UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / Kandydat / Dni otwarte online / Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna – Dni Otwarte Online

Zapisz się na dzień otwarty kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna

Sprawdź inne kierunki na Dniach Otwartych

Dziękujemy, że jesteś z nami.

Jeśli ciekawi cię świat i ludzie, a do tego chcesz pracować w mediach, kierunek Dziennikarstwo i komunikacja społeczna jest właśnie dla ciebie. W Akademii Finansów i Biznesu Vistula poznasz wszystkie narzędzia i kanały komunikacji, a także modele dziennikarstwa przyszłości, w tym także dziennikarstwa biznesowego. Pod okiem ekspertów z branży opanujesz warsztat nowoczesnego dziennikarza wykorzystującego najnowsze technologie. Poznasz tajemnice PR i budowania marki.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna, zarejestruj się na Dni Otwarte Online.

Start 11 kwietnia 2024 r. o godz. 16:00

UCZESTNICY WEBINARU ZYSKAJĄ RÓWNIEŻ MOŻLIWOŚĆ SKORZYSTANIA Z WYJĄTKOWEJ PROMOCJI: 40% RABATU NA PIERWSZY ROK STUDIÓW – szczegóły poznasz podczas Dnia Otwartego!

Najważniejsze informacje o wydarzeniu
Początek: czw., 11 kwi 2024, 16:00
Koniec: czw., 11 kwi 2024, 16:45
Miejsce: Webinar Online
Zapisz mnie

Otrzymasz rzetelne informacje:

 • odkryjesz zalety naszej uczelni;
 • poznasz warunki studiowania;
 • sprawdzisz, jak uczymy;
 • poznasz zawodowe ścieżki naszych studentów;
 • dowiesz się, jak przebiega proces rekrutacji.

Spotkanie poprowadzi dr Grzegorz Mathea

Spotkanie poprowadzi dr Grzegorz Mathea

Doktor nauk o bezpieczeństwie z kilkunastoletnim doświadczeniem w obszarze akademickim i biznesowym. Pracował m.in. w Ministerstwie Infrastruktury oraz w międzynarodowych firmach sektora finansowego: Aviva, Aegon i Deutsche Bank zajmując się doradztwem w zakresie public relations, zarządzania kryzysowego oraz współpracą z mediami i prowadzeniem szkoleń. Od 2023 r. pełni funkcję Prorektora ds. Jakości Kształcenia AFiB Vistula.

Specjalizuje się w tematach związanych z bezpieczeństwem obszaru Wysp Brytyjskich, konfliktem i procesem pokojowym w Irlandii Północnej, terroryzmem międzynarodowym i relacjami brytyjsko-rosyjskimi. Interesuje się również historią wojen i konfliktów zbrojnych, szukając w nich elementów wspólnych z obszarem biznesu i zarządzania zespołami.

Jest autorem książki i ponad 100 artykułów prasowych i naukowych z obszaru stosunków międzynarodowych w czasopismach akademickich oraz tygodnikach Polityka, Wprost i Newsweek.

Zainteresowania badawcze:

 • Polityka zagraniczna, wewnętrzna i obronna Wielkiej Brytanii i Republiki Irlandii;
 • konflikt i proces pokojowy w Irlandii Północnej;
 • relacje brytyjsko-rosyjskie;
 • terroryzm międzynarodowy;
 • bezpieczeństwo narodowe;
 • historia wojen i konfliktów zbrojnych.

Zapisz się na Dzień Otwarty jeśli chcesz wiedzieć:

 • czy można płacić za semestr lub miesięcznie i ile to kosztuje;
 • jakie są terminy i sposoby wnoszenia czesnego;
 • czy są zniżki i jakie;
 • z jakich stypendiów możesz skorzystać;

Dr Grzegorz Mathea odpowie na wszystkie twoje pytania i rozwieje wszelkie wątpliwości.

Dowiedz się więcej o kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna I stopnia

Start 11 kwietnia 2024 r. o godz. 16:00

UCZESTNICY WEBINARU ZYSKAJĄ RÓWNIEŻ MOŻLIWOŚĆ SKORZYSTANIA Z WYJĄTKOWEJ PROMOCJI: 40% RABATU NA PIERWSZY ROK STUDIÓW – szczegóły poznasz podczas Dnia Otwartego!

Zapisz się na dzień otwarty kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna

  Twoje imię i nazwisko

  Twój adres e-mail

  Twój numer telefonu

  Informacje o kierunku

  O studiach

  To dobry czas na studia dziennikarskie. Ciekawe i wartościowe dziennikarstwo jest nieustannie pożądane, a jego jakość jest jednym z najważniejszych wyzwań przyszłości. Dzięki nowym narzędziom i kanałom dostarczania treści dziennikarstwo i komunikacja społeczna odgrywają fundamentalną rolę we współczesnym świecie.

  Jeśli więc wiążesz swoją przyszłość z tym fascynującym obszarem, chcesz pracować w mediach, tworzyć własne media lub wykorzystywać je w biznesie, to kierunek Dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie jest właśnie dla ciebie. Studia dadzą satysfakcję szczególnie osobom z otwartą głową, dynamicznym i żywiołowym, których ciekawi świat, kultura, polityka i ludzie.

  W ambitnym, międzynarodowym środowisku zdobędziesz praktyczną wiedzę i kompetencje potrzebne w szeroko rozumianej komunikacji. Program studiów został dostosowany nie tylko do potrzeb współczesnego rynku, ale wychodzi też naprzeciw wyzwaniom przyszłości. Poznasz tradycyjne media oraz nowoczesne technologie informacyjne i komunikacyjne. Tajemnice dziennikarstwa i komunikacji społecznej odkryjesz pod okiem wybitnych wykładowców, praktyków, znanych dziennikarzy i doświadczonych specjalistów ds. komunikacji w radiu, TV, mediach społecznościowych, PR i komunikacji korporacyjnej. Nauczysz się przy tym korzystać ze sztucznej inteligencji, która w twojej pracy może być ważnym i bardzo przydatnym narzędziem. Wymaga jednak ogromnej ostrożności, ponieważ użytkowników może sprowadzić na manowce.

  Dzięki studiom dziennikarskim w Uczelni Vistula w Warszawie zyskasz doskonałą pozycję startową, aby swobodnie poruszać się w różnych branżach. Na potrzeby dziennikarstwa prasowego poznasz sposoby szybkiego gromadzenia informacji i kontaktów oraz tworzenia treści. Jeśli interesuje cię dziennikarstwo telewizyjne, nauczysz się pracować w oku kamery, kreować nowe formaty programów i newsów. Jeśli zaś marzysz o pracy w radiu, dzięki zajęciom praktycznym i warsztatowym, nauczysz się pracować głosem.

  Szczególnym rodzajem dziennikarstwa jest dziennikarstwo śledcze. To zawód dla ludzi o mocnych nerwach. Dziennikarz śledczy zbiera informacje, ujawniając afery, skandale, nadużycia, nieprawidłowości, korupcję i sprawy kryminalne. Studia w Akademii Finansów i Biznesu Vistula doskonale przygotują cię do kariery w tym obszarze. W programie są przedmioty prawne, etyczne i warsztatowe, dzięki którym nauczysz się efektywnie pozyskiwać informacje i chronić swoje źródła.

  Po studiach możesz zająć się też dziennikarstwem międzynarodowym, sportowym i motoryzacyjnym lub też dziennikarstwem mody, stylu, wnętrz. Zyskasz przygotowanie, dzięki któremu z sukcesem będziesz rozwijać karierę jako Youtuber/ka, influencer/ka, blogger/ka lub autor/ka podcastów. Z nami nauczysz się pozyskiwać, angażować i utrzymać fanów oraz zwiększać zasięgi i tworzyć aktywną, zaangażowaną społeczność. Studia na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna przygotują cię również do pracy w charakterze menedżera mediów społecznościowych lub rzecznika prasowego. Możesz też pracować jako ghostwriter lub autor przemówień – to rzadka i doskonale opłacana praca. Swoje zawodowe ambicje masz szanse realizować także w sektorze PR, agencjach reklamowych, a nawet w świecie polityki, który chętnie sięga po absolwentów dziennikarstwa i komunikacji społecznej, wykorzystując ich kompetencje w zakresie marketingu politycznego, kreowania wizerunku i zarządzania mediami społecznościowymi. Zostają członkami sztabu politycznego lub asystentami posłów lub ministrów.

  Specjalności

  To unikatowa specjalność, która odpowiada na rosnące potrzeby zrozumienia, jak działa rynek i biznes. Jest przeznaczona dla dziennikarzy i profesjonalistów w dziedzinie komunikacji przyszłości, którzy chcą rozwijać karierę zwłaszcza w działach komunikacji, marketingu, promocji i reklamy, zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym.
  Podczas studiów licencjackich w obszarze dziennikarstwa biznesowego w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie dowiesz się, jak skutecznie wykorzystać warsztat dziennikarski oraz kanały komunikacji w procesie zarządzania marką. Nauczysz się budować strategię komunikacyjną firmy i kreować jej wizerunek. Opanujesz sztukę storytellingu, czyli marketingu narracyjnego. Dowiesz się, jak dostosować przekaz do wybranego odbiorcy, jak wykorzystywać media i jak z nimi współpracować. Poznasz technologie informacyjne i komunikacyjne w biznesie, zasady i narzędzia skutecznego PR-u, komunikacji marketingowej i zarządzania marką. Zyskasz kompetencje, które otworzą przed tobą drzwi do kariery w wielu obszarach. Poznasz zasady strategicznego myślenia i prowadzenia skutecznych kampanii w mediach społecznościowych.

  To specjalność zaprojektowana dla osób zainteresowanych szeroko rozumianym komunikowaniem za pośrednictwem mediów społecznościowych. Są one dziś potężnym narzędziem medialnym i biznesowym. Ich dynamiczny rozwój spowodował prawdziwą eksplozję nowych, interesujących zajęć i karier. Program studiów licencjackich w obszarze dziennikarstwa mediów społecznościowych w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie odpowiada na rosnące zapotrzebowanie na profesjonalnych menedżerów mediów społecznościowych. W ich trakcie dowiesz się, w jaki sposób produkcja, rozpowszechnianie i wykorzystywanie informacji przez platformy społecznościowe kształtują nasze życie. Nauczysz się komunikacji wizualnej oraz technik produkcji i edycji treści cyfrowych. Dowiesz się, jak tworzyć kontent mediów społecznościowych i zarządzać ruchem na stronie, jak wykorzystać multimedia i media mobilne na potrzeby reklamy, public relations, filmu czy telewizji. Poznasz zasady projektowania i prowadzenia strony internetowej, bloga lub profilu firmy na Facebooku, Instagramie i Twitterze. Nauczysz się optymalizacji treści w Internecie. Rozwiniesz kompetencje przyszłości, które pozwolą Ci realizować się w wybranej dziedzinie. 

  Program studiów Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

  Program przygotowuje profesjonalistów efektywnie poruszających się po rynku pracy i skutecznie znajdujących zatrudnienie w wiodących mediach tradycyjnych oraz w nowych mediach. W każdej z oferowanych specjalności zdobędziesz wiedzę i umiejętności właściwe dla uniwersalnie pojętego dziennikarstwa, co umożliwi Ci pracę zarówno w mediach lokalnych, jak i globalnych, analitycznych i komentarzowych.

  Atuty studiów na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

  Zajęcia z wybitnymi dziennikarzami

  Będziesz uczyć się zawodu m.in. od dr. Piotra Kościńskiego, byłego korespondenta polskich mediów w Ukrainie, Marcina Antosiewicza – wieloletniego korespondenta TVP w Berlinie i Londynie, Macieja Chmiela – redaktora naczelnego redakcji krajowej East News i Johna Beauchamp, producenta podcastów i audycji radiowych, również dla BBC.

  Zajęcia z wybitnymi dziennikarzami

  Projekty medialne

  Opanujesz najpopularniejszy i najwygodniejszy system CMS – Word Press i nauczysz się tworzyć strony internetowe. Dowiesz się, jak prowadzić duży portal, który odwiedzają tysiące użytkowników. Poznasz także inne narzędzia oraz warsztat nowoczesnego dziennikarza. Nauczysz się pisać teksty, rejestrować oraz montować obraz i dźwięk a także wykorzystywać nowe technologie.

  Projekty medialne

  Fact checking

  Z nami nauczysz się krytycznego myślenia, selekcji informacji, argumentacji i dyskusji. Zyskasz umiejętność odróżniania faktów od opinii i weryfikacji informacji. Żyjemy w czasach, kiedy wskazany jest dystans, wobec tego, co pojawia się w sieci.

  Fact checking

  Biznesowe podejście

  Poznasz trendy w biznesie, marketingu i reklamie. Nauczysz się skutecznie zarządzać mediami lub tworzyć własne media. Zyskasz wiedzę nt. zasad organizacyjnych i finansowych. Media to wielkie pieniądze.

  Biznesowe podejście

  Dziennikarstwo śledcze

  Studia w Uczelni Vistula doskonale przygotują cię do kariery w tym obszarze. W programie są przedmioty prawne, etyczne i warsztatowe, dzięki którym nauczysz się efektywnie pozyskiwać informacje i chronić swoje źródła.

  Dziennikarstwo śledcze

  Sztuczna inteligencja

  Nauczysz się korzystać ze sztucznej inteligencji, która w twojej pracy może być ważnym i bardzo przydatnym narzędziem. Wymaga jednak ogromnej ostrożności, ponieważ może sprowadzić użytkowników na manowce.

  Sztuczna inteligencja

  „Vistula Monitor”

  „Vistula Monitor” to nasze internetowe pismo studenckie. Możesz je współtworzyć. Pismo ma dwie wersje językowe – polską i angielską. Jest kierowane przede wszystkim do studentów i skupia się na sprawach, które ich interesują. Angażując się w prace w „Vistula Monitor” nauczysz się pisać i redagować teksty, dowiesz się, jak wygląda praca wydawcy.

  „Vistula Monitor”

  Międzynarodowy Festiwal Filmowy Vistuli

  Międzynarodowy Festiwal Filmowy Vistuli to ważny element życia naszej uczelni. Studenci co roku realizują krótkometrażowe filmy dokumentalne w ramach Warsztatu Telewizyjnego/TV Workshop prowadzonego przed red. Marcina Antosiewicza. Filmy pokazują historie bohaterów, którzy wbrew przeciwnościom losu próbują realizować swoje szczęście.

  Międzynarodowy Festiwal Filmowy Vistuli

  Prace naszych studentów

  Studenci Vistuli to fantastyczni, kreatywni młodzi ludzie. W naszej uczelni znaleźli doskonałe warunki, które pozwalają im rozwijać się. Dowodem są ich prace. Wiele z nich zostało nagrodzonych.
  https://www.youtube.com/watch?v=_dJE86mXnE4&t=157s
  https://www.youtube.com/watch?v=I-lopURf8nU&t=5s
  https://www.youtube.com/watch?v=m7KE5cz_KY8&t=2s

  Kariera

  Perspektywy zawodowe

  Program pozwala dostosować ścieżkę kształcenia do Twoich zainteresowań i planów zawodowych. Dzięki studiom na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie zyskasz gotowość do podjęcia pracy jako dziennikarz oraz jako specjalista w obszarach marketingu, komunikacji, PR i reklamy. Możesz rozwijać karierę jako:

  • dziennikarz redakcji prasowej, telewizyjnej, radiowej lub internetowej;
  • niezależny dziennikarz w nowych mediach, takich jak YouTube czy Facebook;
  • specjalista ds. PR;
  • manager ds. PR;
  • specjalista ds. komunikacji w działach marketingu;
  • rzecznik prasowy;
  • specjalista w wydziałach promocji i komunikacji instytucji publicznych i samorządowych;
  • redaktor magazynu dla pracowników i klientów firmy;
  • pracownik korporacji międzynarodowej;
  • współtwórca serwisów dla rynków finansowych;
  • specjalista ds. mediów społecznościowych;
  • menedżer ds. mediów społecznościowych;
  • redaktor w biurach prasowych i wydawnictwach;
  • kreatywny pracownik agencji reklamowych, organizator konferencji prasowych;
  • współpracownik mediów zagranicznych;
  • freelancer w serwisach społecznościowych, blogger;
  • autor przemówień;
  • członek sztabu politycznego, asystent posła/ministra.

  Staże i praktyki studenckie

  Praktyki i warsztaty zrealizujesz w wiodących redakcjach i firmach. Poznasz tajniki dziennikarstwa i komunikacji społecznej „od kuchni”. Odkryjesz specyfikę mediów i rządzące nimi mechanizmy. Poznasz ludzi i nawiążesz cenne kontakty. To doświadczenie otworzy przed Tobą wiele zawodowych możliwości. Zdobędziesz elastyczną, ekscytującą i zróżnicowaną pracę w obszarze szeroko rozumianej komunikacji.

  Cennik

  Jak obniżyć opłaty za studia?

  Uczelnie Vistula oferują bogaty system stypendialny, który pozwoli ci realnie obniżyć koszty nauki. Możesz ubiegać się o stypendium socjalne, stypendium za wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe i artystyczne oraz o zapomogę. Oferujemy także różne promocje. Możesz z nich skorzystać.

  Sprawdź dostępne opcje
  Jak obniżyć opłaty za studia?
  Uczelnia realizuje projekty
  współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
  Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
  Akademia Finansów i Biznesu Vistula

  Akademia Finansów i Biznesu Vistula

  Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Filologia hiszpańska Filologia hiszpańska Grafika Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +45

  Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.