UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / Kandydat / Dni otwarte online / Ekonomia – Dni Otwarte Online

Zapisz się na dzień otwarty kierunku Ekonomia

Sprawdź inne kierunki na Dniach Otwartych

Dziękujemy, że jesteś z nami.

Jeśli interesują cię dynamiczne zmiany w polskiej i światowej gospodarce, planujesz rozwijać się w obszarze ekonomii i marzysz o pracy w innowacyjnym środowisku, to kierunek Ekonomia jest właśnie dla ciebie. Dzięki studiom w Akademii Finansów i Biznesu Vistula zdobędziesz praktyczną wiedzę w tym obszarze. Rozwiniesz kompetencje, które otworzą przed tobą ciekawe perspektywy. Dowiesz się, jakie są nowoczesne trendy w ekonomii i jak wpływają na nasze życie.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o kierunku Ekonomia, zarejestruj się na Dni Otwarte Online.

Start 9 kwietnia 2024 r. o godz. 17:00

UCZESTNICY WEBINARU ZYSKAJĄ RÓWNIEŻ MOŻLIWOŚĆ SKORZYSTANIA Z WYJĄTKOWEJ PROMOCJI: 40% RABATU NA PIERWSZY ROK STUDIÓW – szczegóły poznasz podczas Dnia Otwartego!

Najważniejsze informacje o wydarzeniu
Początek: wt., 09 kwi 2024, 17:00
Koniec: wt., 09 kwi 2024, 17:45
Miejsce: Webinar Online
Zapisz mnie

Otrzymasz rzetelne informacje:

 • odkryjesz zalety naszej uczelni;
 • poznasz warunki studiowania;
 • sprawdzisz, jak uczymy;
 • poznasz zawodowe ścieżki naszych studentów;
 • dowiesz się, jak przebiega proces rekrutacji;
 • poznasz warunki finansowe.

Spotkanie poprowadzi mgr Magdalena Rybicka.

Spotkanie poprowadzi mgr Magdalena Rybicka.

mgr Magdalena Rybicka – Ekonomista, zastępca dyrektora Centrum Badań Azjatyckich. Absolwentka Wydziału Cybernetyki w Wojskowej Akademii Technicznej (2008), ukończyła także studia podyplomowe z zakresu metodologii badań w naukach ekonomicznych w Akademii Finansów i Biznesu Vistula (2014), doktorantka na Wydziale Biznesu i Stosunków Międzynarodowych AFiB Vistula. Wykłada makro- i mikroekonomię, tematy związane ze Szlakiem Jedwabnym i Azją oraz patenty i innowacje jako przewagą konkurencyjną przedsiębiorstw w AFiB Vistula. Zainteresowania naukowe i publikacje (ponad 30 publikacji w punktowanych czasopismach i monografiach) dotyczą zagadnień interdyscyplinarnych związanych z tematyką rozwoju krajów azjatyckich, analizą ryzyka oraz innowacjami. Ma na swoim koncie liczne wystąpienia na konferencjach krajowych i zagranicznych. Członek Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego oraz sekretarz w komitecie Prognoz „Polska 2000 Plus” Polskiej Akademii Nauk. Ma ponad 15-letnie doświadczenie w pracy zawodowej w administracji państwowej (w tym 10 lat przepracowała w Ministerstwie Finansów).

Zapisz się na Dzień Otwarty jeśli chcesz wiedzieć:

 • czy można płacić za semestr lub miesięcznie i ile to kosztuje;
 • jakie są terminy i sposoby wnoszenia czesnego;
 • czy są zniżki i jakie;
 • z jakich stypendiów możesz skorzystać;

Mgr Magdalena Rybicka odpowie na wszystkie twoje pytania i rozwieje wszelkie wątpliwości.

Dowiedz się więcej o kierunku Ekonomia:
Ekonomia I stopnia
Ekonomia II stopnia
Ekonomia ONLINE

Start 9 kwietnia 2024 r. o godz. 17:00

UCZESTNICY WEBINARU ZYSKAJĄ RÓWNIEŻ MOŻLIWOŚĆ SKORZYSTANIA Z WYJĄTKOWEJ PROMOCJI: 40% RABATU NA PIERWSZY ROK STUDIÓW – szczegóły poznasz podczas Dnia Otwartego!

Zapisz się na dzień otwarty kierunku Ekonomia

  Twoje imię i nazwisko

  Twój adres e-mail

  Twój numer telefonu

  Informacje o kierunku

  O studiach

  Ekonomia od lat jest jednym z najchętniej wybieranych kierunków studiów. Specjaliści w tym zakresie są pożądani we wszystkich branżach i doskonale wynagradzani. Po studiach ekonomicznych w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie Ty też znajdziesz się w tym elitarnym gronie. 

  Zyskasz wszechstronną wiedzę ekonomiczną z zakresu mikro-i makroekonomii i przygotowanie do wykonywania zawodu ekonomisty. Poznasz najnowsze trendy i narzędzia analityczne, które są podstawą warsztatu każdego ekonomisty, bez względu na specjalność. Odkryjesz tajemnice zjawisk globalnych i lokalnych. Poznasz zależności, które występują między różnymi elementami gospodarki, zarówno w skali lokalnej jak i międzynarodowej. Nauczysz się, jak w wykorzystywać wiedzę teoretyczną w praktyce, jak planować, rozwiązywać problemy i podejmować decyzje. 

  W Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2023 kierunek Ekonomia (w tym studia online) prowadzony w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie zajął 2. miejsce wśród wszystkich uczelni niepublicznych oferujących takie studia w Polsce.

  W trakcie studiów licencjackich z zakresu ekonomii w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie będziesz pracować z wybitnymi, doświadczonymi wykładowcami i praktykami biznesu, dzięki którym postawisz pierwsze kroki w zawodzie. Nauczysz się tworzenia biznesplanu oraz przeprowadzenia analizy zagrożeń i ryzyka. Poznasz zagadnienia prawne, finansowe i organizacyjne, a także uwarunkowania i założenia funkcjonowania przedsiębiorstw. Dowiesz się, jak efektywnie prowadzić działalność handlową, marketingową oraz inwestycyjną w kraju i za granicą, jak badać rynki, skutecznie negocjować i zawierać kontrakty oraz jak realizować transakcje w środowisku międzykulturowym. Pracodawcy bardzo wysoko cenią praktyczne umiejętności studentów ekonomii. Dzięki wiedzy i kompetencjom, które z nami zdobędziesz, osiągniesz sukces. 

  Na kierunku Ekonomia (studia I stopnia) możesz rozwijać się w wybranym obszarze. Wybierając jedną ze specjalności, zdobędziesz przewagę nad konkurencją. 

  W Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie możesz studiować ekonomię (studia licencjackie) również w trybie online. Wybierając studia online, możesz uczyć się przez Internet– z dowolnego miejsca na świecie, kiedy chcesz, we własnym tempie, samodzielnie organizując swój czas. Potrzebujesz tylko komputera i sprawnego łącza Internetowego. Możesz więc studiować i jednocześnie pracować lub zajmować się rodziną. Jest to również świetne rozwiązanie, jeśli mieszkasz za granicą albo daleko od ośrodka akademickiego, a chciałbyś ukończyć studia ekonomiczne w warszawskiej Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

  Specjalności na kierunku Ekonomia

  Ta specjalność jest skierowana do osób, które chcą rozwijać karierę w obszarze rozwiązywania globalnych wyzwań związanych z zagrożeniami środowiska naturalnego człowieka. Dotyczy to zanieczyszczenia środowiska, narastających niedoborów wody, surowców naturalnych i przeludnienia wielu regionów świata. Konsekwencją jest ocieplenie klimatu, pogłębienie różnic między bogatymi a biednymi. Istnieje więc pilna potrzeba stworzenia warunków dla zrównoważonego rozwoju, uwzględniających symbiozę z naturalnym środowiskiem człowieka.
  Studia dadzą ci wiedzę, która pozwoli Ci wdrażać w przedsiębiorstwach zasady Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR). Zrozumiesz istotę i zasady, jakimi kieruje się proekologiczny, etyczny biznes. Zyskasz wiedzę nt. wymogów przyjaznej środowisku działalności gospodarczej. Dowiesz się, w jaki sposób ją wykorzystać w budowaniu przewagi konkurencyjnej. Poznasz także zasady zrównoważonego rozwoju.
  Dzięki interdyscyplinarnemu podejściu zdobędziesz wiedzę nt. ekologicznych aspektów globalnych problemów ekonomicznych i społecznych. Poznasz rozwiązania zrównoważonej urbanistyki, energii odnawialnej, ekologicznej produkcji żywności i kształtowania nowych wzorców konsumpcji.

  Ta specjalność odpowiada na potrzeby środowiska pracy. W trakcie studiów zyskasz wiele możliwości zatrudnienia i perspektywy rozwoju zawodowego. Nauczysz się organizacji transportu i logistyki w przedsiębiorstwach sieciowych, wirtualnych, branży TLS oraz usługach kurierskich ekspresowych i pocztowych. Zdobędziesz poszerzoną wiedzę na temat funkcjonowania najnowszych rozwiązań w transporcie i logistyce, poznasz inteligentne systemy transportowe. Dowiesz się, jak optymalizować procesy logistyczne z uwzględnieniem ekologii i ochrony środowiska. Zyskasz praktyczną wiedzę na temat innowacyjnych łańcuchów dostaw oraz organizacji i optymalizacji transportu w przedsiębiorstwach krajowych i zagranicznych.
  Studia są kierowane do osób, które planują prowadzenie własnej działalności gospodarczej w obszarze handlu międzynarodowego, do przyszłych pracowników agencji celnych, centrów logistycznych, działów sprzedaży w przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługach oraz do osób, które wiążą swoją przyszłość zawodową z pracą w międzynarodowym środowisku w obszarze spedycji krajowej i międzynarodowej, ekonomii i marketingu.

  Te studia uczą kreatywnego podejścia do zagadnień cyfrowego świata. Są innowacyjnym programem działania w obszarze handlu elektronicznego. W ich trakcie zyskasz poszerzoną wiedzę o tym, jak rozpocząć i prowadzić działalność handlową za pośrednictwem Internetu. Dowiesz się, jak stworzyć pozytywny wizerunek własny, marki, firmy, jak optymalizować procesy sprzedażowe oraz jak zwiększyć efektywność komunikacji o wysokiej jakości. Zdobędziesz praktyczną wiedzę nt. budowy strategii na potrzeby e-commerce oraz zachowań konsumentów online.
  Studia są adresowane do osób, które chcą prowadzić działalność handlową w Internecie, przyszłych pracowników działów e-commerce i marketingu, właścicieli małych i średnich przedsiębiorstw, sklepów i platform handlowych online oraz do tych, którzy wiążą swoją przyszłość zawodową z pracą w agencjach reklamowych i innych organizacjach zajmujących się kształtowaniem wizerunku marki.

  To specjalność adresowana do osób przedsiębiorczych. W trakcie studiów zyskasz kompletną wiedzę i niezbędną, by prowadzić własną działalność gospodarczą. Poznasz zagadnienia prawne, finansowe i organizacyjne, a także uwarunkowania i założenia funkcjonowania przedsiębiorstw. Wiedzę przekażą ci przedsiębiorcy, którzy nauczą cię, jak stworzyć biznes plan oraz przeprowadzić analizę zagrożeń i ryzyka.

  Te studia są zaprojektowane z myślą o osobach, które w swojej przyszłej działalności chcą wyjść poza lokalne podwórko. W ich trakcie dowiesz się, jak efektywnie prowadzić działalność gospodarczą za granicą. Zdobędziesz wiedzę z zakresu funkcjonowania przedsiębiorstw w otoczeniu międzynarodowym. Dowiesz się, jak prowadzą one działalność handlową, marketingową i inwestycyjną. Nauczysz się prowadzić badania rynków zagranicznych, skutecznie negocjować i zawierać kontrakty oraz realizować transakcje w środowisku międzykulturowym.

  Ekonomia
Promocja FIRST MINUTE
2000 zł rabatu
na studia!
Tylko do 14 lipca!

Button: Zapisz się

Promocja trwa do 14.07.2024 i dotyczy tylko obywateli polskich
  Ekonomia
Promocja FIRST MINUTE
2000 zł rabatu
na studia!
Tylko do 14 lipca!

Button: Zapisz się

Promocja trwa do 14.07.2024 i dotyczy tylko obywateli polskich

  Program studiów Ekonomia

  Program kierunku Ekonomia został opracowany zarówno z uwzględnieniem potrzeb studentów, jak i otoczenia społeczno-gospodarczego, w tym w szczególności rynku pracy. Studia ekonomiczne w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie zostały stworzone z myślą o twojej przyszłości. Nauczysz się tego, czego naprawdę będziesz potrzebować. Zajęcia prowadzone są przez akademickich ekspertów w danej tematyce i przez praktyków gospodarczych, a specjalności są dostosowane do potrzeb rynku.

  Atuty studiów na kierunku Ekonomia

  Wysokie miejsce kierunku w rankingu Perspektywy 2023

  W Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2023 kierunek Ekonomia prowadzony przez Akademię Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie zajął 2. miejsce wśród wszystkich uczelni niepublicznych oferujących takie studia w Polsce.

  Wysokie miejsce kierunku w rankingu Perspektywy 2023

  Wybitna kadra

  Program realizuje kadra naukowo-dydaktyczna, którą tworzą nie tylko uznani wykładowcy akademiccy, ale także wybitni praktycy, cenieni w kraju i za granicą. To eksperci w swoich dziedzinach, liderzy biznesu i doświadczeni pracownicy administracji państwowej. Dzięki nim wejdziesz do świata, który dla innych jest niedostępny. Dowiesz się, jak teoretyczną wiedzę wykorzystać w działaniu.

  Wybitna kadra

  Współpraca z otoczeniem biznesowym

  Program kształcenia jest odpowiedzą na wymagania rynku. Jest konsultowany z pracodawcami sektora prywatnego i publicznego, którzy poszukują specjalistów posiadających gruntowną i aktualną wiedzę z zakresu ekonomii. Praktyki i staże możesz zrealizować w firmach, będących partnerami biznesowymi naszej uczelni.

  Współpraca z otoczeniem biznesowym

  Wysokie zarobki absolwentów

  Absolwenci Ekonomii w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie wyróżniają się na rynku pracy. Już w pierwszym roku po studiach świetnie zarabiają.

  Wysokie zarobki absolwentów

  Nowoczesne technologie w kształceniu

  Ekonomia na poziomie licencjackim to jeden z kierunków dostępnych również w ofercie studiów online. To nowoczesna forma studiowania realizowana z wykorzystaniem najnowszej technologii informacyjno-komunikacyjnej w AFiB Vistula.

  Nowoczesne technologie w kształceniu

  Międzynarodowe środowisko

  Będziesz studiować w międzynarodowym środowisku – AFiB Vistula zajmuje 1. miejsce wśród najbardziej umiędzynarodowionych uczelni w Polsce. Ekonomię możesz studiować także po angielsku.

  Międzynarodowe środowisko

  Gry strategiczne REVAS

  Jednym z rozwiązań wspierających proces dydaktyczny w Uczelni Vistula są gry strategiczne REVAS, dzięki którym kształtowane są nowe umiejętności przy jednoczesnym wykorzystaniu zdobytej wiedzy. REVAS to interaktywne narzędzie, które łączy wiedzę teoretyczną z praktyką. Pozwala zarządzać wirtualną firmą z wybranej branży, podejmować realne decyzje biznesowe. Dzięki temu zajęcia są ciekawsze i bardziej angażujące, a ty rozwijasz niezbędne kompetencje.

  Gry strategiczne REVAS

  Kariera

  Perspektywy zawodowe

  Studia ekonomiczne na poziomie licencjackim pozwolą ci postawić pierwsze kroki w wymarzonym zawodzie. Pod opieką eksperckiej kadry naukowo-dydaktycznej zyskasz praktyczną wiedzę potrzebną w wybranej branży. Dzięki współpracy uczelni z partnerami biznesowymi, po ukończeniu studiów ekonomicznych będziesz mógł rozwijać się zawodowo w biznesie, sektorze publicznym lub w edukacji.

  SPECJALNOŚĆ ZIELONA GOSPODARKA/GREEN ECONOMY

  SPECJALNOŚĆ ZIELONA GOSPODARKA/GREEN ECONOMY

  • specjalista ds. Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR);
  • ekspert ds. zrównoważonego rozwoju w firmach i instytucjach;
  • specjalista lub menedżer w przedsiębiorstwach zajmujących się zieloną energią;
  • samodzielna działalność gospodarcza.
  SPECJALNOŚĆ EKONOMIKA TRANSPORTU I LOGISTYKI

  SPECJALNOŚĆ EKONOMIKA TRANSPORTU I LOGISTYKI

  • własna działalność gospodarcza w obszarze handlu międzynarodowego;
  • specjalista w agencji celnej;
  • specjalista w centrum logistycznym;
  • menedżer działu sprzedaży w przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługach;
  • menedżer firmy spedycji krajowej lub międzynarodowej;
  • specjalista ds. marketingu.
  SPECJALNOŚĆ BIZNES E-COMMERCE

  SPECJALNOŚĆ BIZNES E-COMMERCE

  • specjalista działu e-commerce;
  • specjalista lub menedżer działu marketingu;
  • własna działalność gospodarcza – małe i średnie przedsiębiorstwa, sklepy i platformy handlowe online;
  • pracownik agencji reklamowej lub innej organizacji zajmującej się kształtowaniem wizerunku marki z ugruntowaną wiedzą z obszaru ekonomii i marketingu.
  SPECJALNOŚĆ STRATEGIE BIZNESU I POLITYKA GOSPODARCZA

  SPECJALNOŚĆ STRATEGIE BIZNESU I POLITYKA GOSPODARCZA

  • doradca ekonomiczny;
  • specjalista ds. analiz rynkowych;
  • specjalista ds. obsługi środków UE;
  • analityk ekonomiczny;
  • menedżer przedsiębiorstwa;
  • specjalista ds. wsparcia rozwoju biznesu.
  SPECJALNOŚĆ BIZNES MIĘDZYNARODOWY

  SPECJALNOŚĆ BIZNES MIĘDZYNARODOWY

  • specjalista ds. projektów międzynarodowych;
  • specjalista ds. biznesu międzynarodowego;
  • dyspozytor międzynarodowy;
  • specjalista w handlu międzynarodowym.

  Staże i praktyki studenckie

  Studia ekonomiczne to doskonała okazja do zdobycia teoretycznej, ale również praktycznej wiedzy. Podejmując praktyki i staże, zyskasz cenne doświadczenie. Zrealizujesz je w wiodących firmach, z którymi współpracujemy. Dzięki temu postawisz pierwsze kroki w zawodzie i wzbogacisz swoje CV. Odkryjesz specyfikę pracy w wybranym przez obszarze. Poznasz ludzi i nawiążesz cenne kontakty. To doświadczenie otworzy przed tobą wiele zawodowych możliwości. Zdobędziesz ekscytującą i bardzo dobrze płatną pracę w obszarze ekonomii.

  Cennik

  Jak obniżyć opłaty za studia?

  Uczelnie Vistula oferują bogaty system stypendialny, który pozwoli ci realnie obniżyć koszty nauki. Możesz ubiegać się o stypendium socjalne, stypendium za wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe i artystyczne oraz o zapomogę. Oferujemy także różne promocje. Możesz z nich skorzystać.

  Sprawdź dostępne opcje
  Jak obniżyć opłaty za studia?

  O studiach

  Studia ekonomiczne na poziomie magisterskim w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie znacznie poszerzają wiedzę z zakresu ekonomii. W ich trakcie zrozumiesz otaczającą rzeczywistość gospodarczą i społeczną. Poznasz modele rozwoju i wzrostu gospodarczego, mechanizmy działania nowoczesnej gospodarki światowej i otwartych gospodarek narodowych. Dowiesz się także, jakie są zależności między różnymi elementami gospodarki, a także między zjawiskami globalnymi i lokalnymi. Zyskasz wiedzę z zakresu gospodarowania zasobami ludzkimi, finansowymi oraz materialnymi w zakresie szeroko rozumianej przedsiębiorczości. Pod okiem wybitnych ekonomistów nauczysz się nowoczesnego podejścia do biznesu. To klucz do twojego sukcesu.

  W trakcie ekonomicznych studiów magisterskich w warszawskiej Akademii Finansów i Biznesu Vistula opanujesz warsztat współczesnego ekonomisty. Poznasz narzędzia stosowane do zaawansowanych metod analitycznych, które pozwalają badać zjawiska ekonomiczne i podejmować decyzje. Zyskasz wiedzę z zakresu ekonometrii, prognozowania procesów ekonomicznych, ekonomii matematycznej, wnioskowania statystycznego, prawa gospodarczego i rynków finansowych.

  Dzięki magisterskim studiom ekonomicznym w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie poznasz także historię myśli ekonomicznej. Nauczysz się wykorzystywać wiedzę teoretyczną w praktyce – od planowania, przez rozwiązywanie problemów, po fazę podejmowania decyzji. 

  Studia II stopnia na kierunku Ekonomia po raz kolejny zostały docenione przez Polską Komisję Akredytacyjną. Kierunek otrzymał ocenę pozytywną. To stempel dobrej jakości – dowód dbałości uczelni o wysoki poziom kształcenia. Członkowie Komisji zwrócili uwagę, że program został opracowany zarówno z uwzględnieniem potrzeb studentów, jak i otoczenia społeczno-gospodarczego, w tym w szczególności rynku pracy. Wysoko też ocenili kompetencje, doświadczenie i kwalifikacje nauczycieli akademickich. Zwrócili uwagę na nowoczesną infrastrukturę dydaktyczną i naukową, stałą i zróżnicowaną współpracę z otoczeniem biznesowym, w tym z pracodawcami oraz wszechstronne działania w zakresie wspierania studentów.

  W Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2023 kierunek Ekonomia (w tym studia online) prowadzony w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie zajął 2. miejsce wśród wszystkich uczelni niepublicznych oferujących takie studia w Polsce.

  W trakcie studiów magisterskich z zakresu ekonomii w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie będziesz pracować z wybitnymi, doświadczonymi wykładowcami i praktykami biznesu. 

  Zyskasz praktyczne umiejętności i rozwiniesz pożądane na rynku kompetencje, takie jak praca w zespole, odporność, elastyczność, gotowość na zmianę.

  Na studiach ekonomicznych II stopnia możesz rozwijać się w wybranym obszarze. Wybierając jedną ze specjalności, zdobędziesz przewagę nad konkurencją. Znajdziesz satysfakcjonującą pracę niemal w każdej instytucji i sferze życia społecznego.

  Specjalności

  Światowa gospodarka wpływa na politykę i środowisko, towarzyszy powstawaniu nierówności społecznych. Polityka i gospodarka międzynarodowa tworzą dysproporcje w rozwoju poszczególnych regionów i krajów. Jeśli interesują cię mega-trendy globalnego rozwoju, globalna ekonomia polityczna, międzynarodowa integracja gospodarcza czy działalność międzynarodowych organizacji gospodarczych, to ta specjalność jest właśnie dla ciebie. Zdobędziesz wiedzę, która pozwoli ci na podjęcie własnej działalności na rynku UE i na rynkach krajów trzecich. Zyskasz też gotowość do pracy w przedsiębiorstwach funkcjonujących w UE i w globalnej przestrzeni gospodarczej. W trakcie studiów poznasz zasady funkcjonowania rynku globalnego i rynku Unii Europejskiej. Nauczysz się dokonywania profesjonalnej analizy i oceny sytuacji w gospodarce światowej i wspólnotowej. Zdobędziesz wiedzę dotyczącą strategii firm na rynku międzynarodowym. Te studia otworzą przed tobą drzwi do kariery zawodowej w instytucjach publicznych, administracji rządowej, organizacjach międzynarodowych i biznesie.

  Gospodarka cyfrowa obejmuje towary i usługi, których rozwój, produkcja, sprzedaż lub świadczenie są całkowicie zależne od technologii cyfrowych. To ogólnoświatowa sieć działań gospodarczych funkcjonujących dzięki istnieniu technologii informacyjnych i komunikacyjnych. Specjalność ta jest adresowana do osób, które chcą zyskać wiedzę i rozwijać karierę w innowacyjnym obszarze na styku ekonomii z technologią informatyczną. W trakcie studiów zdobędziesz kompetencje przyszłości. Zyskasz wiedzę z zakresu przemysłu czwartej generacji (Industry 4.0), transformacji cyfrowej i współczesnych międzynarodowych powiązań gospodarczych. Kluczowe są dodatkowe umiejętności, wśród których najważniejsze to: umiejętności poznawcze i analityczne – umiejętności wyszukiwania i selekcji informacji, krytycznego myślenia i nawiązywania relacji w wielokulturowym środowisku. Studia są skierowane do osób zainteresowanych pracą w charakterze analityka baz danych, koordynatora usług inteligentnych w przedsiębiorstwach, bankach i innych organizacjach oraz specjalisty do spraw nowych technologii.

  Wybierając tę specjalność, nauczysz się organizacji transportu i logistyki w przedsiębiorstwach sieciowych, wirtualnych, branży TLS oraz usług kurierskich ekspresowych i pocztowych. Zyskasz poszerzoną wiedzę na temat funkcjonowania najnowszych rozwiązań w transporcie i logistyce, poznasz inteligentne systemy transportowe. Dowiesz się, jak optymalizować procesy logistyczne z uwzględnieniem ekologii i ochrony środowiska. Zdobędziesz praktyczną wiedzę na temat innowacyjnych łańcuchów dostaw i nauczysz się, jak organizować i optymalizować transport w przedsiębiorstwach krajowych i zagranicznych. Studia są skierowane do osób planujących prowadzenie własnej działalności gospodarczej w obszarze handlu międzynarodowego, przyszłych pracowników agencji celnych, centrów logistycznych, działów sprzedaży w przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługach, a także do tych, którzy wiążą swoją przyszłość zawodową z pracą w międzynarodowym środowisku w obszarze spedycji krajowej i międzynarodowej, ekonomii i marketingu.

  W trakcie studiów poszerzysz wiedzę z zakresu działania przedsiębiorstwa na rynku. Poznasz praktyczne aspekty funkcjonowania organizacji gospodarczych, analiz sektorowych i projektów inwestycyjnych. Nauczysz się samodzielnie sporządzać ekspertyzy dotyczące procesów zachodzących wewnątrz przedsiębiorstwa i w jego otoczeniu.

  To specjalność, w trakcie której pogłębisz wiedzę i rozwiniesz kompetencje w sferach planowania, zaopatrzenia, produkcji, logistyki, badań, rozwoju, finansów i controllingu. Nauczysz się samodzielnie rozwiązywać problemy zawodowe związane z funkcjonowaniem w środowisku wielokulturowym. Studia na poziomie magisterskim pozwolą ci swobodnie poruszać się w projektach o różnym podłożu ekonomicznym, prawnym i politycznym. Te studia zagwarantują ci gotowość do pracy na stanowiskach kierowniczych w przedsiębiorstwach krajowych i zagranicznych oraz w organach rządowych i samorządowych.

  Ekonomia
Promocja FIRST MINUTE
2000 zł rabatu
na studia!
Tylko do 14 lipca!

Button: Zapisz się

Promocja trwa do 14.07.2024 i dotyczy tylko obywateli polskich
  Ekonomia
Promocja FIRST MINUTE
2000 zł rabatu
na studia!
Tylko do 14 lipca!

Button: Zapisz się

Promocja trwa do 14.07.2024 i dotyczy tylko obywateli polskich

  Program

  Studia ekonomiczne w warszawskiej Akademii Finansów i Biznesu Vistula zostały stworzone z myślą o przyszłości zawodowej studentów. Kadrę naukowo-dydaktyczną tworzą eksperci i praktycy zawodu, a oferowane specjalności są dostosowane do potrzeb rynku pracy. W naszej Uczelni wierzymy w dualność kształcenia, a to oznacza, że będziesz systematycznie rozwijać swoje kompetencje i jednocześnie swobodnie podążać wybraną ścieżką kariery.

  Atuty studiów na kierunku Ekonomia

  Wysokie miejsce kierunku w rankingu Perspektywy 2023

  W Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2023 kierunek Ekonomia prowadzony przez Akademię Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie zajął 2. miejsce wśród wszystkich uczelni niepublicznych oferujących takie studia w Polsce.

  Wysokie miejsce kierunku w rankingu Perspektywy 2023

  Wybitna kadra

  Program realizuje kadra naukowo-dydaktyczna, którą tworzą nie tylko uznani wykładowcy akademiccy, ale także wybitni praktycy, cenieni w kraju i za granicą. To eksperci w swoich dziedzinach, liderzy biznesu i doświadczeni pracownicy administracji państwowej. Dzięki nim wejdziesz do świata, który dla innych jest niedostępny. Dowiesz się, jak teoretyczną wiedzę wykorzystać w działaniu.

  Wybitna kadra

  Współpraca z otoczeniem biznesowym

  Program kształcenia jest odpowiedzą na wymagania rynku. Jest konsultowany z pracodawcami sektora prywatnego i publicznego, którzy poszukują specjalistów posiadających gruntowną i aktualną wiedzę z zakresu ekonomii. Praktyki i staże możesz zrealizować w firmach, będących partnerami biznesowymi naszej uczelni.

  Współpraca z otoczeniem biznesowym

  Wysokie zarobki absolwentów

  Absolwenci Ekonomii w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie wyróżniają się na rynku pracy. Już w pierwszym roku po studiach świetnie zarabiają.

  Wysokie zarobki absolwentów

  Globalne możliwości

  Program oparty na solidnych podstawach pozwoli ci realizować się zawodowo nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Będziesz w stanie zastosować w praktyce wiedzę i doświadczenie zdobyte w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie.

  Globalne możliwości

  Gry strategiczne REVAS

  Jednym z rozwiązań wspierających proces dydaktyczny w Uczelni Vistula są gry strategiczne REVAS, dzięki którym kształtowane są nowe umiejętności przy jednoczesnym wykorzystaniu zdobytej wiedzy. REVAS to interaktywne narzędzie, które łączy wiedzę teoretyczną z praktyką. Pozwala zarządzać wirtualną firmą z wybranej branży, podejmować realne decyzje biznesowe. Dzięki temu zajęcia są ciekawsze i bardziej angażujące, a ty rozwijasz niezbędne kompetencje.

  Gry strategiczne REVAS

  Kariera

  Perspektywy zawodowe

  Studia ekonomiczne na poziomie magisterskim pozwolą ci realizować się w dziedzinie, która interesuje cię najbardziej. Konkretne specjalności są zbudowane zgodnie z oczekiwaniami rynku. Dzięki kadrze, w której jest wielu praktyków, zyskasz użyteczną wiedzę. To pozwoli ci znaleźć wymarzoną pracę w jednym z trzech obszarów – w biznesie, sektorze publicznym lub nauce.

  SPECJALNOŚĆ MIĘDZYNARODOWA POLITYKA GOSPODARCZA

  SPECJALNOŚĆ MIĘDZYNARODOWA POLITYKA GOSPODARCZA

  • analityk (adviser) w instytucjach publicznych,
  • analityk w administracji rządowej,
  • ekspert w organizacjach międzynarodowych,
  • doradca w prywatnych firmach,
  • menedżer biznesu międzynarodowego,
  • menedżer agend międzynarodowych organizacji gospodarczych.
  EKONOMIKA TRANSPORTU I LOGISTYKI

  EKONOMIKA TRANSPORTU I LOGISTYKI

  • własna działalności gospodarcza w obszarze handlu międzynarodowego,
  • menedżer agencji celnych,
  • menedżer centrów logistycznych,
  • menedżer działów sprzedaży w przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługach,
  • specjalista firm spedycji krajowej i międzynarodowej.
  SPECJALNOŚC BIZNES MIĘDZYNARODOWY II

  SPECJALNOŚC BIZNES MIĘDZYNARODOWY II

  • przedsiębiorstwa krajowe i zagraniczne,
  • organizacje międzynarodowe,
  • organy rządowe i samorządowe,
  • specjalista międzynarodowych usług finansowych i kapitałowych,
  • menedżer projektów międzynarodowych,
  • pracownik w międzynarodowych firmach handlowych.
  SPECJALNOŚĆ EKONOMIA GOSPODARKI CYFROWEJ:

  SPECJALNOŚĆ EKONOMIA GOSPODARKI CYFROWEJ:

  • analityk baz danych,
  • koordynator usług inteligentnych w przedsiębiorstwach, bankach i innych organizacjach,
  • specjalista do spraw nowych technologii.
  SPECJALNOŚĆ STRATEGIE BIZNESU I POLITYKA GOSPODARCZA II

  SPECJALNOŚĆ STRATEGIE BIZNESU I POLITYKA GOSPODARCZA II

  • korporacje międzynarodowe – analityk lub konsultant,
  • przedsiębiorstwa i instytucje regulujące działalność podmiotów gospodarczych lub promujące przedsiębiorczość,
  • menedżer przedsiębiorstwa,
  • kierownik projektu,
  • doradca strategiczny i biznesowy,
  • specjalista ds. wyceny nieruchomości,
  • specjalista ds. ryzyka,
  • analityk efektywności biznesu.

  Staże i praktyki studenckie

  Te studia to doskonała okazja do zdobycia teoretycznej, ale również praktycznej wiedzy. Cenne doświadczenie zyskasz, podejmując praktyki i staże. Zrealizujesz je w wiodących firmach, z którymi współpracujemy. Dzięki temu postawisz pierwsze kroki w zawodzie i wzbogacisz swoje CV. Odkryjesz specyfikę pracy w wybranym przez ciebie obszarze. Poznasz ludzi i nawiążesz cenne kontakty. To doświadczenie otworzy przed Tobą wiele zawodowych możliwości. Zdobędziesz ekscytującą i bardzo dobrze płatną pracę.

  Cennik

  Jak obniżyć opłaty za studia?

  Uczelnie Vistula oferują bogaty system stypendialny, który pozwoli ci realnie obniżyć koszty nauki. Możesz ubiegać się o stypendium socjalne, stypendium za wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe i artystyczne oraz o zapomogę. Oferujemy także różne promocje. Możesz z nich skorzystać.

  Sprawdź dostępne opcje
  Jak obniżyć opłaty za studia?
  Uczelnia realizuje projekty
  współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
  Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
  Akademia Finansów i Biznesu Vistula

  Akademia Finansów i Biznesu Vistula

  Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.