UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / Kandydat / Dni otwarte online / Finanse i Rachunkowość – Dni Otwarte Online

Zapisz się na dzień otwarty kierunku Finanse i Rachunkowość

Sprawdź inne kierunki na Dniach Otwartych

Dziękujemy, że jesteś z nami.

Jeśli chcesz zainwestować w swoją przyszłość i planujesz rozwijać karierę w środowisku biznesowym, to kierunek Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA jest właśnie dla ciebie. Kryzys, który właśnie się rozpędza to wielkie wyzwanie. Podczas studiów w Akademii Finansów i Biznesu Vistula pod okiem wybitnych ekspertów zyskasz specjalistyczną wiedzę i praktyczne umiejętności. Dowiesz się, jak chronić kapitał, jak zarobić i gdzie szukać szansy.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o kierunku Finanse i rachunkowość, zarejestruj się na Dni Otwarte Online.

Start 25 września 2023 r. o godz. 16:00

UCZESTNICY WEBINARU ZYSKAJĄ RÓWNIEŻ MOŻLIWOŚĆ SKORZYSTANIA Z WYJĄTKOWEJ PROMOCJI: 30% RABATU NA PIERWSZY ROK STUDIÓW – szczegóły poznasz podczas Dnia Otwartego!

Najważniejsze informacje o wydarzeniu
Początek: pon., 25 wrz 2023, 16:00
Koniec: pon., 25 wrz 2023, 16:45
Miejsce: Webinar Online
Zapisz mnie

Otrzymasz rzetelne informacje:

 • odkryjesz zalety naszej uczelni;
 • poznasz warunki studiowania;
 • sprawdzisz, jak uczymy;
 • poznasz zawodowe ścieżki naszych studentów;
 • dowiesz się, jak przebiega proces rekrutacji;
 • poznasz warunki finansowe.

Spotkanie poprowadzi dr inż. Barbara Karlikowska, Dziekan Wydziału Biznesu i Stosunków Międzynarodowych.

Spotkanie poprowadzi dr inż. Barbara Karlikowska, Dziekan Wydziału Biznesu i Stosunków Międzynarodowych.

dr inż. Barbara Karlikowska – dziekan Wydziału Biznesu i Stosunków Międzynarodowych; doktor nauk ekonomicznych (Instytut Finansów AFiB Vistula); absolwentka SGGW; ukończyła również Polsko-Brytyjskie Studia Ubezpieczeniowe i Podyplomowe Studia Rachunkowości; uzyskała uprawnienia brokera ubezpieczeniowego i samodzielnej księgowej; od 1998 r. jest nauczycielem akademickim; autorka i współautorka wielu publikacji naukowych z zakresu zarządzania ryzykiem; uczestniczka grantu MNiSW – Innowacyjna Polska w Europie 2020 r.

Zapisz się na Dzień Otwarty jeśli chcesz wiedzieć:

 • czy można płacić za semestr lub miesięcznie i ile to kosztuje;
 • jakie są terminy i sposoby wnoszenia czesnego;
 • czy są zniżki i jakie;
 • z jakich stypendiów możesz skorzystać;

Dr inż. Barbara Karlikowska odpowie na wszystkie twoje pytania i rozwieje wszelkie wątpliwości.

Dowiedz się więcej o kierunku Finanse i Rachunkowość:
Finanse i Rachunkowość I stopnia
Finanse i Rachunkowość II stopnia
Finanse i Rachunkowość ONLINE

Start 25 września 2023 r. o godz. 16:00

UCZESTNICY WEBINARU ZYSKAJĄ RÓWNIEŻ MOŻLIWOŚĆ SKORZYSTANIA Z WYJĄTKOWEJ PROMOCJI: 30% RABATU NA PIERWSZY ROK STUDIÓW – szczegóły poznasz podczas Dnia Otwartego!

Zapisz się na dzień otwarty kierunku Finanse i Rachunkowość

  Twoje imię i nazwisko

  Twój adres e-mail

  Twój numer telefonu

  Informacje o kierunku

  O studiach

  Wiedza i kompetencje w dziedzinie finansów i rachunkowości dają uznanie i prestiż. Specjalistów wciąż jednak brakuje, a są potrzebni w każdej niemal firmie, instytucji, a także w administracji państwowej i samorządowej. Bez nich nie da się prowadzić żadnego biznesu. Dlatego Finanse i rachunkowość to jeden z najpopularniejszych kierunków studiów licencjackich w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie. Studia zostały stworzone z myślą o osobach, które chcą zainwestować w swoją przyszłość i wiążą ją ze środowiskiem biznesowym, są przedsiębiorcze, zainteresowane zagadnieniami z dziedziny ekonomii i finansów, w tym rachunkowością oraz praktyką biznesową. To kierunek również dla tych, którzy już pracują i chcą się rozwijać.

  Program kierunku Finanse i rachunkowość w Akademii Finansów i Biznesu Vistula jest oparty na światowych standardach i posiada prestiżową akredytację ACCA. Wybierając specjalność ACCA, otrzymasz tytuł specjalisty międzynarodowej klasy z zakresu corporate financial management. To cię wyróżni – wzrośnie twoja wartość na rynku i szybciej rozwiniesz karierę. 

  Dzięki akredytacji programu przez CIMA studenci zyskują podczas procesu nauczania kompetencje uznawane na całym świecie za najbardziej poszukiwane i aktualne w obszarze rachunkowości zarządczej. Mogą też skorzystać ze zwolnień z egzaminu CIMA. 
  Więcej informacji na temat CIMA

  W Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2023 kierunek Finanse i rachunkowość (w tym studia online) prowadzony w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie zajął 3. miejsce wśród wszystkich uczelni niepublicznych oferujących takie studia w Polsce. Po raz kolejny został także doceniony przez Polską Komisję Akredytacyjną, który przyznała mu ocenę pozytywną. To dowód dbałości uczelni o wysoki poziom kształcenia. Komisja podkreśliła, że program studiów Finanse i Rachunkowość (w tym online) został opracowany z uwzględnieniem potrzeb studentów oraz otoczenia społeczno-gospodarczego, w tym w szczególności rynku pracy. Wysoko też oceniła kompetencje, doświadczenie i kwalifikacje nauczycieli akademickich. Zwróciła uwagę na nowoczesną infrastrukturę dydaktyczną i naukową, żywą współpracę z otoczeniem biznesowym, w tym z pracodawcami oraz wszechstronne działania w zakresie wspierania studentów.

  Do wyboru masz także inne wyselekcjonowane specjalności, pozwalające poznać te obszary sektora finansowego, w których chcesz być ekspertem. Wybitni wykładowcy i praktycy wprowadzą cię w tajniki rynku polskiego oraz rynków zagranicznych. Dzięki studiom na kierunku Finanse i rachunkowość w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie zdobędziesz praktyczną wiedzę, rozwiniesz się w obszarach przedsiębiorczości, bankowości i usług finansowych, rachunkowości i analizy rynku finansowego. 

  Po studiach z zakresu finansów i rachunkowości czekają na Ciebie biura rachunkowe i podatkowe, banki, największe światowe korporacje, towarzystwa ubezpieczeniowe i instytucje finansowe. Możesz zostać liderem biznesu, menedżerem czy doradcą. Osiągniesz też sukces, jeśli postawisz na rozwój własnej działalności gospodarczej.

  Międzynarodowe środowisko Uczelni Vistula oraz możliwość nauki w języku angielskim doda ci skrzydeł. Takich właśnie specjalistów poszukują pracodawcy.

  Specjalności na kierunku Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA

  Dzięki tej specjalności zostaniesz specjalistą, który wie, jak założyć i rozwijać biznes, potrafi promować innowacje produktowe i usługowe. Zdobędziesz solidną wiedzę z zakresu finansów i rachunkowości oraz regulacji biznesu. Nauczysz się opracowywać strategię rozwoju i promocji oraz dobrać odpowiedni rodzaj finansowania firmy. Możesz wykorzystać zdobytą wiedzę do założenia własnego biznesu oraz dzielić się nią w działalności konsultingowej.

  Na specjalności Bankowość i usługi finansowe poznasz zasady funkcjonowania sektora bankowego nakierowanego na świadczenie usług komercyjnych. Zdobędziesz wiedzę o instytucjach bankowych i powiązaniach między nimi, o ich zadaniach, operacjach i odpowiedzialności. Nauczysz się posługiwania produktami i usługami bankowymi, operowania na rynkach kapitałowych, oceny ryzyka kredytowego i zarządzania nim, a także korzystania z produktów bankowych w celu optymalizacji decyzji finansowych.
  Specjalność Bankowość i usługi finansowe została stworzona z myślą o osobach, które chcą rozwijać karierę zawodową w dużych bankach komercyjnych, w lokalnych bankach spółdzielczych, towarzystwach ubezpieczeniowych, funduszach inwestycyjnych oraz w firmach consultingowych.

  W trakcie studiów poznasz system rachunkowości, standardy oraz regulacje, również na rynkach międzynarodowych. Odkryjesz specyfikę rachunkowości finansowej, zarządczej, bankowej i ubezpieczeniowej. Zdobędziesz wiedzę nt. zakładania biznesu oraz zarządzania podatkami w firmie. Staniesz się specjalistą ds. sporządzania sprawozdań finansowych i ich analizy. Specjalność Rachunkowość i finanse ACCA da ci możliwość pogłębienia umiejętności z zakresu korzystania z kapitałów własnych i obcych, w celu realizacji strategii biznesowych ukierunkowanych na sukces, wzrost wartości i konkurencyjności.
  Nauczysz się jak oceniać efektywność inwestycyjną i finansową oraz ryzyko w zmieniającym się otoczeniu, w warunkach niepewności i niestabilności.
  Dziewięć przedmiotów i kończące je egzaminy posiadają prestiżowy certyfikat ACCA (The Association of Chartered Certified Accountants). Po ukończeniu uczelni będziesz zwolniony z egzaminów z przedmiotów akredytowanych przez ACCA. Certyfikat ACCA pozwoli ci na uzyskanie międzynarodowej akredytacji rachunkowej, umożliwiającej pracę poza granicami Polski na odpowiedzialnych stanowiskach w księgowości. Stanowiska dyplomowanych księgowych z certyfikatem ACCA oferowane są w przedsiębiorstwach, koncernach międzynarodowych, w audycie wewnętrznym i zewnętrznym oraz w firmach konsultingowych.
  Certyfikat ACCA pozwala na uzyskanie międzynarodowej akredytacji rachunkowej umożliwiającej pracę poza granicami Polski na odpowiedzialnych stanowiskach w księgowości. Stanowiska dyplomowanych księgowych z certyfikatem ACCA oferowane są w przedsiębiorstwach, dużych koncernach międzynarodowych, w audycie wewnętrznym i zewnętrznym, w firmach konsultingowych.

  To jest specjalność, dzięki której zdobędziesz wiedzę, umiejętności i kompetencje z zakresu finansów. Poznasz system rachunkowości, jego funkcje, zasady i techniki. Dowiesz się o podatkach, ich roli i poborze. Zdobędziesz umiejętności stosowania zasad rachunkowości, księgowania i sporządzania sprawozdań finansowych, a także wykorzystania wiedzy rachunkowej w decyzjach operacyjnych i strategicznych firm oraz organizacji.
  Poznasz zagrożenia płynące z nadmiernego deficytu budżetowego. Dowiesz się, jak analizować relacje pomiędzy finansami publicznymi, przedsiębiorstwami, bankami a rynkami finansowymi oraz jak przeprowadzać analizy SWOT. Po tych studiach możesz znaleźć zatrudnienie m.in. w biurach rachunkowych, biurach obsługi nieruchomości, w firmach konsultingowych, w przedsiębiorstwach, w spółdzielniach i w działach księgowości.

  Te studia łączą wiedzę z zakresu rachunkowości i rynków finansowych. W ich trakcie zdobędziesz wiedzę i umiejętności pozwalające zarządzać portfelem papierów wartościowych oraz wyceną instrumentów finansowych. Poznasz zasady posługiwania się nowoczesnymi narzędziami analitycznymi w celu formułowania i realizacji rynkowych strategii działania. Nauczysz się kreatywności i nowoczesnego spojrzenia na finanse. Zyskasz przygotowanie do zawodu doradcy inwestycyjnego, maklera, analityka rynku finansowego, pracownika banku i funduszy inwestycyjnych.

  Program studiów Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA

  Studia w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie przygotują cię do pracy w dziedzinie finansów i rachunkowości w wielu specjalnościach. Program na kierunku Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA na poziomie licencjackim jest stale dostosowywany do praktyki gospodarczej i potrzeb rynku pracy. Nacisk jest położony na wymiar praktyczny. W trakcie studiów zyskasz kompetencje, dzięki którym rozwiniesz karierę na poziomie menedżerskim w bankach, instytucjach finansowych oraz firmach konsultingowych. Poprowadzisz też z sukcesem własną działalność gospodarczą.

  Atuty studiów na kierunku Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA

  Wiodący program na rynku

  W Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2023 kierunek Finanse i rachunkowość prowadzony przez Akademię Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie zajął 3. miejsce wśród wszystkich uczelni niepublicznych prowadzących takie studia w Polsce.

   Wiodący program na rynku

  Prestiżowa akredytacja ACCA

  Wszyscy absolwenci Finansów i rachunkowości AFiB Vistula w Warszawie otrzymują automatycznie suplement potwierdzający zaliczenie czterech z dziewięciu egzaminów ACCA na poziomie podstawowym. Pozostałych pięć jest zaliczanych po zdaniu indywidualnych egzaminów. ACCA to jedna z najbardziej prestiżowych kwalifikacji zawodowych z zakresu finansów i rachunkowości, doceniana przez pracodawców na całym świecie. Jej posiadanie zwiększy twoje szanse awansu na kierownicze stanowiska.

  Prestiżowa akredytacja ACCA

  Globalne możliwości

  Program studiów jest oparty o światowe standardy, współpracę z zagranicznymi studentami i możliwość uczestniczenia w zajęciach prowadzonych w języku angielskim. Studia przygotują cię do podjęcia pracy także poza granicami Polski.

  Globalne możliwości

  Współpraca z pracodawcami

  Program kształcenia jest odpowiedzą na wymagania rynku. Jest konsultowany z pracodawcami sektora prywatnego i publicznego, którzy poszukują specjalistów posiadających gruntowną i aktualną wiedzę z zakresu rachunkowości i finansów.

  Współpraca z pracodawcami

  Praktyczna wiedza

  Program realizuje kadra naukowo-dydaktyczna, którą tworzą nie tylko uznani wykładowcy akademiccy, ale także praktycy. To eksperci w swoich dziedzinach, liderzy biznesu i doświadczeni pracownicy administracji państwowej. Dzięki nim wejdziesz do świata, który dla innych jest niedostępny. Dowiesz się, jak teoretyczną wiedzę wykorzystać w działaniu.

  Praktyczna wiedza

  Studia online

  Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA na poziomie licencjackim to jeden z kierunków dostępnych również w ofercie studiów online. To nowoczesna forma studiowania realizowana z wykorzystaniem najnowszej technologii informacyjno-komunikacyjnej w AFiB Vistula.

  Studia online

  Gry strategiczne

  Jednym z rozwiązań wspierających proces dydaktyczny są gry strategiczne, dzięki którym kształtowane są nowe umiejętności przy jednoczesnym wykorzystaniu zdobytej wiedzy. Gra REVAS pozwala zarządzać wirtualną firmą z wybranej branży i podejmować realne decyzje biznesowe. Dzięki współpracy z Fundacją Warszawskiego Instytutu Bankowości możesz także korzystać z gry o zarządzaniu finansami Score Hunter. To narzędzie pozwalające zyskać praktyczną wiedzę nt. wiarygodności finansowej i ochrony danych osobowych.

  Gry strategiczne

  Akredytacja CIMA

  Dzięki akredytacji programu przez CIMA studenci zyskują podczas procesu nauczania kompetencje uznawane na całym świecie za najbardziej poszukiwane i aktualne w obszarze rachunkowości zarządczej. Mogą też skorzystać ze zwolnień z niektórych egzaminów CIMA potrzebnych do uzyskania tytułu Chartered Global Management Accountant (CGMA).

  Akredytacja CIMA

  Kariera

  Perspektywy zawodowe

  SPECJALNOŚĆ PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ

  SPECJALNOŚĆ PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ

  • ekspert w przedsiębiorstwie,
  • własna działalność gospodarcza,
  • doradca inwestycyjny.
  SPECJALNOŚĆ RACHUNKOWOŚĆ I FINANSE ACCA

  SPECJALNOŚĆ RACHUNKOWOŚĆ I FINANSE ACCA

  • dyrektor finansowy,
  • dyrektor generalny,
  • główny księgowy,
  • kontroler,
  • biegły audytor,
  • analityk finansowy,
  • doradca podatkowy,
  • doradca inwestycyjny.
  SPECJALNOŚĆ ANALITYK RYNKU FINANSOWEGO

  SPECJALNOŚĆ ANALITYK RYNKU FINANSOWEGO

  • analityk kredytowy,
  • analityk systemu IT,
  • analityk finansowy,
  • specjalista ds. oceny ryzyka.
  SPECJALNOŚĆ BANKOWOŚĆ I USŁUGI FINANSOWE

  SPECJALNOŚĆ BANKOWOŚĆ I USŁUGI FINANSOWE

  • specjalista do spraw sprzedaży i obsługi klienta,
  • doradca klienta, 
  • kasjer bankowy,
  • kasjer walutowy,
  • agent kredytowy,
  • doradca hipoteczny,
  • doradca inwestycyjny,
  • specjalista do spraw obsługi kart,
  • doradca leasingowy,
  • analityk kredytowy.
  SPECJALNOŚĆ RACHUNKOWOŚĆ I FINANSE

  SPECJALNOŚĆ RACHUNKOWOŚĆ I FINANSE

  • księgowy,
  • główny księgowy,
  • analityk finansowy,
  • doradca podatkowy,
  • własna działalność gospodarcza

  Staże i praktyki studenckie

  Praktyki i warsztaty zrealizujesz w wiodących firmach. Poznasz tajniki finansów i rachunkowości „od kuchni”. Odkryjesz specyfikę pracy w wybranym przez ciebie obszarze. Poznasz ludzi i nawiążesz cenne kontakty. To doświadczenie otworzy przed Tobą wiele zawodowych możliwości. Zdobędziesz ekscytującą i bardzo dobrze płatną pracę w dziedzinie finansów i rachunkowości.

  Cennik

  Jak obniżyć opłaty za studia?

  Uczelnie Vistula oferują bogaty system stypendialny, który pozwoli ci realnie obniżyć koszty nauki. Podczas studiów na kierunku Zarządzanie, możesz ubiegać się o stypendium socjalne, stypendium za wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe i artystyczne oraz o zapomogę. Oferujemy także różne promocje. Możesz z nich skorzystać.

  Sprawdź dostępne opcje
  Jak obniżyć opłaty za studia?

  O studiach

  Studia magisterskie na kierunku Finanse i Rachunkowość w Akademii Finanasów i Biznesu Vistula w Warszawie są propozycją dla osób, które zdobyły już dyplom licencjata w tym obszarze lub w zakresie nauk ekonomicznych i chciałyby dalej rozwijać się, aby zostać ekspertami w dziedzinie finansów i rachunkowości. Dzięki wsparciu kadry i odpowiedniemu ułożeniu programu naukowego jest to oferta również dla absolwentów innych kierunków.

  W trakcie studiów II stopnia na kierunku Finanse i Rachunkowość w warszawskiej Akademii Finanasów i Biznesu Vistula ugruntujesz wiedzę zdobytą podczas studiów licencjackich, ale także zyskasz zupełnie nowe, specjalistyczne kwalifikacje. Zgłębisz procesy makroekonomiczne i finansowe na szczeblu przedsiębiorstw i państw, a także na poziomie międzynarodowym i Unii Europejskiej. Zyskasz biegłość w zakresie funkcjonowania instytucji finansowych oraz analizy zjawisk gospodarczych i ekonomiczno-finansowych. Nauczysz się stawiać trafne diagnozy zjawisk i procesów występujących w obszarze finansów i rachunkowości. Dowiesz się, jak sporządzać sprawozdania finansowe, opracowywać biznes plany, wyceny majątku i oceny projektów inwestycyjnych. Zdobędziesz umiejętności z zakresu przygotowania planów i budżetów finansowych, a także zarządzania aktywami i pasywami instytucji finansowych.

  Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie oferuje najwyższy poziom edukacji. W trakcie studiów magisterskich zdobędziesz nową perspektywę spojrzenia na problematykę finansów i rachunkowości dzięki wyspecjalizowanej kadrze doświadczonych praktyków, umiędzynarodowieniu zajęć i otwarciu się na różne kultury. 

  Kierunek Finanase i Rachunkowość w warszawskiej Akademii Finansów i Biznesu Vistula posiada prestiżową akredytację ACCA. Absolwenci, którzy zaliczyli moduły ACCA mają możliwość zdobycia zwolnień ze wszystkich egzaminów ACCA na poziomie Fundamentals. Dzięki temu mogą szybciej rozpocząć proces zdobycia kwalifikacji zawodowej ACCA i stać się członkiem tej międzynarodowej organizacji certyfikującej specjalistów z zakresu rachunkowości oraz finansów. Łatwiej też zdobywają pracę, zarówno w Polsce jak i poza jej granicami. Akredytacja ACCA jest przyznawana tylko tym uczelniom, których programy i egzaminy spełniają wysokie wymagania stawiane przez tę organizację.

  Więcej informacji na temat ACCA: https://www.accaglobal.com.

  Dzięki akredytacji programu przez CIMA studenci zyskują podczas procesu nauczania kompetencje uznawane na całym świecie za najbardziej poszukiwane i aktualne w obszarze rachunkowości zarządczej. Mogą też skorzystać ze zwolnień z egzaminu CIMA. 
  Więcej informacji na temat CIMA.

  W Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2023 kierunek Finanse i rachunkowość (w tym studia online) prowadzony w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie zajął 3. miejsce wśród wszystkich uczelni niepublicznych oferujących takie studia w Polsce.

  Finanse i Rachunkowość – studia II stopnia w warszawskiej Akademii Finansów i Biznesu Vistula po raz kolejny zostały docenione przez Polską Komisję Akredytacyjną. Kierunek otrzymał ocenę pozytywną. To dowód dbałości uczelni o wysoki poziom kształcenia.

  PKA podkreśliła, że program kierunku został opracowany z uwzględnieniem potrzeb studentów oraz otoczenia społeczno-gospodarczego, w tym w szczególności rynku pracy. Wysoko też oceniła kompetencje, doświadczenie i kwalifikacje nauczycieli akademickich. Zwróciła uwagę na nowoczesną infrastrukturę dydaktyczną i naukową, żywą współpracę z otoczeniem biznesowym, w tym z pracodawcami oraz wszechstronne działania w zakresie wspierania studentów.

  Finanase i rachunkowość – studia II stopnia w Akademiii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie są oferowane także w trybie online. To idealne rozwiązanie, jeśli intensywnie pracujesz, podróżujesz lub z innego powodu nie możesz studiować w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym.

  Specjalności

  Wybierając tę specjalizację poznasz system podatkowy i jego funkcjonowanie. Nauczysz się definiować pojęcie ryzyka podatkowego oraz określać istotę i funkcje podatków. Dowiesz się o uwarunkowaniach zawartych w poszczególnych podatkach na tle regulacji obowiązujących w państwach Unii Europejskiej. Zdobędziesz umiejętności określenia obciążeń podatkowych podmiotów gospodarczych, a także zapoznasz się ze strategiami finansowania przedsiębiorstw, w tym strategiami podatkowymi, minimalizacją wydatków podatkowych lub ich optymalizacją. System opodatkowania ma wpływ na kształtowanie wartości firmy i osiąganie dźwigni finansowej. Nauczysz się oceniać efektywność gospodarowania środkami finansowymi w podmiotach finansowych i niefinansowych

  W trakcie studiów zyskasz wiedzę teoretyczną o modelach, teoriach i zasadach formułowanych w dziedzinie finansów i rachunkowości i ich relacjach z gospodarką realną. Nauczysz się wykorzystywać tę wiedzę w praktyce zarządzania finansami przedsiębiorstwa. Zyskasz szerokie kompetencje w zakresie badań w dziedzinie finansów i rachunkowości. Poznasz wybrane metody i narzędzia opisu, techniki pozyskiwania danych oraz modelowania zjawisk i procesów zachodzących w finansach i rachunkowości, w tym stosowania różnych metod analitycznych do planowania biznesu i pomiaru ryzyka prowadzenia działalności gospodarczej i finansowej.  Dowiesz się, jak wskazać słabe strony i zagrożenia dla firm oraz określać ich szanse rozwojowe.

  Bankowość i usługi finansowe II to specjalność, dzięki której pogłębisz wiedzę z zakresu produktów bankowych i określania ryzyka podejmowanego przez banki. Poznasz zasady funkcjonowania sektora bankowego nakierowanego na świadczenie usług komercyjnych. Zyskasz wiedzę na temat operacji kapitałowych i zrozumiesz zasady private bankingu. Nauczysz się prezentować i objaśniać produkty, przeprowadzać kalkulację ich opłacalności i przedstawiać alternatywne formy inwestowania. Jest to więc specjalność nastawiona na wykształcenie umiejętności praktycznych, techniki sprzedaży i negocjacji w działalności doradczo–konsultingowej i sprzedażowej. Posiądziesz umiejętności w zakresie zabezpieczania banku przed ryzykiem związanym z usługami Private Wealth a także kompetencje w obszarze sprzedaży i negocjacji produktów bankowych dla klientów indywidualnych.

  Specjalność „audyt wewnętrzny” została zaprojektowana z myślą o osobach, które chcą zdobyć wiedzę i kwalifikacje niezbędne do pełnienia roli audytora wewnętrznego oraz pracownika szeroko rozumianej kontroli w sektorze publicznym i prywatnym.

  W trakcie studiów pogłębisz wiedzę na temat budowy strategii przedsiębiorstwa oraz funkcjonowania firm mających problemy finansowe. Rozwiniesz kompetencje menedżerskie do prowadzenia przedsiębiorstw z problemami finansowymi i wyprowadzania ich na ścieżkę wzrostu efektywności. Dowiesz się, jak analizę strategiczną można wykorzystać do restrukturyzacji firmy i uniknięcia upadłości. Zyskasz szczegółową wiedzę w zakresie regulacji prawa upadłościowego, prawa restrukturyzacyjnego oraz nowych zmian w KSH a także pomocy publicznej. Poznasz budowę planu restrukturyzacyjnego oraz działania w celu ratowania firmy. Nauczysz się wyceny jej wartości i pozyskiwania funduszy UE na pomoc horyzontalną, sektorową i regionalną. Opanujesz zasady opracowania i zastosowania planu naprawczego (w tym łączenia i podziału oraz przekształceń kapitałowych i prawnych ), restrukturyzacji przedsiębiorstwa w celu redukcji zadłużenia, symulacji wychodzenia z zapaści finansowej i opracowania etapów restrukturyzacji.

  Program studiów 

  Program kierunku Finanse i Rachunkowość – studia II stopnia w Akademii Finansów i Biznesu Vistula wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i wymaganiom rynku. W jego realizację zaangażowana jest wyspecjalizowana kadra, w której oprócz uznanych wykładowców akademickich jest wielu praktyków z wieloletnim doświadczeniem. Dzięki temu, w ramach wybranej specjalizacji, nie tylko znacząco poszerzysz swoją wiedzę, ale także zdobędziesz zestaw praktycznych umiejętności w ramach dwóch dużych bloków tematycznych, jakimi są finanse oraz rachunkowość. Chętni, ambitni studenci mogą realizować 9 modułów ACCA. Nauka o finansach (studia na poziomie magisterskim) pozwoli ci na pełniejsze zrozumienie sektora  finansowego ze szczególnym uwzględnieniem działalności banków w ujęciu międzynarodowym. Nauka o rachunkowości (studia na poziomie magisterskim) przygotuje cię do pracy w charakterze księgowego. Po zdobyciu certyfikatu rachunkowego przyznawanego przez Ministra Finansów, będziesz mieć także możliwość prowadzenia własnego biura rachunkowego.

  Atuty studiów

  Wiodący program na rynku

  W Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2023 kierunek Finanse i rachunkowość prowadzony przez Akademię Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie zajął 3. miejsce wśród wszystkich uczelni niepublicznych prowadzących takie studia w Polsce.

   Wiodący program na rynku

  Prestiżowa akredytacja ACCA

  Wszyscy absolwenci Finansów i rachunkowości AFiB Vistula w Warszawie otrzymują automatycznie suplement potwierdzający zaliczenie czterech z dziewięciu egzaminów ACCA na poziomie podstawowym. Pozostałych pięć jest zaliczanych po zdaniu indywidualnych egzaminów.rnACCA to jedna z najbardziej prestiżowych kwalifikacji zawodowych z zakresu finansów i rachunkowości, doceniana przez pracodawców na całym świecie. Jej posiadanie zwiększy twoje szanse awansu na kierownicze stanowiska.

  Prestiżowa akredytacja ACCA

  Globalne możliwości

  Program studiów jest oparty o światowe standardy, współpracę z zagranicznymi studentami i możliwość uczestniczenia w zajęciach prowadzonych w języku angielskim. Studia przygotują cię do podjęcia pracy także poza granicami Polski.

  Globalne możliwości

  Współpraca z pracodawcami

  Program kształcenia jest odpowiedzą na wymagania rynku. Jest konsultowany z pracodawcami sektora prywatnego i publicznego, którzy poszukują specjalistów posiadających gruntowną i aktualną wiedzę z zakresu rachunkowości i finansów.

  Współpraca z pracodawcami

  Praktyczna wiedza

  Program realizuje kadra naukowo-dydaktyczna, którą tworzą nie tylko uznani wykładowcy akademiccy, ale także praktycy. To eksperci w swoich dziedzinach, liderzy biznesu i doświadczeni pracownicy administracji państwowej. Dzięki nim wejdziesz do świata, który dla innych jest niedostępny. Dowiesz się, jak teoretyczną wiedzę wykorzystać w działaniu.

  Praktyczna wiedza

  Studia online

  Finanse i Rachunkowość na poziomie magisterskim to jeden z kierunków dostępnych także w ofercie studiów online. To nowoczesna forma studiowania realizowana z wykorzystaniem najnowszej technologii informacyjno-komunikacyjnej w AFiB Vistula.

  Studia online

  Gry strategiczne

  Jednym z rozwiązań wspierających proces dydaktyczny są gry strategiczne, dzięki którym kształtowane są nowe umiejętności przy jednoczesnym wykorzystaniu zdobytej wiedzy. Gra REVAS pozwala zarządzać wirtualną firmą z wybranej branży i podejmować realne decyzje biznesowe. Dzięki współpracy z Fundacją Warszawskiego Instytutu Bankowości możesz także korzystać z gry o zarządzaniu finansami Score Hunter. To narzędzie pozwalające zyskać praktyczną wiedzę nt. wiarygodności finansowej i ochrony danych osobowych.

  Gry strategiczne

  Akredytacja CIMA

  Dzięki akredytacji programu przez CIMA studenci zyskują podczas procesu nauczania kompetencje uznawane na całym świecie za najbardziej poszukiwane i aktualne w obszarze rachunkowości zarządczej. Mogą też skorzystać ze zwolnień z niektórych egzaminów CIMA potrzebnych do uzyskania tytułu Chartered Global Management Accountant (CGMA).

  Akredytacja CIMA

  Kariera

  Perspektywy zawodowe

  Studia na kierunku Finanse i Rachunkowość zostały zaplanowane tak, by zapewnić ci jak największy wybór, jeżeli chodzi o specjalności i wycinek sektora finansowego, w którym chcesz zostać specjalistą i realizować się zawodowo. Absolwentów kierunku czeka wiele ciekawych i intratnych posad. Przyszłe miejsce pracy zależy od specjalności, którą wybierzesz.

  SPECJALNOŚĆ DORADZTWO PODATKOWE I KONTROLA PODATKOWA

  SPECJALNOŚĆ DORADZTWO PODATKOWE I KONTROLA PODATKOWA

  • doradca podatkowy,
  • specjalista do spraw kontroli finansowej,
  • ekspert w przedsiębiorstwie,
  • pracownik aparatu skarbowego i kontroli skarbowej,
  • egzekutor lub inspektor kontroli,
  • dyrektor finansowy.
  SPECJALNOŚĆ AUDYT WEWNĘTRZNY

  SPECJALNOŚĆ AUDYT WEWNĘTRZNY

  • audytor wewnętrzny w jednostkach sektora finansów publicznych i sektorze prywatnym,
  • specjalista do spraw kontroli wewnętrznej,
  • specjalista do spraw zarządzania ryzykiem.
  SPECJALNOŚĆ DORADZTWO INWESTYCYJNE I CONSULTING

  SPECJALNOŚĆ DORADZTWO INWESTYCYJNE I CONSULTING

  • agent ubezpieczeniowy,
  • rzeczoznawca majątkowy,
  • doradca inwestycyjny,
  • pośrednik w obrocie nieruchomościami,
  • makler giełdowy.
  SPECJALNOŚĆ ANALITYK FINANSOWY

  SPECJALNOŚĆ ANALITYK FINANSOWY

  • audytor wewnętrzny w jednostkach sektora finansów publicznych i sektorze prywatnym,
  • makler giełdowy,
  • broker,
  • specjalista ds. zarządzania ryzykiem,
  • analityk finansowy.
  SPECJALNOŚĆ BANKOWOŚĆ I USŁUGI FINANSOWE 2

  SPECJALNOŚĆ BANKOWOŚĆ I USŁUGI FINANSOWE 2

  • dyrektor departamentu banku,
  • kierownik placówki bankowej,
  • dyrektor sprzedaży,
  • dyrektor ds. rozwoju produktu,
  • doradca klienta korporacyjnego,
  • analityk kredytowy.

  Staże i praktyki studenckie

  Te studia to doskonała okazja do zdobycia teoretycznej, ale również praktycznej wiedzy. Cenne doświadczenie zyskasz, podejmując praktyki i staże. Zrealizujesz je w wiodących firmach, z którymi współpracujemy. Dzięki temu postawisz pierwsze kroki w zawodzie i wzbogacisz swoje CV. Odkryjesz specyfikę pracy w wybranym przez ciebie obszarze. Poznasz ludzi i nawiążesz cenne kontakty. To doświadczenie otworzy przed Tobą wiele zawodowych możliwości. Zdobędziesz ekscytującą i bardzo dobrze płatną pracę.

  Cennik

  Jak obniżyć opłaty za studia?

  Uczelnie Vistula oferują bogaty system stypendialny, który pozwoli ci realnie obniżyć koszty nauki. Podczas studiów na kierunku Zarządzanie, możesz ubiegać się o stypendium socjalne, stypendium za wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe i artystyczne oraz o zapomogę. Oferujemy także różne promocje. Możesz z nich skorzystać.

  Sprawdź dostępne opcje
  Jak obniżyć opłaty za studia?

  Uczelnia realizuje projekty
  współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
  Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
  Akademia Finansów i Biznesu Vistula

  Akademia Finansów i Biznesu Vistula

  Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.