UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / Kandydat / Dni otwarte online / Informatyka – Dni Otwarte Online

Zapisz się na dzień otwarty kierunku Informatyka

Sprawdź inne kierunki na Dniach Otwartych

Dziękujemy, że jesteś z nami.

Jeśli chcesz rozwijać się w obszarze informatyki, interesujesz się programowaniem, grafiką, sztuczną inteligencją lub tworzeniem gier, to doskonały wybór. Informatycy rządzą dziś na rynku pracy. Podczas studiów w Akademii Finansów i Biznesu Vistula nauczysz się programowania i wyspecjalizujesz się w konkretnym języku. Zyskasz globalne możliwości, perspektywy błyskawicznej kariery i doskonałych zarobków.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej, jak rozwijamy kompetencje przyszłych informatyków, zarejestruj się na Dni Otwarte Online.

Start 3 lutego 2023 r. o godz. 17:30

UCZESTNICY WEBINARU ZYSKAJĄ RÓWNIEŻ MOŻLIWOŚĆ SKORZYSTANIA Z WYJĄTKOWEJ PROMOCJI: 25% RABATU NA PIERWSZY ROK STUDIÓW – szczegóły poznasz podczas Dnia Otwartego!

Najważniejsze informacje o wydarzeniu
Początek: pt., 03 lut 2023, 17:30
Koniec: pt., 03 lut 2023, 18:15
Miejsce: Webinar Online
Zapisz mnie

Otrzymasz rzetelne informacje:

 • odkryjesz zalety naszej uczelni;
 • poznasz warunki studiowania;
 • sprawdzisz, jak uczymy;
 • poznasz zawodowe ścieżki naszych studentów;
 • dowiesz się, jak przebiega proces rekrutacji;
 • poznasz warunki finansowe.

Spotkanie poprowadzi dr Mariusz Jakubowski wykładowca na kierunku Informatyka

Spotkanie poprowadzi dr Mariusz Jakubowski wykładowca na kierunku Informatyka

Stopień naukowy doktora nauk technicznych w dyscyplinie informatyka (z wyróżnieniem) uzyskał na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej w roku 2012 na podstawie rozprawy dotyczącej zorientowanych sprzętowo algorytmów estymacji ruchu w kompresji danych wizyjnych. Jest autorem kilkunastu artykułów z tej dziedziny, które zostały opublikowane w materiałach z międzynarodowych konferencji naukowych i w czasopismach z listy filadelfijskiej. Za osiągnięcia naukowe w latach 2012 – 2013 został wyróżniony nagrodą zespołową I stopnia Rektora Politechniki Warszawskiej. W latach 2002 – 2008 był pracownikiem naukowo-technicznym Przemysłowego Instytutu Telekomunikacji (obecnie PIT-RADWAR), gdzie zajmował się projektowaniem i programowaniem systemów mikroprocesorowych na potrzeby sterowania i diagnostyki radarów wojskowych. Od roku 2016 jest zatrudniony w Zakładzie Projektowania Układów Scalonych i Systemów Elektronicznych Instytutu Mikroelektroniki i Fotoniki. W Akademii Finansów i Biznesu Vistula pracuje na stanowisku adiunkta od roku 2013 prowadząc zajęcia z takich przedmiotów jak Elektronika dla informatyków, Technika cyfrowa, Architektura systemów komputerowych i Systemy wbudowane.

Zainteresowania dydaktyczne/badawcze:

 • Cyfrowe przetwarzanie sygnałów;
 • Systemy wbudowane;
 • Technologie bezprzewodowe.

Zapisz się na Dzień Otwarty jeśli chcesz wiedzieć:

 • czy można płacić za semestr lub miesięcznie i ile to kosztuje;
 • jakie są terminy i sposoby wnoszenia czesnego;
 • czy są zniżki i jakie;
 • z jakich stypendiów możesz skorzystać;

Dr Mariusz Jakubowski odpowie na wszystkie twoje pytania i rozwieje wszelkie wątpliwości.

Dowiedz się więcej o kierunku Informatyka:
Informatyka I stopnia, inżynierskie
Informatyka II stopnia

Start 3 lutego 2023 r. o godz. 17:30

UCZESTNICY WEBINARU ZYSKAJĄ RÓWNIEŻ MOŻLIWOŚĆ SKORZYSTANIA Z WYJĄTKOWEJ PROMOCJI: 25% RABATU NA PIERWSZY ROK STUDIÓW – szczegóły poznasz podczas Dnia Otwartego!

Zapisz się na dzień otwarty kierunku Informatyka

  Twoje imię i nazwisko
  Twój adres e-mail
  Twój numer telefonu

  Informacje o kierunku

  O studiach

  Informatyka to dziś najpopularniejszy kierunek studiów. Wiedzę i umiejętności w tym obszarze może zdobyć każdy. Wystarczy chęć i trochę pracy. W Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie zyskasz solidne przygotowanie w dziedzinie informatyki, podejmując studia stacjonarne lub zaoczne. Zrobisz pierwszy krok do kariery w IT. 

  Podejmując studia inżynierskie w warszawskiej Akademii Finansów i Biznesu Vistula (stacjonarne lub niestacjonarne) przekonasz się, że bardzo uważnie słuchamy tego, co mówią młodzi ludzie. Wiemy, jakie są ich oczekiwania. W naszej uczelni zyskasz więc ogromne możliwości rozwoju w różnych kierunkach. Możesz zgłębiać́ tajemnice sztucznej inteligencji, machine learningu, Big Data i robotyki. Zdobędziesz wiedzę z zakresu automatyki, technologii cyfrowych i multimedialnych oraz matematyki i fizyki. Poznasz języki programowania i najnowsze trendy. Nauczysz się tworzyć́ bezpieczne sieci komputerowe, bazy danych, aplikacje, strony internetowe i gry. Opanujesz różne języki programowania – CSharp, Java, XHTML, CSS3 oraz JavaScript. 

  W trakcie stacjonarnych lub zaocznych studiów informatycznych w AFiB Vistula w Warszawie będą cię wspierać wybitni eksperci i praktycy. Współpraca z takimi firmami jak No Gravity Games, Microsoft, Cisco i Oracle pozwoli ci zyskać praktyczne umiejętności – z marszu wejdziesz do zawodu. 

  Studia na kierunku Informatyka w warszawskiej Uczelni Vistula przygotują cię do egzaminów, dzięki którym zdobędziesz ważne w branży certyfikaty: Microsoft Certified Technology Specialist (MCTS), Microsoft Certified IT Professional (MCITP), Oracle Certified Associate (OCA) oraz Oracle Certified Professional (OCP). Potwierdzisz swoje kompetencje i umocnisz pozycję na rynku pracy.

  W trakcie inżynierskich studiów informatycznych w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie zrealizujesz 750 godzin praktyk zawodowych. Prace zaliczeniowe i dyplomowe możesz tworzyć we współpracy z wiodącymi polskimi firmami IT. Seminaria kierunkowe pozwolą ci z kolei włączyć się do dyskusji naukowych z obszaru informatyki. 

  Z nami rozwiniesz skrzydła i zyskasz globalne możliwości. Dzięki umowie o podwójnym dyplomowaniu, tzw. double degree, zawartej między Akademią Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie oraz Centria University of Applied Sciences w Finlandii, możesz studiować Informatykę przez dwa semestry w uczelni partnerskiej i w efekcie uzyskać dyplom inżynierski obu instytucji.

  Informatyka studia inżynierskie w Warszawie – stacjonarnie i niestacjonarnie

  Informatykę możesz studiować w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie zaocznie lub stacjonarnie. Wybór zależy od twojej sytuacji życiowej i chęci. Wybierając studia niestacjonarne, będziesz realizować edukację w soboty i niedziele. 

  Studia informatyczne to pierwszy krok w kierunku kariery w IT zarówno w Polsce, jak i za granicą. Wybrana przez ciebie specjalność pozwoli ci zostać ekspertem w danej dziedzinie.

  Specjalności na kierunku Informatyka

  Polska jest jednym z liderów w tworzeniu gier komputerowych. Branża dynamicznie rośnie, a jej perspektywy są znakomite. Rynek potrzebuje więc coraz więcej wykwalifikowanych specjalistów w tej dziedzinie. Jeśli cechuje cię kreatywność, masz ciekawe, angażujące pomysły na nowe gry i chcesz rozwijać się w tym obszarze, to specjalność Inżynieria tworzenia gier komputerowych jest właśnie dla ciebie. W trakcie studiów zyskasz wiedzę teoretyczną oraz doświadczenie praktyczne w projektowaniu, tworzeniu oraz integrowaniu gier komputerowych. Zajęcia są prowadzone we współpracy z No Gravity Games.
  Warunkiem uruchomienia specjalności jest zebranie określonej liczby kandydatów. W przypadku braku wymaganej liczby studentów Uczelnia zastrzega sobie możliwość nieuruchomienia specjalności.

  Sztuczna inteligencja to jedna z najważniejszych technologii przyszłości. Jest obecna w naszym życiu od lat, ale postęp w zakresie mocy obliczeniowej, dostępność ogromnych ilości danych i nowe algorytmy doprowadziły do wielkich przełomów w tej dziedzinie. Maszyny są zdolne do wykazywania ludzkich umiejętności, takich jak rozumowanie, uczenie się, planowanie i kreatywność. Przewiduje się, że sztuczna inteligencja zmieni praktycznie wszystkie aspekty życia i gospodarki. Jeśli chcesz związać swoją karierę z tym obszarem wiedzy, to specjalność Sztuczna inteligencja i jej zastosowania w inżynierii jest właśnie dla ciebie. Poznasz teoretyczne aspekty sztucznej inteligencji z naciskiem na metodologie i techniki stosowane w inżynierii i zarządzaniu. Zyskasz praktyczne doświadczenie w wykorzystaniu nabytej wiedzy w praktycznych projektach.
  Warunkiem uruchomienia specjalności jest zebranie określonej liczby kandydatów. W przypadku braku wymaganej liczby studentów Uczelnia zastrzega sobie możliwość nieuruchomienia specjalności.

  W ramach tej specjalności zdobędziesz umiejętności w zakresie projektowania oraz integrowania nowoczesnych aplikacji internetowych na potrzeby biznesu i administracji publicznej. Poznasz narzędzia zaawansowanych technologii internetowych, takich jak HTML5, CSS 3, Ruby on Rails czy JavaScript, a także techniki i narzędzia testowania aplikacji internetowych i mobilnych. Partnerami biznesowymi tej specjalności są firmy Microsoft oraz CISCO Systems.
  Warunkiem uruchomienia specjalności jest zebranie określonej liczby kandydatów. W przypadku braku wymaganej liczby studentów Uczelnia zastrzega sobie możliwość nieuruchomienia specjalności.

  Na tej specjalności poznasz najnowsze metodyki i narzędzia informatyczne, które wspomagają projektowanie złożonych systemów informatycznych o wysokich wymaganiach efektywnościowych i jakościowych. Zdobędziesz wiedzę z zakresu sztucznej inteligencji i robotyki. Dowiesz się, jak wdrażać systemy informatyczne oraz jak mapować i modelować procesy biznesowe. Partnerami biznesowymi tej specjalności są firmy ORACLE i Microsoft. Ponadto, nauczysz się łączyć ciekawość, precyzję i logiczne myślenie z obszerną wiedzą i praktycznymi umiejętnościami, co pozwoli ci zostać doskonałym testerem oprogramowania. Zdobędziesz wiedzę z zakresu weryfikacji i walidacji oprogramowania. Dowiesz się, jak wykrywać nieprawidłowości w oprogramowaniu i zapobiegać jego awariom. Nauczysz się prawidłowo identyfikować awarie i ich przyczyny. Dowiesz się również, jak zapewnić najwyższą jakość oprogramowania (Quality Assurance) oraz jak je mierzyć i kontrolować (Quality Control). Poznasz także sposoby mierzenia niefunkcjonalnych cech oprogramowania (np. wydajność, niezawodność).
  Warunkiem uruchomienia specjalności jest zebranie określonej liczby kandydatów. W przypadku braku wymaganej liczby studentów Uczelnia zastrzega sobie możliwość nieuruchomienia specjalności.

  Zdobędziesz zarówno wiedzę teoretyczną, jak i umiejętności praktyczne w zakresie projektowania, tworzenia i integracji baz danych w systemach informatycznych. Nauczysz się programować w języku SQL. Poznasz metody eksploracji i analizy danych. Partnerami biznesowymi tej specjalności są firmy ORACLE i Microsoft.
  Warunkiem uruchomienia specjalności jest zebranie określonej liczby kandydatów. W przypadku braku wymaganej liczby studentów Uczelnia zastrzega sobie możliwość nieuruchomienia specjalności.

  Specjalność ta wprowadzi cię w świat projektowania i wdrażania infrastruktury usług teleinformatycznych (obecnej i nowej generacji). Zdobędziesz wiedzę z zakresu technologii przełączania i routingu w sieciach lokalnych, systemach teleinformatycznych i bezpieczeństwie sieci, technologiach sieciowych, sieciach rozległych i komunikacji VoIP. Dowiesz się, jak projektować lokalne rozwiązania sieciowe i zarządzać infrastrukturą sieciową. Partnerem biznesowym tej specjalizacji jest CISCO Systems. Ponadto, zapoznasz się z protokołami i narzędziami bezpieczeństwa sieci.
  Warunkiem uruchomienia specjalności jest zebranie określonej liczby kandydatów. W przypadku braku wymaganej liczby studentów Uczelnia zastrzega sobie możliwość nieuruchomienia specjalności.

  Program studiów Informatyka

  Program na kierunku Informatyka – studia inżynierskie w Akademii Finansów i Biznesu Vistula – powstał w odpowiedzi na oczekiwania pracodawców. Dzięki współpracy z uznanymi na rynku firmami i ekspertami swoich dziedzin, studia informatyczne w AFiB Vistula zyskasz doskonałe przygotowanie teoretyczne i praktyczne do podjęcia pracy w interesującym cię zawodzie.

  Atuty studiów na kierunku Informatyka

  Wysokie miejsce kierunku w rankingu Perspektywy 2022

  W Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2022 kierunek Informatyka prowadzony przez Akademię Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie zajął 2. miejsce wśród wszystkich uczelni niepublicznych oferujących takie studia w Polsce.

  Wysokie miejsce kierunku w rankingu Perspektywy 2022

  Lider rankingu najbardziej opłacalnych kierunków studiów

  W rankingu 15. najbardziej opłacalnych kierunków studiów w Warszawie Informatyka prowadzona w AFiB Vistula zajęła 1. miejsce wśród uczelni niepublicznych i 4. wśród wszystkich uczelni w Warszawie. Absolwenci natychmiast po studiach (niestacjonarne studia II stopnia) znajdują pracę, a ich wynagrodzenie wynosi 9557,70 zł brutto miesięcznie. Bezrobocie w tej grupie to 0%. Ranking powstał na podstawie badania przeprowadzonego przez Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy.

  Lider rankingu najbardziej opłacalnych kierunków studiów

  Znajomość języków programowania

  Podczas studiów poznasz języki programowania. W zależności od specjalizacji, którą wybierzesz, będziesz tworzyć aplikacje, strony internetowe, oprogramowanie lub gry komputerowe

  Znajomość języków programowania

  Praktyka i doświadczenie

  Program studiów informatycznych w AFiB Vistula przygotuje cię do zdania egzaminów, dzięki którym zdobędziesz wartościowe certyfikaty Microsoftu i Oracle. Potwierdzą one twoje kompetencje i wzmocnią kandydaturę na rynku pracy. Ponadto podczas studiów zrealizujesz aż 420 godzin praktyk, które pomogą ci utrwalić wiedzę i zapewnią niezbędne doświadczenie.

  Praktyka i doświadczenie

  Specjalistyczna wiedza

  W trakcie studiów informatycznych zdobędziesz specjalistyczną, ścisłą wiedzę. Będą cię wspierać wybitni wykładowcy a zarazem wieloletni praktycy zawodu. Z wykształceniem informatycznym zdobytym w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie z sukcesem rozpoczniesz karierę w IT.

  Specjalistyczna wiedza

  Podwójny dyplom

  Dzięki umowie o podwójnym dyplomowaniu, tzw. double degree, zawartej między warszawską Akademią Finansów i Biznesu Vistula oraz Centria University of Applied Sciences w Finlandii, możesz studiować przez dwa semestry w uczelni partnerskiej i w efekcie uzyskać dyplom inżynierski obu instytucji.

  Podwójny dyplom

  Międzynarodowe środowisko

  Będziesz studiować w międzynarodowym środowisku – AFiB Vistula zajmuje 1. miejsce wśród najbardziej umiędzynarodowionych uczelni w Polsce. Poznasz fantastycznych ludzi i poszerzysz horyzonty.

  Międzynarodowe środowisko

  Kariera

  Perspektywy zawodowe po kierunku Informatyka

  Po ukończeniu studiów na kierunku Informatyka w warszawskiej Akademii Finansów i Biznesu Vistula otwierają się przed tobą szanse zatrudnienia m.in. w firmach informatycznych, korporacjach o lokalnym i międzynarodowym zasięgu, agencjach interaktywnych, jednostkach administracji wdrażających lub wykorzystujących systemy informatyczne oraz w nowoczesnych ośrodkach badawczo-rozwojowych i uczelniach wyższych.

  SPECJALNOŚĆ INŻYNIERIA TWORZENIA GIER KOMPUTEROWYCH

  SPECJALNOŚĆ INŻYNIERIA TWORZENIA GIER KOMPUTEROWYCH

  • twórca grafik i ilustracji,
  • twórca gier.
  SPECJALNOŚC INŻYNIERIA BAZ DANYCH

  SPECJALNOŚC INŻYNIERIA BAZ DANYCH

  • analityk danych,
  • architekt danych.
  SPECJALNOŚĆ INŻYNIERIA CYBERBEZPIECZEŃSTWA I SIECI KOMPUTEROWYCH

  SPECJALNOŚĆ INŻYNIERIA CYBERBEZPIECZEŃSTWA I SIECI KOMPUTEROWYCH

  • specjalista od sieci i Internetu,
  • White Hat Hacker,
  • specjalista od cyberbezpieczeństwa.
  SPECJALNOŚĆ SZTUCZNA INTELIGENCJA I JEJ ZASTOSOWANIA W INŻYNIERII

  SPECJALNOŚĆ SZTUCZNA INTELIGENCJA I JEJ ZASTOSOWANIA W INŻYNIERII

  • specjalista od Big Data,
  • inżynier robotyki,
  • inżynier sztucznej inteligencji.
  SPECJALNOŚC INŻYNIERIA TECHNOLOGII INTERNETOWYCH

  SPECJALNOŚC INŻYNIERIA TECHNOLOGII INTERNETOWYCH

  • twórca grafik i ilustracji,
  • specjalista od sieci internetowej,
  • twórca stron internetowych.
  SPECJALNOŚĆ INŻYNIERIA SYSTEMÓW INFORMATYCZNYCH

  SPECJALNOŚĆ INŻYNIERIA SYSTEMÓW INFORMATYCZNYCH

  • kontroler jakości i specjalista od testów,
  • architekt oprogramowania.

  Staże i praktyki studenckie

  Studia informatyczne to doskonała okazja do zdobycia teoretycznej, ale również praktycznej wiedzy. Cenne doświadczenie zyskasz, podejmując praktyki i staże. Zrealizujesz je w wiodących firmach, z którymi współpracujemy. Dzięki temu postawisz pierwsze kroki w zawodzie i wzbogacisz swoje CV. Odkryjesz specyfikę pracy w wybranym przez Ciebie obszarze. Poznasz ludzi i nawiążesz cenne kontakty. To doświadczenie otworzy przed Tobą wiele zawodowych możliwości. Zdobędziesz ekscytującą i bardzo dobrze płatną pracę.

  Cennik

  UWAGA! Od semestru zimowego 2023/2024 nowe ceny dla studentów zagranicznych – WIĘCEJ INFORMACJI TUTAJ

  Jak obniżyć opłaty za studia?

  Uczelnie Vistula oferują bogaty system stypendialny, który pozwoli ci realnie obniżyć koszty nauki. Możesz ubiegać się o stypendium socjalne, stypendium za wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe i artystyczne oraz o zapomogę. Oferujemy także różne promocje. Możesz z nich skorzystać.

  Sprawdź dostępne opcje
  Jak obniżyć opłaty za studia?

  O studiach

  Studia informatyczne na poziomie magisterskim w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie to droga do uzyskania eksperckiej wiedzy, rozwoju w sektorze IT, w tym także do objęcia funkcji kierowniczych w branży. Realizując program, znacznie poszerzysz wiedzę zdobytą na poziomie licencjackim czy inżynierskim. Nauczysz się projektowania bezprzewodowych sieci lub aplikacji mobilnych. Zdobędziesz kompetencje, które pozwolą zarządzać projektami i prowadzić własny zespół IT. W trakcie studiów nauczysz się zastosowania zaawansowanych technologii bezprzewodowych w organizacji oraz projektowania aplikacji mobilnych na potrzeby firm i ich produktów. 

  Na studiach magisterskich Informatyka w warszawskiej Akademii Finansów i Biznesu Vistula zdobędziesz wiedzę z zakresu optymalizacji wraz z umiejętnością posługiwania się językiem R. Nauczysz się wykorzystywać wiedzę dotyczącą algorytmów, stosowaną przy rozwiązywaniu zagadnień z obszaru projektowania sieci bezprzewodowych i oprogramowania urządzeń mobilnych. Zyskasz nowe kompetencje związane z umiejętną wyceną rentowności i zarządzania projektami.

  Dzięki programom edukacyjnym DreamSpark firmy Microsoft, OAI firmy Oracle i Lokalnej Akademii CISCO nauczysz się przekuwać teoretyczną wiedzę w praktyczne umiejętności. Opanujesz obsługę narzędzi designerskich i deweloperskich. 

  W trakcie studiów magisterskich na kierunku Informatyka w Akademii Finansów i Biznesu Vistula uznani eksperci przekażą ci praktyczną wiedzę. Wierzymy, że kluczem do sukcesu jest doświadczenie i umiejętność wykorzystania zdobytych informacji. Dlatego w programie naszych studiów informatycznych na poziomie magisterskim są praktyki zawodowe, dzięki którym utrwalisz zdobytą wiedzę i staniesz się pewnym siebie specjalistą. Zyskasz szansę na zdobycie cennych kontaktów biznesowych.

  Wydziałowy Instytut Informatyki organizuje comiesięczne cykliczne spotkania – Konwersatoria Naukowe które pozwolą ci włączyć się do badań naukowych z obszaru informatyki oraz jej aplikacji w różnych dziedzinach.

  Podejmując studia II stopnia na kierunku Informatyka w warszawskiej Akademii Finansów i Biznesu Vistula zyskasz wiedzę, dzięki której szybko staniesz się specjalistą w tym obszarze.

  WYMAGANIA

  Studia magisterskie na kierunku Informatyka są adresowane do absolwentów studiów inżynierskich w zakresie nauk technicznych na kierunku informatyka lub pokrewnych, takich jak telekomunikacja czy elektronika. Kandydaci są proszeni o przedstawienie dyplomu ukończenia tych studiów.

  Warunkiem uruchomienia kierunku jest zebranie określonej liczby kandydatów.

  Specjalności

  Przemysł doświadcza obecnie dotkliwego braku specjalistów ds. analizy i zastosowań danych. Wg prognoz rozbieżność między wymaganiami przemysłu a dostępnością kwalifikowanych absolwentów będzie wzrastać. Jeśli więc interesujesz się tym obszarem wiedzy, masz szansę na obiecującą karierę i bardzo satysfakcjonujące dochody. W trakcie studiów zdobędziesz specjalistyczne wykształcenie w sferze wiedzy teoretycznej i doświadczeń praktycznych od światowej klasy naukowców, inżynierów i mentorów. Poza kursami w dziedzinach analizy danych, rozwiązywania problemów w Pythonie, wizualizacji danych, metod sztucznej inteligencji i głębokiego uczenia maszynowego, program oferuje seminaria i ćwiczenia praktyczne, dzięki którym uzupełnisz wiedzę teoretyczną i techniczną przez krytyczne aspekty praktycznej kompetencji biznesowej. W ten sposób zyskasz unikalny zestaw umiejętności oczekiwanych i wymaganych przez czołowe firmy świata.
  Warunkiem uruchomienia specjalności jest zebranie określonej liczby kandydatów.

  Program został opracowany w odpowiedzi na potrzeby branży. Ma na celu wykształcenie absolwentów o najwyższych kwalifikacjach w zakresie analizy danych, którzy zasilą zespoły techniczne i wzmocnią je dzięki swoim wysokim kompetencjom.

  Obecnie brakuje na rynku wykwalifikowanych analityków danych, którzy mogliby sprostać potrzebom biznesu, a luka ta będzie się stale powiększać. Dzięki naszemu spersonalizowanemu programowi, który prowadzą wybitni naukowcy i inżynierowie, możesz tę lukę wypełnić. Zyskasz najważniejsze umiejętności z zakresu Data Science i opanujesz narzędzia, które są potrzebne w najlepszych firmach na świecie.

  Nasz program oferuje kursy Data Analytics, Python, Wizualizacja danych, Applied Machine Learning oraz Deep Learning. Poznasz najnowocześniejsze technologie i zyskasz wiedzę niezbędną na rynku pracy.

  Program tej specjalności przygotuje cię do pracy w zakresie zarządzania cyberbezpieczeństwem i niezawodnością systemów informatycznych i przemysłowych systemów sterowania. Zdobędziesz wiedzę w zakresu analiz ryzyka, zapoznasz się z podstawami teoretycznymi i programami komputerowymi stosowanymi w analizie niezawodności. Zyskasz praktyczną umiejętność pracy ze specjalistycznym oprogramowaniem do obliczeń niezawodności oraz umiejętność interpretacji wyników obliczeń. Nauczysz się projektowania i testowania systemów informatycznych i przemysłowych systemów sterowania pod względem cyberbezpieczeństwa i niezawodności. Opanujesz także sztukę zarządzania cyberbezpieczeństwem i niezawodnością systemów informatycznych i przemysłowych. Na te unikalne umiejętności czekają współczesne firmy!
  Specjalność jest prowadzona we współpracy z ICCSS (International Centre for Chemical Safety and Security – www.iccss.eu)
  Warunkiem uruchomienia specjalności jest zebranie określonej liczby kandydatów

  Specjalność przygotowuje do planowania i przewidywania rozwoju sieci bezprzewodowej oraz utrzymania i rozwoju infrastruktury w organizacjach. Zdobędziesz wiedzę z zakresu opracowania rozwiązań teleinformatycznych i łączności bezprzewodowej w firmach świadczących usługi teleinformatyczne. Nauczysz się najlepszych zasad współpracy z dostawcami i podwykonawcami w zakresie budowy i rozwoju sieci bezprzewodowej oraz nadzoru i weryfikacji instalacji abonenckich. Zdobędziesz praktyczne umiejętności w zakresie projektowania protokołów, gospodarowania energią oraz innymi zasobami. Nauczysz się uwzględniać algorytmy współpracy w systemach rozproszonych, bezpieczeństwa i systemach rzetelności wymiany informacji w nieprzyjaznym środowisku.
  Warunkiem uruchomienia specjalności jest zebranie określonej liczby kandydatów.

  Ta specjalność pozwoli ci zdobyć umiejętności przygotowujące do pracy programisty lub projektanta aplikacji mobilnych dla najpopularniejszych systemów operacyjnych urządzeń mobilnych: Android, Windows Phone oraz iOS. Możesz zostać specjalistą w dziedzinie architektury i API podstawowych platform mobilnych. Poznasz:

  • techniki lokalizacji urządzeń mobilnych
  • zasady budowy systemów i baz danych dla platform mobilnych;
  • technologie projektowania stron serwisów internetowych dla urządzeń mobilnych;
  • technologie Adaptive UI;
  • technologie integracji aplikacji z chmurą obliczeniową;
  • zasady funkcjonowania środowisk narzędziowych projektowania oprogramowania dla urządzeń mobilnych;
  • zastosowania systemów mobilnych.

  Warunkiem uruchomienia specjalności jest zebranie określonej liczby kandydatów.

  Program studiów

  Program magisterskich studiów informatycznych w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie został tak zaprojektowany, aby absolwenci stali się ekspertami w ramach swoich specjalizacji i z łatwością odnaleźli się na rynku pracy. W trakcie zajęć prowadzonych przez profesjonalnych praktyków i doświadczonych wykładowców nauczysz się zarządzać projektami i zyskasz szanse zdobycia specjalistycznego i kierowniczego stanowiska w strukturach firm.

  Atuty studiów

  Wysokie miejsce kierunku w rankingu Perspektywy 2022

  W Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2022 kierunek Informatyka prowadzony przez Akademię Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie zajął 2. miejsce wśród wszystkich uczelni niepublicznych oferujących takie studia w Polsce.

  Wysokie miejsce kierunku w rankingu Perspektywy 2022

  Lider rankingu najbardziej opłacalnych kierunków studiów

  W rankingu 15. najbardziej opłacalnych kierunków studiów w Warszawie Informatyka (niestacjonarne studia II stopnia) prowadzona w AFiB Vistula zajęła 1. miejsce wśród uczelni niepublicznych i 4. wśród wszystkich uczelni w Warszawie. Absolwenci natychmiast po studiach znajdują pracę, a ich wynagrodzenie wynosi 9557,70 zł brutto miesięcznie. Bezrobocie w tej grupie to 0%. Ranking powstał na podstawie badania przeprowadzonego przez Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy.

  Lider rankingu najbardziej opłacalnych kierunków studiów

  Analityczne myślenie

  W trakcie studiów rozwiniesz umiejętności syntetycznego i analitycznego myślenia, które są bardzo przydatne w pracy programisty. Połączysz je ze specjalistyczną wiedzą i nauczysz się efektywnie rozwiązywać problemy.

  Analityczne myślenie

  Atrakcyjne specjalności

  W ramach kierunku możesz zrealizować jedną z czterech specjalności. Zostały one zaprojektowane w odpowiedzi na wymagania rynku pracy i pozwolą ci zdobyć cenną wiedzę w określonym obszarze.

  Atrakcyjne specjalności

  Świetne perspektywy zawodowe

  Dzięki studiom zyskasz tytuł magistra, a to podniesie twoje notowania w branży IT i zwiększy wartość na rynku pracy. Zdobędziesz przepustkę do znacznie lepszych ofert pracy i wyższego wynagrodzenia.

  Świetne perspektywy zawodowe

  Profesjonalna kadra

  Będziesz studiować pod okiem wybitnych wykładowców i praktyków, którzy mają ogromne doświadczenie branżowe i partnerskie. Dzięki nim szybko nawiążesz kontakty z przyszłymi pracodawcami.

  Profesjonalna kadra

  Praktyka i doświadczenie

  Wierzymy, że kluczem do sukcesu jest doświadczenie i umiejętność wykorzystania zdobytych informacji. Dlatego w programie naszych studiów informatycznych na poziomie magisterskim są praktyki zawodowe, dzięki którym utrwalisz nowo zdobytą wiedzę i staniesz się pewnym siebie specjalistą.

  Praktyka i doświadczenie

  Międzynarodowe środowisko

  Będziesz studiować w międzynarodowym środowisku – Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie Vistula zajmuje 1. miejsce wśród najbardziej umiędzynarodowionych uczelni w Polsce. Poznasz fantastycznych ludzi i poszerzysz horyzonty.

  Międzynarodowe środowisko

  Kariera

  Perspektywy zawodowe

  Po ukończeniu studiów magisterskich na kierunku Informatyka zyskasz szanse zatrudnienia w wielu ciekawych branżach:

  • medycyna (np. zdalne monitorowanie stanu pacjentów: Health Insurance Portability);
  • technika militarna;
  • ochrona i bezpieczeństwo środowiska (przy zastosowaniu bezprzewodowych czujników alarmowych: zanieczyszczeń, ciśnienia, zadymienia, hałasu, itd.);
  • zakłady przemysłowe różnych branż (szybka transmisja danych sterujących i pomiarowych z miejsc trudno dostępnych);
  • badanie, ochrona i monitorowanie środowiska naturalnego (np. monitorowanie przemieszczania się różnych gatunków zwierząt);
  • rozwijanie i wdrażanie nowoczesnych rozwiązań z zakresu sieci bezprzewodowych i automatyki budynków inteligentnych (bezprzewodowy system sterowania w budynku: oświetleniem, roletami, ogrzewaniem, monitorowaniem detekcji ruchu, awarii, itd.);
  • ochrona mienia i kontrola ruchu drogowego i powietrznego (np. bezzałogowe systemy latające);
  • wspomaganie sieci socjalnych oraz rozrywki;
  • wielorobotyka;
  • systemy sieciocentryczne;
  • komunikacja samochodowa (technologie komunikacyjne: V2V – Vehicle-to-Vehicle, V2I – Vehicle-to-Infrastructure).

  Staże i praktyki studenckie

  Te studia to doskonała okazja do zdobycia teoretycznej, ale również praktycznej wiedzy. Cenne doświadczenie zyskasz, podejmując praktyki i staże. Zrealizujesz je w wiodących firmach, z którymi współpracujemy. Dzięki temu postawisz pierwsze kroki w zawodzie i wzbogacisz swoje CV. Odkryjesz specyfikę pracy w wybranym przez ciebie obszarze. Poznasz ludzi i nawiążesz cenne kontakty. To doświadczenie otworzy przed Tobą wiele zawodowych możliwości. Zdobędziesz ekscytującą i bardzo dobrze płatną pracę.

  Cennik

  UWAGA! Od semestru zimowego 2023/2024 nowe ceny dla studentów zagranicznych – WIĘCEJ INFORMACJI TUTAJ

  Jak obniżyć opłaty za studia?

  Uczelnie Vistula oferują bogaty system stypendialny, który pozwoli ci realnie obniżyć koszty nauki. Możesz ubiegać się o stypendium socjalne, stypendium za wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe i artystyczne oraz o zapomogę. Oferujemy także różne promocje. Możesz z nich skorzystać.

  Sprawdź dostępne opcje
  Jak obniżyć opłaty za studia?
  Uczelnia realizuje projekty
  współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
  Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
  Akademia Finansów i Biznesu Vistula

  Akademia Finansów i Biznesu Vistula

  Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.