UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / Kandydat / Dni otwarte online / Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna – Dni Otwarte Online

Zapisz się na dzień otwarty kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna

Sprawdź inne kierunki na Dniach Otwartych

Dziękujemy, że jesteś z nami.

Jeśli ciekawi cię świat i ludzie, a do tego chcesz pracować w mediach, kierunek Dziennikarstwo i komunikacja społeczna jest właśnie dla ciebie. W Akademii Finansów i Biznesu Vistula poznasz wszystkie narzędzia i kanały komunikacji, a także modele dziennikarstwa przyszłości, w tym także dziennikarstwa biznesowego. Pod okiem ekspertów z branży opanujesz warsztat nowoczesnego dziennikarza wykorzystującego najnowsze technologie. Poznasz tajemnice PR i budowania marki.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna, zarejestruj się na Dni Otwarte Online.

Start 31 stycznia 2023 r. o godz. 18:30

UCZESTNICY WEBINARU ZYSKAJĄ RÓWNIEŻ MOŻLIWOŚĆ SKORZYSTANIA Z WYJĄTKOWEJ PROMOCJI: 25% RABATU NA PIERWSZY ROK STUDIÓW – szczegóły poznasz podczas Dnia Otwartego!

Najważniejsze informacje o wydarzeniu
Początek: wt., 31 sty 2023, 18:30
Koniec: wt., 31 sty 2023, 19:15
Miejsce: Webinar Online
Zapisz mnie

Otrzymasz rzetelne informacje:

 • odkryjesz zalety naszej uczelni;
 • poznasz warunki studiowania;
 • sprawdzisz, jak uczymy;
 • poznasz zawodowe ścieżki naszych studentów;
 • dowiesz się, jak przebiega proces rekrutacji.

Spotkanie poprowadzi dr Piotr Kościński. Dziennikarz, wykładowca, analityk ds. międzynarodowych, autor wielu publikacji.

Spotkanie poprowadzi dr Piotr Kościński. Dziennikarz, wykładowca, analityk ds. międzynarodowych, autor wielu publikacji.

Wybrane publikacje:

 • „Praca ideologiczna wśród mniejszości polskiej w Białoruskiej SRR. Wydawnictwa polskie w latach 1927 – 1937”,
  rozdział w monografii
 • „Polacy na Białorusi. Od końca XIX do początku XXI wieku” tom II, SEW UW, Warszawa 2018,
 • „Jak sfałszować wybory”, Warszawa 2018 ISBN 978-92-64979-61-1,
 • „Bolszewiccy Polacy i faszystowska Polska. Obraz Polaków w II Rzeczypospolitej w polskojęzycznej prasie w ZSRR w latach 1925 – 1936”, Wydawnictwo Vistula 2018
  Ponadto autor kilku powieści: „Przez czerwona granicę”, „Przez czerwony step”, „Przez czerwony wir”, „Obrońca Grodna”. „Zapomniany bohater”.

Zapisz się na Dzień Otwarty jeśli chcesz wiedzieć:

 • czy można płacić za semestr lub miesięcznie i ile to kosztuje;
 • jakie są terminy i sposoby wnoszenia czesnego;
 • czy są zniżki i jakie;
 • z jakich stypendiów możesz skorzystać;

Dr Piotr Kościński odpowie na wszystkie twoje pytania i rozwieje wszelkie wątpliwości.

Dowiedz się więcej o kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna I stopnia

Start 31 stycznia 2023 r. o godz. 18:30

UCZESTNICY WEBINARU ZYSKAJĄ RÓWNIEŻ MOŻLIWOŚĆ SKORZYSTANIA Z WYJĄTKOWEJ PROMOCJI: 25% RABATU NA PIERWSZY ROK STUDIÓW – szczegóły poznasz podczas Dnia Otwartego!

Zapisz się na dzień otwarty kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna

  Twoje imię i nazwisko
  Twój adres e-mail
  Twój numer telefonu

  Informacje o kierunku

  O studiach

  To dobry czas na studia dziennikarskie. Ciekawe i wartościowe dziennikarstwo jest nieustannie pożądane, a jego jakość jest jednym z najważniejszych wyzwań przyszłości. Dzięki nowym narzędziom i kanałom dostarczania treści dziennikarstwo i komunikacja społeczna odgrywają fundamentalną rolę we współczesnym świecie. Jeśli więc wiążesz swoją przyszłość z tym fascynującym obszarem, chcesz pracować w mediach, tworzyć własne media lub wykorzystywać je w biznesie, to kierunek Dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Akademii Finansów i Biznesu Vistula jest właśnie dla Ciebie. W ambitnym, międzynarodowym środowisku zdobędziesz praktyczną wiedzę i kompetencje potrzebne w szeroko rozumianej komunikacji. Program studiów został dostosowany nie tylko do potrzeb współczesnego rynku, ale wychodzi też naprzeciw wyzwaniom przyszłości. Poznasz tradycyjne media oraz nowoczesne technologie informacyjne i komunikacyjne. Tajemnice dziennikarstwa i komunikacji społecznej odkryjesz pod okiem wybitnych wykładowców, praktyków, znanych dziennikarzy i doświadczonych specjalistów ds. komunikacji w radiu, TV, mediach społecznościowych, PR i komunikacji korporacyjnej. Dzięki studiom dziennikarskim w Uczelni Vistula w Warszawie zyskasz doskonałą pozycję startową, aby swobodnie poruszać się w różnych branżach.

  Specjalności

  To unikatowa specjalność, która odpowiada na rosnące potrzeby zrozumienia, jak działa rynek i biznes. Jest przeznaczona dla dziennikarzy i profesjonalistów w dziedzinie komunikacji przyszłości, którzy chcą rozwijać karierę zwłaszcza w działach komunikacji, marketingu, promocji i reklamy, zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym.
  Podczas studiów licencjackich w obszarze dziennikarstwa biznesowego w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie dowiesz się, jak skutecznie wykorzystać warsztat dziennikarski oraz kanały komunikacji w procesie zarządzania marką. Nauczysz się budować strategię komunikacyjną firmy i kreować jej wizerunek. Opanujesz sztukę storytellingu, czyli marketingu narracyjnego. Dowiesz się, jak dostosować przekaz do wybranego odbiorcy, jak wykorzystywać media i jak z nimi współpracować. Poznasz technologie informacyjne i komunikacyjne w biznesie, zasady i narzędzia skutecznego PR-u, komunikacji marketingowej i zarządzania marką. Zyskasz kompetencje, które otworzą przed tobą drzwi do kariery w wielu obszarach. Poznasz zasady strategicznego myślenia i prowadzenia skutecznych kampanii w mediach społecznościowych.

  To specjalność zaprojektowana dla osób zainteresowanych szeroko rozumianym komunikowaniem za pośrednictwem mediów społecznościowych. Są one dziś potężnym narzędziem medialnym i biznesowym. Ich dynamiczny rozwój spowodował prawdziwą eksplozję nowych, interesujących zajęć i karier. Program studiów licencjackich w obszarze dziennikarstwa mediów społecznościowych w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie odpowiada na rosnące zapotrzebowanie na profesjonalnych menedżerów mediów społecznościowych. W ich trakcie dowiesz się, w jaki sposób produkcja, rozpowszechnianie i wykorzystywanie informacji przez platformy społecznościowe kształtują nasze życie. Nauczysz się komunikacji wizualnej oraz technik produkcji i edycji treści cyfrowych. Dowiesz się, jak tworzyć kontent mediów społecznościowych i zarządzać ruchem na stronie, jak wykorzystać multimedia i media mobilne na potrzeby reklamy, public relations, filmu czy telewizji. Poznasz zasady projektowania i prowadzenia strony internetowej, bloga lub profilu firmy na Facebooku, Instagramie i Twitterze. Nauczysz się optymalizacji treści w Internecie. Rozwiniesz kompetencje przyszłości, które pozwolą Ci realizować się w wybranej dziedzinie. 

  Program studiów Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

  Program przygotowuje profesjonalistów efektywnie poruszających się po rynku pracy i skutecznie znajdujących zatrudnienie w wiodących mediach tradycyjnych oraz w nowych mediach. W każdej z oferowanych specjalności zdobędziesz wiedzę i umiejętności właściwe dla uniwersalnie pojętego dziennikarstwa, co umożliwi Ci pracę zarówno w mediach lokalnych, jak i globalnych, analitycznych i komentarzowych.

  Atuty studiów na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

  Zajęcia z wybitnymi dziennikarzami

  W trakcie studiów zdobędziesz praktyczną wiedzę i kompetencje, które pozwolą Ci z sukcesem rozwijać karierę w mediach lub w firmach, w których kontakt z mediami stanowi część pracy. Zajęcia prowadzą wybitni dziennikarze, m.in. dr Piotr Kościński, były korespondent polskich mediów na Ukrainie, Marcin Antosiewicz – wieloletni korespondent TVP w Berlinie i Londynie, Maciej Chmiel – redaktor naczelny redakcji krajowej East News i John Beauchamp, który specjalizuje się w produkcji podcastów i audycji radiowych, również dla BBC.

  Zajęcia z wybitnymi dziennikarzami

  Projekty medialne

  Opanujesz najpopularniejszy i najwygodniejszy system CMS – Word Press. Nauczysz się tworzyć proste strony internetowe. Zyskasz też wiedzę, jak przygotować i prowadzić duży portal, który odwiedzają tysiące użytkowników. Poznasz także inne narzędzia oraz warsztat nowoczesnego dziennikarza i zdobędziesz praktyczne umiejętności niezbędne w prasie, telewizji, stacjach radiowych i w Internecie. Nauczysz się poprawnie konstruować i pisać teksty, rejestrować oraz montować obraz i dźwięk a także wykorzystywać nowe technologie.

  Projekty medialne

  Fact checking

  Z nami nauczysz się krytycznego myślenia, selekcji informacji, argumentacji i dyskusji. Zyskasz umiejętność odróżniania faktów od opinii i weryfikacji informacji. Żyjemy w czasach, kiedy wskazany jest dystans, wobec tego, co pojawia się w sieci.

  Fact checking

  Biznesowe podejście

  Poznasz trendy w biznesie, marketingu i reklamie. Nauczysz się skutecznie zarządzać mediami lub tworzyć własne media. Zyskasz wiedzę nt. zasad organizacyjnych i finansowych. Media to wielkie pieniądze.

  Biznesowe podejście

  Międzynarodowe środowisko

  Będziesz studiować w międzynarodowym środowisku – AFiB Vistula zajmuje 1. miejsce wśród najbardziej umiędzynarodowionych uczelni w Polsce.

  Międzynarodowe środowisko

  Prace naszych studentów

  Studenci Vistuli to fantastyczni, kreatywni młodzi ludzie. W naszej uczelni znaleźli doskonałe warunki, które pozwalają im rozwijać się. Dowodem są ich prace. Wiele z nich zostało nagrodzonych.
  https://www.youtube.com/watch?v=_dJE86mXnE4&t=157s
  https://www.youtube.com/watch?v=I-lopURf8nU&t=5s
  https://www.youtube.com/watch?v=m7KE5cz_KY8&t=2s

  Kariera

  Perspektywy zawodowe

  Program pozwala dostosować ścieżkę kształcenia do Twoich zainteresowań i planów zawodowych. Dzięki studiom na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie zyskasz gotowość do podjęcia pracy jako dziennikarz oraz jako specjalista w obszarach marketingu, komunikacji, PR i reklamy. Możesz rozwijać karierę jako:

  • dziennikarz redakcji prasowej, telewizyjnej, radiowej lub internetowej;
  • niezależny dziennikarz w nowych mediach, takich jak YouTube czy Facebook;
  • specjalista ds. PR;
  • manager ds. PR;
  • specjalista ds. komunikacji w działach marketingu;
  • rzecznik prasowy;
  • specjalista w wydziałach promocji i komunikacji instytucji publicznych i samorządowych;
  • redaktor magazynu dla pracowników i klientów firmy;
  • pracownik korporacji międzynarodowej;
  • współtwórca serwisów dla rynków finansowych;
  • specjalista ds. mediów społecznościowych;
  • menedżer ds. mediów społecznościowych;
  • redaktor w biurach prasowych i wydawnictwach;
  • kreatywny pracownik agencji reklamowych, organizator konferencji prasowych;
  • współpracownik mediów zagranicznych;
  • freelancer w serwisach społecznościowych, blogger.

  Staże i praktyki studenckie

  Praktyki i warsztaty zrealizujesz w wiodących redakcjach i firmach. Poznasz tajniki dziennikarstwa i komunikacji społecznej „od kuchni”. Odkryjesz specyfikę mediów i rządzące nimi mechanizmy. Poznasz ludzi i nawiążesz cenne kontakty. To doświadczenie otworzy przed Tobą wiele zawodowych możliwości. Zdobędziesz elastyczną, ekscytującą i zróżnicowaną pracę w obszarze szeroko rozumianej komunikacji.

  Cennik

  UWAGA! Od semestru zimowego 2023/2024 nowe ceny dla studentów zagranicznych – WIĘCEJ INFORMACJI TUTAJ

  Jak obniżyć opłaty za studia?

  Uczelnie Vistula oferują bogaty system stypendialny, który pozwoli ci realnie obniżyć koszty nauki. Możesz ubiegać się o stypendium socjalne, stypendium za wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe i artystyczne oraz o zapomogę. Oferujemy także różne promocje. Możesz z nich skorzystać.

  Sprawdź dostępne opcje
  Jak obniżyć opłaty za studia?
  Uczelnia realizuje projekty
  współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
  Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
  Akademia Finansów i Biznesu Vistula

  Akademia Finansów i Biznesu Vistula

  Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.