UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / Kandydat / Dni otwarte online / Architektura – Dni Otwarte Online

Zapisz się na dzień otwarty kierunku Architektura

Sprawdź inne kierunki na Dniach Otwartych

Dziękujemy, że jesteś z nami.

Jeśli masz zdolność kreatywnego myślenia i wykształcony zmysł estetyczny, to kierunek Architektura jest właśnie dla ciebie. W Akademii Finansów i Biznesu Vistula nauczysz się projektować budynki, dzielnice, miasta albo teatralne lub filmowe scenografie. Z nami zdobędziesz specjalistyczną wiedzę, praktyczne umiejętności oraz tytuł zawodowy inżyniera architekta. Zdobędziesz prestiżowy zawód, który da ci satysfakcję, wolność i dobre pieniądze.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o kierunku Architektura, zarejestruj się na Dni Otwarte Online.

Start 10 kwietnia 2024 r. o godz. 16:00

UCZESTNICY WEBINARU ZYSKAJĄ RÓWNIEŻ MOŻLIWOŚĆ SKORZYSTANIA Z WYJĄTKOWEJ PROMOCJI: 40% RABATU NA PIERWSZY ROK STUDIÓW – szczegóły poznasz podczas Dnia Otwartego!

Najważniejsze informacje o wydarzeniu
Początek: śr., 10 kwi 2024, 16:00
Koniec: śr., 10 kwi 2024, 16:45
Miejsce: Webinar Online
Zapisz mnie

Otrzymasz rzetelne informacje:

 • odkryjesz zalety naszej uczelni;
 • poznasz warunki studiowania;
 • sprawdzisz, jak uczymy;
 • poznasz zawodowe ścieżki naszych studentów;
 • dowiesz się, jak przebiega proces rekrutacji;
 • poznasz warunki finansowe.

Spotkanie poprowadzi dr inż. arch. Dorota Wejchert-Gajczyk

Artysta plastyk. Absolwentka Architektury na PW oraz ASP w Warszawie; ukończyła liczne studia podyplomowe z zakresu pedagogiki, terapii sztuką, wiedzy o kulturze oraz coachingu biznesu; artystka malarka pasjonująca się akwarelą i suchymi pastelami; swoje prace prezentuje na licznych wystawach w całej Polsce; nauczycielka z pasją, pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi; tworzy liczne, autorskie programy edukacji artystycznej dla wszystkich grup wiekowych, opisując i publikując je w czasopismach naukowych.

Zainteresowania dydaktyczne/badawcze:

 • sztuka;
 • architektura;
 • edukacja;
 • pedagogika;
 • arte-terapia.

Zapisz się na Dzień Otwarty jeśli chcesz wiedzieć:

Zapisz się na Dzień Otwarty jeśli chcesz wiedzieć:

 • czy można płacić za semestr lub miesięcznie i ile to kosztuje;
 • jakie są terminy i sposoby wnoszenia czesnego;
 • czy są zniżki i jakie;
 • z jakich stypendiów możesz skorzystać;

Dr inż. arch. Dorota Wejchert-Gajczyk odpowie na wszystkie twoje pytania i rozwieje wszelkie wątpliwości.

Dowiedz się więcej o kierunku Architektura I stopnia

Start 10 kwietnia 2024 r. o godz. 16:00

UCZESTNICY WEBINARU ZYSKAJĄ RÓWNIEŻ MOŻLIWOŚĆ SKORZYSTANIA Z WYJĄTKOWEJ PROMOCJI: 40% RABATU NA PIERWSZY ROK STUDIÓW – szczegóły poznasz podczas Dnia Otwartego!

Zapisz się na dzień otwarty kierunku Architektura

  Twoje imię i nazwisko

  Twój adres e-mail

  Twój numer telefonu

  Informacje o kierunku

  O studiach

  Architektura w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie to czteroletnie studia inżynierskie skierowane do kandydatów wszechstronnie uzdolnionych. Łączą ze sobą nauki ścisłe, humanistyczne oraz artystyczne. W ich trakcie zdobędziesz interdyscyplinarną wiedzę z zakresu architektury, urbanistyki i sztuki. Dowiesz się, jak kształtować swoje otoczenie i zmieniać przestrzeń na piękniejszą i bardziej funkcjonalną. Nauczysz się projektować nowoczesne, przyjazne i dobre do życia budynki i całe miasta. Jeżeli więc cechuje cię kreatywność i chcesz przekształcać wizje artystyczne w rzeczywistość, to Architektura – studia inżynierskie w warszawskiej Akademii Finansów i Biznesu Vistula pomogą ci zdobyć niezbędną wiedzę i umiejętności. Wybierając ten kierunek, poznasz techniczne aspekty zawodu architekta. Odkryjesz zasady kompozycji przestrzennej, nauczysz się kształtować formę i funkcję budynków. Nauczysz się zamieniać swoje wizje w realne projekty architektoniczne i przedstawiać je przy pomocy nowoczesnych technik komputerowych. Poznasz historię budowy miast, a także zasady kształtowania ich struktury przestrzennej, funkcjonalnej, komunikacyjnej, ekologicznej oraz dobre praktyki w gospodarowaniu przestrzenią.

  Kadra na kierunku Architektura w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie została bardzo precyzyjnie dobrana. Będziesz rozwijać swoje kompetencje pod okiem zarówno doświadczonych architektów i specjalistów powiązanych branż, jak i młodych architektów czynnych zawodowo, którzy pracują przy najnowocześniejszych realizacjach architektonicznych i urbanistycznych. Podzielą się z tobą nie tylko wiedzą, ale również cennym doświadczeniem. To ma ogromne znaczenie i przekłada się na ścieżkę naszych studentów, którzy odnoszą wiele sukcesów. Ostatnio wygrali międzynarodowy prestiżowy konkurs z zakresu architektury krajobrazu w Ponte de Lima w Portugalii i mogli osobiście nadzorować realizację zaprojektowanego przez nich ogrodu. Z kolei jedna z prac dyplomowych otrzymała wyróżnienie w V Edycji Nagrody im. Jerzego Regulskiego, 2020 w kategorii Idea. 

  Architektura w warszawskiej Akademii Finansów i Biznesu Vistula jest kierunkiem praktycznym. W trakcie studiów opanujesz sztukę projektowania i poznasz oprogramowanie ułatwiające proces projektowy. Korzystając z profesjonalnie wyposażonej pracowni komputerowej (3ds Max, AutoCad, Revit, Sketchup, Photoshop, Blender, Rhinoceros), rozwiniesz kompetencje w zakresie wizualizacji i prezentacji graficznej.

  W trakcie studiów, w kameralnej i przyjaznej atmosferze nauczysz się świadomie wykorzystywać wiedzę z zakresu technologii budowlanych, instalacyjnych i konstrukcyjnych, by tworzyć oryginalne wizje architektoniczne. Dowiesz się, jak zarządzać i prowadzić własną działalność gospodarczą, biuro architektoniczne lub pracownię. Nauczysz się skutecznie chronić własność intelektualną i prawa autorskie. 

  Dzięki wiedzy z zakresu autoprezentacji i marketingu wyróżnisz się na tle konkurencji. Po studiach architektonicznych w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie możesz rozwijać karierę w biurach i pracowniach projektowych, firmach deweloperskich i budowlanych, w urzędach, agencjach reklamowych i wydawnictwach.

  Kierunek jest realizowany w partnerstwie z Griner, Moje Wnętrze, Marquardt Design, RDH Atelier.

  Architektura
Promocja FIRST MINUTE
2000 zł rabatu
na studia!
Tylko do 14 lipca!

Button: Zapisz się

Promocja trwa do 14.07.2024 i dotyczy tylko obywateli polskich
  Architektura
Promocja FIRST MINUTE
2000 zł rabatu
na studia!
Tylko do 14 lipca!

Button: Zapisz się

Promocja trwa do 14.07.2024 i dotyczy tylko obywateli polskich

  Program studiów Architektura

  Program studiów na kierunku Architektura w Akademii Finansów i Biznesu Vistula powstał przy współpracy z Business Center Club, Krajową Radą Spółdzielczą oraz Pracodawcami Rzeczpospolitej Polskiej. Zapewnia możliwość wszechstronnego kształcenia: od przedmiotów artystycznych i humanistycznych, po przedmioty ściśle inżynierskie. Podczas studiów zrealizujesz 100 godzin zajęć projektowych w każdym semestrze. W ramach programu odbywają się konkursy architektoniczne, a najlepsze prace są wystawiane na zewnątrz. W trakcie praktyki inwentaryzacyjnej nauczysz się pomiaru laserowego obiektu 3D a podczas warsztatów modelarskich opanujesz technikę wycinania makiety przy pomocy lasera (CNC) oraz druku 3D. Przewidziane są także zajęcia z wizualizacji w programie Twin motion oraz w oparciu o sztuczną inteligencję. Program zakłada też 960 godzin praktyk zawodowych.

  Atuty studiów na kierunku Architektura

  Tytuł inżyniera architekta

  Dzięki studiom na kierunku Architektura w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie staniesz się specjalistą w dziedzinie architektury i urbanistyki. Zyskasz tytuł inżyniera architekta, który daje uprawnienia do wykonywania zawodu.

  Tytuł inżyniera architekta

  Zawodowa gotowość

  Zdobędziesz wiedzę z zakresu przepisów techniczno-budowlanych. Zyskasz pełną gotowość do tworzenia własnych koncepcji architektonicznych i urbanistycznych o indywidualnym charakterze.

  Zawodowa gotowość

  Przede wszystkim praktyka

  Po I roku studiów gwarantujemy dwa tygodnie ćwiczeń terenowych, po II roku praktykę budowlaną, a w trakcie III roku praktykę architektoniczną w biurze projektowym.

  Przede wszystkim praktyka

  Profesjonalna pracownia komputerowa

  Opanujesz narzędzia, które umożliwiają korzystanie z inteligentnego procesu pracy z modelem w celu planowania, projektowania i tworzenia budynków, wnętrz czy elementów infrastruktury. Nauczysz się pracować z programami 3ds Max, AutoCad, Revit, Sketchup, Photoshop, Blender, Rhinoceros.

  Profesjonalna pracownia komputerowa

  Biznesowe podejście

  Nauczysz się, jak zarządzać i prowadzić własną działalność gospodarczą – biuro architektoniczne lub pracownię; dzięki wiedzy z zakresu autoprezentacji i marketingu dowiesz się, jak wyróżnić się wśród konkurencji.

  Biznesowe podejście

  Studio fotograficzne

  W Akademii Finansów i Biznesu Vistula możesz zgłębiać tajniki fotografii, korzystając z nowoczesnego uczelnianego studia fotograficznego. Odbywają się w nim zajęcia z fotografii artystycznej (analogowej) oraz użytkowej (cyfrowej). Ich uczestnicy korzystają z kamery miechowej wielkoformatowej oraz aparatu cyfrowego. W trakcie warsztatów poznasz zasady obsługi sprzętu fotograficznego i rodzaje oświetlenia, nauczysz się kompozycji i ekspozycji.

  Studio fotograficzne

  Wystawy studenckich prac

  To stały element życia Uczelni Vistula. Wystawy pokazują charakter oraz specyfikę prowadzonych zajęć. To wędrówka po meandrach wyobraźni studentów, która prezentuje ich warsztat, talenty i umiejętności, zaangażowanie, pasję, odwagę i pozytywną energię. Każda wystawa jest pretekstem do ciekawej dyskusji a także recenzowania prac kolegów. Wymiana opinii zawsze rozwija i inspiruje.

  Wystawy studenckich prac

  Kariera

  Perspektywy zawodowe

  Po ukończeniu studiów na kierunku Architektura w Akademii Finnasów i Biznesu Vistula w Warszawie masz szanse zatrudnienia w wielu ciekawych miejscach, takich jak:

  • biura i pracownie projektowe – praca na stanowisku architekta;
  • firmy wykonujące grafiki, wizualizacje projektowe, grafiki filmowe, gry komputerowe – specjalista 3D;
  • firmy deweloperskie – architekt, przedstawiciel handlowy, grafik;
  • urzędy miasta, gminy, powiatu – samorządy lokalne i zawodowe izby architektoniczne, urbanistyczne i budowlane;
  • teatry/studia telewizyjne – projektowanie i budowa scenografii do spektakli teatralnych, filmowych, programów tv – asystent scenografa;
  • firmy budowlane – projektant, przedstawiciel handlowy;
  • firmy zarządzające nieruchomościami – asystent pośrednika nieruchomości;
  • agencje reklamowe – grafik;
  • wydawnictwa – ilustrator;
  • biura projektujące przedmioty użytku codziennego i meble – projektant.

  Staże i praktyki studenckie

  Studia architektoniczne to doskonała okazja do zdobycia teoretycznej, ale również praktycznej wiedzy. Cenne doświadczenie zyskasz, podejmując praktyki i staże. Zrealizujesz je w wiodących firmach, z którymi współpracujemy. Dzięki temu postawisz pierwsze kroki w zawodzie i wzbogacisz swoje CV. Odkryjesz specyfikę pracy w wybranym przez Ciebie obszarze. Poznasz ludzi i nawiążesz cenne kontakty. To doświadczenie otworzy przed Tobą wiele zawodowych możliwości. Zdobędziesz ekscytującą i bardzo dobrze płatną pracę.

  SabinaMelsova.Niyaz Orazgali-1-merged
  Urban_Tetiana_Khale
  NGUYEN MINH TRIET_PRZEMYSOAW OACEK

  Cennik

  Jak obniżyć opłaty za studia?

  Uczelnie Vistula oferują bogaty system stypendialny, który pozwoli ci realnie obniżyć koszty nauki. Możesz ubiegać się o stypendium socjalne, stypendium za wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe i artystyczne oraz o zapomogę. Oferujemy także różne promocje. Możesz z nich skorzystać.

  Sprawdź dostępne opcje
  Jak obniżyć opłaty za studia?
  Uczelnia realizuje projekty
  współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
  Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
  Akademia Finansów i Biznesu Vistula

  Akademia Finansów i Biznesu Vistula

  Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.