresowania.

  Indywidualne podejście

  Kariera

  Perspektywy zawodowe po kierunku Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam

  Studia na kierunku Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam zostały zaplanowane tak, by jak najlepiej przygotować cię do podjęcia pracy w wybranym przez ciebie obszarze. Dzięki praktycznemu przygotowaniu i szerokiemu wachlarzowi kompetencji możesz rozwijać się w konkretnym kierunku i tym samym decydować o swojej przyszłości.

  Perspektywy zawodowe

  Perspektywy zawodowe

  • obsługa biznesu,
  • obsługa dalekowschodnich placówek dyplomatycznych oraz projektów i przedsięwzięć edukacyjnych, naukowych, sportowych itp.
  • obsługa instytucji kulturalnych w Polsce i w Azji, zwłaszcza placówek promujących kulturę polską na świecie lub kulturę azjatycką w Polsce,
  • obsługa organizacji naukowych,
  • obsługa ruchu turystycznego.

  Staże i praktyki studenckie

  Studia na kierunku Filologia angielska to doskonała okazja do zdobycia teoretycznej, ale również praktycznej wiedzy. Cenne doświadczenie zyskasz, podejmując praktyki i staże. Zrealizujesz je w wiodących firmach, z którymi współpracujemy. Dzięki temu postawisz pierwsze kroki w zawodzie i wzbogacisz swoje CV. Odkryjesz specyfikę pracy w wybranym przez ciebie obszarze. Poznasz ludzi i nawiążesz cenne kontakty. To doświadczenie otworzy przed tobą wiele zawodowych możliwości. Zdobędziesz ekscytującą i bardzo dobrze płatną pracę.

  Cennik

  Jak obniżyć opłaty za studia?

  Uczelnie Vistula oferują bogaty system stypendialny, który pozwoli ci realnie obniżyć koszty nauki. Podczas studiów na kierunku Zarządzanie, możesz ubiegać się o stypendium socjalne, stypendium za wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe i artystyczne oraz o zapomogę. Oferujemy także różne promocje. Możesz z nich skorzystać.

  Sprawdź dostępne opcje
  Jak obniżyć opłaty za studia?

  Często pytacie nas o…

  Jak złożyć aplikację online?

  W celu złożenia aplikacji online należy kliknąć na przycisk APLIKUJ ONLINE, który widoczny jest na naszej stronie internetowej. Zapraszamy również do zapoznania się z zakładką REKRUTACJA, gdzie szczegółowo wyjaśnione są poszczególne etapy rekrutacji.

  Gdzie mogę znaleźć cennik studiów?

  Cennik studiów dostępny jest na stronach dotyczących poszczególnych kierunków, jak również w zakładce WAŻNE DOKUMENTY – OPŁATY ZA STUDIA.

  Czy są jakieś promocje dla nowych kandydatów?

  Tak, zapraszamy do zakładki KANDYDAT- OFERTY SPECJALNE, gdzie można znaleźć szczegóły, dotyczące aktualnych promocji dla nowych kandydatów na studia.

  Jestem studentem, czy mogę zapłacić za studia na Uczelni?

  Tak, możesz przyjść do Kwestury i tam zapłacić – gotówką lub kartą.

  Chcę otrzymać zwrot pieniędzy, jak to zorganizować?

  Napisz na adres: refund@vistula.edu.pl. Zapoznaj się także z treścią umowy, §4, streszczenie 8-16.

  Jestem studentem, chcę opłacić kolejny semestr/rok.

  Napisz na adres: kwestura@vistula.edu.pl ze swojego studenckiego konta pocztowego i poproś o fakturę. Wszystkie informacje o kolejnych płatnościach dostępne są w systemie USOS na koncie studenta.

  Gdzie znajdę informację na temat sesji egzaminacyjnej?

  Terminy sesji egzaminacyjnej podane są w organizacji roku akademickiego na: https://www.vistula.edu.pl/student/dziekanat/organizacja-roku-akademickiego. Każdy wykładowca ma obowiązek poinformować studenta o terminie egzaminu/zaliczenia.

  Gdzie znajdę plan zajęć?

  Plan zajęć znajduje się w USOSweb (Uniwersytecki System Obsługi Studiów). Link do USOSweb znajduje się na stronie www Uczelni, w zakładce Intranet. Każdy student po zalogowaniu się widzi swój indywidualny plan.

  Jak mogę odebrać swoją legitymację?

  Legitymacje studentów I semestru są do odbioru na recepcji Uczelni, pozostałe legitymacje należy odebrać w Dziekanacie.

  Sprawdź pełne FAQ dotyczące naszych uczelni

  Przejdź do FAQ

  Uczelnia realizuje projekty
  współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
  Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
  Akademia Finansów i Biznesu Vistula

  Akademia Finansów i Biznesu Vistula

  Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.