UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / Kandydat / Dni otwarte online / Filologia angielska z drugim językiem obcym – Dni Otwarte Online

Zapisz się na dzień otwarty kierunku Filologia angielska

Sprawdź inne kierunki na Dniach Otwartych

Dziękujemy, że jesteś z nami.

Jeśli masz zdolności językowe, studia z zakresu filologii angielskiej w Akademii Finansów i Biznesu Vistula pozwolą ci opanować ten język w stopniu biegłym (C1 po zakończeniu studiów I stopnia oraz C2 po zakończeniu studiów II stopnia). Nauczysz się też komunikować w drugim wybranym języku (min. poziom B1). To doskonały start. Wszystkie zajęcia mają formę interaktywną. Z nimi odkryjesz kulturę, historię, literaturę i media obszaru anglojęzycznego. Zdobędziesz również wiedzę z zakresu marketingu, biznesu i psychologii komunikacji. Rozwiniesz także kompetencje miękkie, w tym umiejętność prowadzenia dyskusji i argumentacji. Nauczysz się strategii retorycznych. Wykorzystasz to w każdej pracy – zarówno w biznesie, jak i w polityce. Odnajdziesz się w każdym zakątku świata.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej zarejestruj się na Dni Otwarte Online.

Start 27 lipca 2024 r. o godz. 10:00

UCZESTNICY WEBINARU ZYSKAJĄ RÓWNIEŻ MOŻLIWOŚĆ SKORZYSTANIA Z WYJĄTKOWEJ PROMOCJI: 30% RABATU NA PIERWSZY ROK STUDIÓW – szczegóły poznasz podczas Dnia Otwartego!

Najważniejsze informacje o wydarzeniu
Początek: sob., 27 lip 2024, 10:00
Koniec: sob., 27 lip 2024, 10:45
Miejsce: Webinar Online
Zapisz mnie

Otrzymasz rzetelne informacje:

 • odkryjesz zalety naszej uczelni;
 • poznasz warunki studiowania;
 • sprawdzisz, jak uczymy;
 • poznasz zawodowe ścieżki naszych studentów;
 • dowiesz się, jak przebiega proces rekrutacji;
 • poznasz warunki finansowe.

Spotkanie poprowadzi mgr Anna Kamont

Spotkanie poprowadzi mgr Anna Kamont

Absolwentka filologii angielskiej na Uniwersytecie Warszawskim, dydaktyk zajmujący się wykorzystaniem technologii i neurodydaktyki w nauczaniu języka angielskiego. Wykładowca akademicki, trener języka angielskiego, tłumacz.  W 2010 roku wyróżniona dyplomem uznania dla młodego wykładowcy Lingwistycznej Szkole Wyższej. Jako konsultant językowy współpracowała z wieloma firmami, prowadząc szkolenia dla kadry menadżerskiej lub audyty językowe (m.in. dla Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego – projekt Top 500 Innovators).  Była prelegentem licznych konferencji poświęconych nauczaniu języków obcych, m.in.  IATEFL Polska, Europejski Kongres PASE. Jestem autorką artykułów dla nauczycieli języka angielskiego publikowanych w kraju i za granicą oraz publikacji do nauki języka angielskiego dla uczniów na wszystkich poziomach zaawansowania. Jest recenzentem ‘The Journal of Teaching English with Technology’. Obecnie dyrektor Programu Kształcenia Filologii Angielskiej AFiB Vistula.

Zapisz się na Dzień Otwarty jeśli chcesz wiedzieć:

 • czy można płacić za semestr lub miesięcznie i ile to kosztuje;
 • jakie są terminy i sposoby wnoszenia czesnego;
 • czy są zniżki i jakie;
 • z jakich stypendiów możesz skorzystać;

Mgr Anna Kamont odpowie na wszystkie twoje pytania i rozwieje wszelkie wątpliwości.

Dowiedz się więcej o kierunku Filologia Angielska:
Filologia angielska I stopnia, licencjackie
Filologia angielska II stopnia

Start 27 lipca 2024 r. o godz. 10:00

UCZESTNICY WEBINARU ZYSKAJĄ RÓWNIEŻ MOŻLIWOŚĆ SKORZYSTANIA Z WYJĄTKOWEJ PROMOCJI: 30% RABATU NA PIERWSZY ROK STUDIÓW – szczegóły poznasz podczas Dnia Otwartego!

Zapisz się na dzień otwarty kierunku Filologia angielska

  Twoje imię i nazwisko

  Twój adres e-mail

  Twój numer telefonu

  Informacje o kierunku

  O studiach

  Studia Filologia angielska z rozszerzonym drugim językiem obcym w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie pozwolą ci zdobyć niezbędne kompetencje językowe: w trakcie intensywnych kursów opanujesz język angielski w stopniu biegłym – C1 wg CEFR i rozpoczniesz przygodę z drugim wybranym językiem obcym, realizowanym w stopniu rozszerzonym.

  Jeśli podczas studiów Filologii angielskiej wybierzesz chiński jako drugi język, możesz wyjechać na obóz letni do Chin, by poznać kulturę i przetestować własne umiejętności językowe w autentycznej interakcji. Jeśli wolisz hiszpański, skorzystasz z wyjazdów do uniwersytetów w Hiszpanii.

  Studenci zagraniczni mogą wybrać język polski jako drugi język obcy. Dzięki temu zdobędą umiejętności niezbędne w ich codziennym życiu w Polsce. Będą też uczestniczyć w wycieczkach, wydarzeniach kulturalnych oraz klubach dyskusyjnych organizowanych przez pracowników uczelni i współpracujące instytucje. Swoje umiejętności językowe potwierdzą międzynarodowym certyfikatem ECL.

  W trakcie studiów na Filologii angielskiej zyskasz umiejętności niezbędne w relacjach biznesowych i komunikacji międzykulturowej. Z nami odkryjesz kulturę, historię, literaturę i media obszaru języka angielskiego oraz drugiego języka obcego. Zdobędziesz kompetencje z zakresu rynku tłumaczeń i wydawnictw, mediów i współpracy międzynarodowej. Zyskasz też wiedzę z zakresu marketingu i biznesu. Rozwiniesz kompetencje miękkie, w tym umiejętność prowadzenia dyskusji i przekonującej argumentacji. Nauczysz się strategii retorycznych. Poznasz zasady pracy zespołowej i podstawy działania międzynarodowych firm. Zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystasz w każdej dziedzinie życia – zarówno w biznesie, jak i w działalności medialnej.

  Program studiów ma charakter praktyczny – jest nastawiony na interakcję. Ćwiczenia i seminaria są prowadzone w języku angielskim. Zajęcia uzupełniające przygotują cię do działania w międzynarodowym środowisku, niezależnie od wybranej branży. Wyróżnia nas kameralna atmosfera, indywidualne podejście oraz dynamiczne i wielokulturowe środowisko. Wśród naszych wykładowców są m.in. trenerzy, tłumacze, menedżerowie kultury i pracownicy sektora wydawniczego.

  Poziom znajomości języka angielskiego naszych absolwentów potwierdza końcowy egzamin z praktycznej nauki języka angielskiego, którego elementem jest egzamin TOEIC, który pozwala na uzyskanie międzynarodowego certyfikatu.

  Dzięki studiom językowym w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie będziesz rozwijać się zgodnie ze swoimi zainteresowaniami, niezależnie od tego jaką dziedzinę i zawód wybierzesz w przyszłości.

  Jeżeli chcesz ubiegać się o przyjęcie na studia licencjackie na kierunku Filologia angielska, musisz spełnić co najmniej jeden z poniższych warunków:

  • zaliczyć egzamin maturalny z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym,
  • posiadać certyfikat języka angielskiego na poziomie B1.

  Specjalności na kierunku Filologia angielska

  Specjalność została stworzona dla tych, którzy szukają swojego miejsca na rynku globalnym, chcą poznać i zrozumieć współczesne media oraz nowe sposoby komunikacji. Kurs pozwoli ci doświadczyć dynamiki mediów i nauczyć się efektywnej komunikacji w biznesie. Poznasz psychologię komunikacji, nowe media i zasady ich funkcjonowania, a także rynek wydawniczy. Nauczysz się efektywnie tworzyć różnorakie teksty biznesowe oraz prowadzić negocjacje.

  Wybierając tę specjalność, rozpoczniesz przygotowania do pracy tłumacza i zyskasz zestaw praktycznej wiedzy. Nauczysz się m.in. angielskiego języka biznesowego i dowiesz się, jak wykorzystać go w praktyce zawodowej. Poznasz także warsztat i techniki tłumaczenia pisemnego oraz ustnego dla różnych branż. Odkryjesz także wspomagające tłumaczenia technologie. Poznasz strategie i słownictwo w zależności od rodzaju tłumaczonego materiału (tekstu literackiego, filmu, dokumentu biznesowego). Nauczysz się wykorzystywać znajomość tekstów kultury i literatury studiowanego obszaru w praktyce tłumaczeniowej, dostrzegając odwołania do nich i zmieniając je na język docelowy.

  W trakcie studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu historii i różnorodności kulturowej krajów anglosaskich. Poznasz także specyfikę rynku wydawniczego. Nauczysz się dokładnie analizować teksty studiowanego obszaru, w tym teksty literackie, wskazując ich różne możliwe interpretacje, co pozwala na rozumienie i stosowanie subtelnych technik przekazu. Zyskasz wiedzę o tym, jak rozpoznać i stosować odwołania do istotnych wydarzeń i postaci z historii krajów studiowanego obszaru, jak też do tekstów kultury i literatury, co zapewnia możliwość bardziej skutecznej i naturalnej komunikacji z mieszkańcami krajów studiowanego obszaru. Poznasz teorię i warsztat krytyki filmowej i literackiej oraz dziennikarstwa, co – wraz ze znajomością kontekstu kulturowego (w tym literatury studiowanego obszaru) – pozwala odnaleźć się w roli dziennikarza, krytyka, redaktora czy twórcy lub promotora kultury.

  Pobierz ofertę specjalności
  Filologia angielska
Promocja FIRST MINUTE
2000 zł rabatu
na studia!
Tylko do 14 lipca!

Button: Zapisz się

Promocja trwa do 14.07.2024 i dotyczy tylko obywateli polskich
  Filologia angielska
Promocja FIRST MINUTE
2000 zł rabatu
na studia!
Tylko do 14 lipca!

Button: Zapisz się

Promocja trwa do 14.07.2024 i dotyczy tylko obywateli polskich

  Program studiów Filologia angielska z drugim językiem obcym

  Program studiów Filologia angielska w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie ma charakter praktyczny – jest nastawiony na interakcję. Ćwiczenia i seminaria są prowadzone w języku angielskim. W trakcie nauki zyskasz praktyczne doświadczenie zawodowe. Zdobędziesz biegłość w posługiwaniu się językiem angielskim oraz wiedzę z zakresu rynku tłumaczeń i wydawnictw, mediów i organizacji wydarzeń kulturalnych a także biznesu. Zajęcia uzupełniające przygotują cię do działania w międzynarodowym środowisku, niezależnie od wybranej branży.

  Podejmujemy szereg działań w celu zapewnienia wysokiej jakości kształcenia i dostosowania kursów do oczekiwań studentów. Dwa razy do roku przeprowadzamy kompleksowe ankiety wśród studentów, w których mogą wyrazić swoje zdanie na temat zajęć, w których uczestniczą. Dodatkowo, specjalna komisja regularnie przeprowadza hospitacje i formułuje zalecania dla prowadzących, by zajęcia były jeszcze lepsze. Nad wszystkim czuwa Wydziałowa komisja do spraw jakości kształcenia, w której uczestniczą przedstawiciele nauczycieli akademickich, pracodawców i studentów. O skuteczności podejmowanych działań mogą świadczyć średnie wyniki hospitacji, które w roku akademickim 2022/2023 wyniosły ponad 4,9 na 5. Wymowne są też wyniki ankiet studenckich nt. poszczególnych kursów, w których ocen innych niż dobre lub bardzo dobrze udzieliło jedynie 4% studentów.

  Atuty studiów Filologia angielska

  Kierunek wyróżniony w rankingu Perspektywy 2022

  Kierunek prowadzony przez Akademię Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie zajmuje drugie miejsce wśród uczelni niepublicznych oferujących studia z zakresu filologii angielskiej.

  Kierunek wyróżniony w rankingu Perspektywy 2022

  Centrum egzaminacyjne TOEIC oraz TOEFL (IBT)

  Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie jest centrum egzaminacyjnym TOEIC oraz TOEFL (IBT). Egzamin końcowy z praktycznego języka angielskiego pozwala na uzyskanie tych certyfikatów.

  Centrum egzaminacyjne TOEIC oraz TOEFL (IBT)

  Biznesowe przygotowanie

  Poznasz podstawy ekonomiczne i prawne pracy tłumacza, wydawcy czy organizatora wydarzeń kulturalnych, w tym podstawowe pojęcia i zasady z zakresu ochrony własności przemysłowej i prawa autorskiego.

  Biznesowe przygotowanie

  Kompetencje profesjonalnego tłumacza

  Nabędziesz umiejętności niezbędne do rzetelnego tłumaczenia tekstów pisemnych i ustnych w zakresie tłumaczeń biznesowych, specjalistycznych i kulturalnych. W ramach warsztatów Internship Consultations spotkasz się z osobami aktywnie pracującymi w branżach wykorzystujących język obcy. W ramach partnerstwa z Uniwersytetem Negeri Malang w Indonezji weźmiesz udział w wykładach gościnnych profesorów z Jawy.

  Kompetencje profesjonalnego tłumacza

  Wykorzystanie nowych technologii

  Nowe technologie wkroczyły do niemal wszystkich obszarów życia. W trakcie studiów Filologia angielska poznasz systemy komputerowe i inne narzędzia wspomagające pracę tłumacza w XXI wieku. Nauczysz się korzystać z programu Trados, jednego z najbardziej zaawansowanych narzędzi CAT a także z kabiny do tłumaczeń symultanicznych. Zyskasz umiejętności pozwalające na symultaniczne tłumaczenie konferencji i spotkań międzynarodowych.

  Wykorzystanie nowych technologii

  Znajomość specyfiki segmentów kultury i mediów

  Nauczysz się nawigować po nowych i tradycyjnych mediach, tworzyć nowe treści i poddawać krytycznej analizie różne publikacje. Angażując się w prace uczelnianego pisma „Vistula Monitor” poznasz podstawy dziennikarstwa i medioznawstwa.

  Znajomość specyfiki segmentów kultury i mediów

  Indywidualne podejście

  Zajęcia w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie cechuje przyjazna atmosfera i indywidualne podejście do studentów. Zajęcia są przygotowywane w oparciu o ich zainteresowania.

  Indywidualne podejście

  Wielokulturowe środowisko

  Wg. Rankingu Perspektywy 2021 Akademia Finansów i Biznesu Vistula jest najbardziej umiędzynarodowioną uczelnią w Polsce. Nasi studenci i wykładowcy tworzą dynamiczne, wielokulturowe środowisko.

  Wielokulturowe środowisko

  Kariera

  Perspektywy zawodowe

  Studia na kierunku Filologia w zakresie języka angielskiego zostały zaplanowane tak, by jak najlepiej przygotować cię do podjęcia pracy w wybranym przez ciebie obszarze. Praktyczne podejście połączone z szerokim wachlarzem kompetencji, które możesz zdobyć, sprawia, że możesz rozwijać się w konkretnym kierunku i tym samym decydować o swojej przyszłości. Po ukończeniu studiów Filologii angielskiej na Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie możesz posługiwać się tytułem anglisty.

  Po ukończeniu studiów na kierunku Filologia w zakresie języka angielskiego z drugim językiem obcym możesz znaleźć pracę zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i pasjami jako:

  • lektor w szkole językowej
  • redaktor portali i prasy anglojęzycznej,
  • organizator i manager wydarzeń kulturalnych,
  • tłumacz specjalistyczny w biurze tłumaczeń,
  • redaktor lub autor treści w mediach i/lub branży wydawniczej,
  • organizator imprez kulturalnych w branży rozrywki,
  • pracownik międzynarodowych firm i korporacji,
  • pracownik organizacji państwowych i pozarządowych, instytucji edukacyjnych i kulturalnych.

  Staże i praktyki studenckie

  Studia na kierunku Filologia angielska to doskonała okazja do zdobycia teoretycznej, ale również praktycznej wiedzy. Cenne doświadczenie zyskasz, podejmując praktyki i staże. Zrealizujesz je w wiodących firmach, z którymi współpracujemy. Dzięki temu postawisz pierwsze kroki w zawodzie i wzbogacisz swoje CV. Odkryjesz specyfikę pracy w wybranym przez ciebie obszarze. Poznasz ludzi i nawiążesz cenne kontakty. To doświadczenie otworzy przed tobą wiele zawodowych możliwości. Zdobędziesz ekscytującą i bardzo dobrze płatną pracę.

  Cennik

  Jak obniżyć opłaty za studia?

  Uczelnie Vistula oferują bogaty system stypendialny, który pozwoli ci realnie obniżyć koszty nauki. Podczas studiów na kierunku Filologia angielska, możesz ubiegać się o stypendium socjalne, stypendium za wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe i artystyczne oraz o zapomogę. Oferujemy także różne promocje. Możesz z nich skorzystać.

  Sprawdź dostępne opcje
  Jak obniżyć opłaty za studia?

  O studiach

  Studia magisterskie Filologia angielska w Akademii Finansów i Biznesu Vistula są adresowane do osób, które planują pracę w międzynarodowych strukturach, interesują się nowymi mediami, angażują się w życie kulturalne i dyskusje o problemach społecznych, chcą zostać zawodowymi tłumaczami tekstów specjalistycznych lub redaktorami tekstów obcojęzycznych w branży medialnej.

  Studia II stopnia na kierunku Filologia angielska w warszawskiej Akademii Finansów i Biznesu Vistula są realizowane w całości po angielsku. W ich trakcie pogłębisz swoją znajomość języka angielskiego i już po czterech semestrach opanujesz go na poziomie C2 według wymagań Unii Europejskiej.

  Na studiach magisterskich po angielsku zdobędziesz szeroki wachlarz umiejętności specjalistycznych oraz rozwiniesz kompetencje w zakresie pisania różnego rodzaju tekstów oraz tłumaczeń pisemnych i ustnych. Zdobędziesz szczegółową wiedzę z zakresu kultury krajów anglosaskich, medioznawstwa i filmoznawstwa. Odbędziesz staż w szkole językowej, agencji tłumaczeń, instytucji medialnej czy kulturalnej lub firmie międzynarodowej. Tym samym zdobędziesz cenne doświadczenie zawodowe oraz umiejętności odnajdywania się na dynamicznym rynku pracy.

  Studia Filologia angielska w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie zostały zaplanowane tak, by jak najlepiej przygotować cię do podjęcia pracy w wybranym obszarze. Praktyczne podejście i szeroki wachlarz zdobytych kompetencji sprawią, że możesz rozwijać się w konkretnym kierunku i tym samym decydować o swojej przyszłości. Po ukończeniu zyskasz tytuł magistra filologii angielskiej.

  Dzięki studiom magisterskim z zakresu Filologii angielskiej w warszawskiej Akademii Finansów i Biznesu Vistula rozwiniesz umiejętności krytycznego myślenia, ewaluacji i syntezy oraz analitycznej, spekulatywnej i twórczej interpretacji wytworów kultury. Zyskasz wiedzę nie tylko w obszarze najważniejszych dziedzin filologicznych, ale także biznesu i marketingu. Przygotujesz się do pracy w pożądanym zawodzie filologa anglisty – nie tylko na terenie Polski, ale również za granicą. Z łatwością odnajdziesz się w sektorze wydawniczym – jako autor tekstów i książek, tłumacz, redaktor, przedstawiciel dystrybucyjny czy specjalista ds. sprzedaży i marketingu.

  W trakcie studiów magisterskich z zakresu filologii angielskiej osoby zainteresowane pracą tłumacza mogą uczęszczać na warsztaty przekładu, zarówno tekstów biznesowych, specjalistycznych (kontekst prawny i prawniczy, ekonomiczny, medyczny), jak i filmowych i literackich. Przyszli menadżerowie kultury lub pracownicy segmentu wydawniczego zdobędą kompleksową wiedzę, niezbędną do uzyskania kwalifikacji zawodowych. Pogłębiona wiedza o współczesnych i tradycyjnych mediach oraz trendach w kulturze otworzy przed absolwentami możliwości pracy w roli dziennikarza, redaktora lub managera mediów społecznościowych. Zajęcia z nauki języka uzupełnione są wiadomościami o kulturze i historii krajów anglosaskich, jak również warsztatami pisarskimi. Zajęcia opracowywane są w oparciu o zainteresowania i potrzeby studentów, jak również o dynamicznie zmieniające się wymagania rynku.

  WYMAGANIA

  Jeżeli chcesz ubiegać się o przyjęcie na studia magisterskie na kierunku Filologia w zakresie języka angielskiego, musisz spełniać co najmniej jeden z poniższych warunków:

  • posiadać dyplom ukończenia studiów licencjackich na kierunku Filologia angielska,
  • posiadać dyplom ukończenia studiów licencjackich na innym kierunku oraz certyfikat języka angielskiego na poziomie C1.

  Specjalności na kierunku Filologia angielska

  Zdobędziesz kluczowe umiejętności tłumaczeniowe, poszerzysz swoją wiedzę nt. technik i strategii przekładu, jak również najważniejszych aspektów kulturowych pracy z tekstem. Zajęcia przygotują cię do tłumaczeń pisemnych i ustnych, z wykorzystaniem narzędzi CAT oraz pracy z językami specjalistycznymi.

  Zdobędziesz fachowe informacje na temat mediów oraz kultury i literatury obszaru anglojęzycznego. Zajęcia przygotują cię do działania w szeroko pojętej sferze kultury, łącząc wiedzę z różnych dziedzin, obejmując podstawy teoretyczne i zastosowania praktyczne, , promując tolerancję i wrażliwość społeczną i rozwijając umiejętności krytycznego myślenia i analizy oraz twórczego podejścia do tematów.

  Pobierz ofertę specjalności
  Filologia angielska
Promocja FIRST MINUTE
2000 zł rabatu
na studia!
Tylko do 14 lipca!

Button: Zapisz się

Promocja trwa do 14.07.2024 i dotyczy tylko obywateli polskich
  Filologia angielska
Promocja FIRST MINUTE
2000 zł rabatu
na studia!
Tylko do 14 lipca!

Button: Zapisz się

Promocja trwa do 14.07.2024 i dotyczy tylko obywateli polskich

  Program studiów

  Program studiów magisterskich z zakresu filologii angielskiej w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie został tak zaprojektowany, aby studenci mogli opanować praktyczną znajomość języka angielskiego oraz drugiego wybranego języka. Zdobędziesz także przydatną wiedzę z zakresu języków biznesu i marketingu, wielostronne przygotowanie do funkcjonowania w sferze kultury i mediów oraz solidny warsztat tłumacza. Zyskasz pożądane na rynku umiejętności i pewność siebie. Z dyplomem magistra filologii angielskiej z łatwością będziesz rozwijać karierę w wybranym obszarze w Polsce lub za granicą.

  Podejmujemy szereg działań w celu zapewnienia wysokiej jakości kształcenia i dostosowania kursów do oczekiwań studentów. Dwa razy do roku przeprowadzamy kompleksowe ankiety wśród studentów, w których mogą wyrazić swoje zdanie na temat zajęć, w których uczestniczą. Dodatkowo, specjalna komisja regularnie przeprowadza hospitacje i formułuje zalecania dla prowadzących, by zajęcia były jeszcze lepsze. Nad wszystkim czuwa Wydziałowa komisja do spraw jakości kształcenia, w której uczestniczą przedstawiciele nauczycieli akademickich, pracodawców i studentów. O skuteczności podejmowanych działań mogą świadczyć średnie wyniki hospitacji, które w roku akademickim 2022/2023 wyniosły ponad 4,9 na 5. Wymowne są też wyniki ankiet studenckich nt. poszczególnych kursów, w których ocen innych niż dobre lub bardzo dobrze udzieliło jedynie 4% studentów.

  Atuty studiów

  Kierunek wyróżniony w rankingu Perspektywy 2022

  Kierunek prowadzony przez Akademię Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie zajmuje drugie miejsce wśród uczelni niepublicznych oferujących studia z zakresu filologii angielskiej.

  Kierunek wyróżniony w rankingu Perspektywy 2022

  Praktyczny profil

  Kładziemy nacisk na umiejętności i wiedzę praktyczną, kształcimy nauczycieli szkół językowych i tłumaczy, organizatorów i menedżerów kultury, redaktorów i wydawców, ekspertów językowych.

  Praktyczny profil

  Wybitni wykładowcy

  Są wśród nich praktycy – tłumacze, menadżerowie kultury, pracownicy sektora wydawniczego, którzy mają ogromne doświadczenie. Dzięki nim szybko nawiążesz kontakty z przyszłymi pracodawcami.

  Wybitni wykładowcy

  Centrum egzaminacyjne TOEIC oraz TOEFL (IBT)

  Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie jest centrum egzaminacyjnym TOEIC oraz TOEFL (IBT). Egzamin końcowy z praktycznego języka angielskiego pozwala na uzyskanie tych certyfikatów.

  Centrum egzaminacyjne TOEIC oraz TOEFL (IBT)

  Biznesowe przygotowanie

  Poznasz podstawy ekonomiczne i prawne pracy tłumacza, wydawcy czy organizatora wydarzeń kulturalnych, w tym podstawowe pojęcia i zasady z zakresu ochrony własności intelektualnej i prawa autorskiego.

  Biznesowe przygotowanie

  Kompetencje profesjonalnego tłumacza

  Nabędziesz umiejętności niezbędne do rzetelnego tłumaczenia tekstów pisemnych i ustnych w zakresie tłumaczeń biznesowych, specjalistycznych i kulturalnych. W ramach warsztatów Internship Consultations spotkasz się na żywo lub online z osobami aktywnie pracującymi w branżach wykorzystujących język obcy. W ramach partnerstwa z Uniwersytetem Negeri Malang w Indonezji weźmiesz udział w wykładach gościnnych profesorów z Jawy.

  Kompetencje profesjonalnego tłumacza

  Wykorzystanie nowych technologii

  Nowe technologie wkroczyły do niemal wszystkich obszarów życia. W trakcie studiów Filologia angielska poznasz systemy komputerowe i inne narzędzia wspomagające pracę tłumacza w XXI wieku. Nauczysz się korzystać z programu Trados, jednego z najbardziej zaawansowanych narzędzi CAT a także z kabiny do tłumaczeń symultanicznych. Zyskasz umiejętności pozwalające na symultaniczne tłumaczenie konferencji i spotkań międzynarodowych.

  Wykorzystanie nowych technologii

  Znajomość specyfiki segmentów kultury i mediów

  Nauczysz się nawigować po nowych i tradycyjnych mediach, tworzyć nowe treści i poddawać krytycznej analizie różne publikacje. Angażując się w prace uczelnianego pisma „Vistula Monitor” poznasz podstawy dziennikarstwa i medioznawstwa. Poznasz brytyjski teatr w ramach wspólnego oglądania retransmisji najlepszych spektakli wystawianych przez teatry w Wielkiej Brytanii. Swoją wiedzę i zainteresowania możesz też pogłębić w kole naukowym Współczesna kultura i literatura krajów anglosaskich.

  Znajomość specyfiki segmentów kultury i mediów

  Kameralna atmosfera

  Zajęcia w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie cechuje kameralna atmosfera i indywidualne podejście do studentów. Warsztaty, ćwiczenia i seminaria są przygotowywane w oparciu o ich zainteresowania.

  Kameralna atmosfera

  Kariera

  Perspektywy zawodowe

  Po ukończeniu studiów na kierunku Filologia w zakresie języka angielskiego możesz realizować się zawodowo w wielu ciekawych obszarach:

  • jako lektor w szkołach języków obcych,
  • jako trener i organizator szkoleń językowych
  • jako redaktor portali i prasy anglojęzycznej,
  • jako organizator i manager wydarzeń kulturalnych,
  • w biurze tłumaczeń,
  • w branży wydawniczej,
  • w mediach,
  • w branży rozrywki i turystyki,
  • w międzynarodowych firmach i korporacjach,
  • w organizacjach państwowych i pozarządowych, instytucjach edukacyjnych.

  Staże i praktyki studenckie

  Te studia to doskonała okazja do zdobycia teoretycznej i praktycznej wiedzy. Cenne doświadczenie zyskasz, podejmując praktyki i staże. Zrealizujesz je w wiodących firmach, z którymi współpracujemy. Dzięki temu postawisz pierwsze kroki w zawodzie i wzbogacisz swoje CV. Odkryjesz specyfikę pracy w wybranym przez ciebie obszarze. Poznasz ludzi i nawiążesz cenne kontakty. To doświadczenie otworzy przed tobą wiele zawodowych możliwości. Zdobędziesz ekscytującą i bardzo dobrze płatną pracę.

  Cennik

  Jak obniżyć opłaty za studia?

  Uczelnie Vistula oferują bogaty system stypendialny, który pozwoli ci realnie obniżyć koszty nauki. Podczas studiów na kierunku Filologia angielska, możesz ubiegać się o stypendium socjalne, stypendium za wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe i artystyczne oraz o zapomogę. Oferujemy także różne promocje. Możesz z nich skorzystać.

  Sprawdź dostępne opcje
  Jak obniżyć opłaty za studia?
  Uczelnia realizuje projekty
  współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
  Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
  Akademia Finansów i Biznesu Vistula

  Akademia Finansów i Biznesu Vistula

  Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.