UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / Wpisy / Zapach pieniędzy

Zapach pieniędzy

Czy nam się to podoba, czy nie – pieniądz rządzi światem. Nie dziwi więc, że ci, którzy posiadają specjalistyczną wiedzę o finansach i rachunkowości cieszą się uznaniem i prestiżem, a do tego sami mają pieniądze

Finanse i rachunkowość – to jeden z najpopularniejszych kierunków studiów. Specjalistów ciągle jednak brakuje, a są  potrzebni w każdej niemal firmie, instytucji, a także w administracji państwowej i samorządowej. Chodzi o to, by firmy kwitły, a nie bankrutowały. Bez rachunkowości nie da się prowadzić żadnego biznesu.

Wybór kariery w tym obszarze daje coraz więcej możliwości.  Jeśli chcesz być głównym księgowym, dyrektorem finansowym, brokerem, a może maklerem,  finanse i rachunkowość są dla ciebie.

Czytaj mniej

Finanse i rachunkowość – to jeden z najpopularniejszych kierunków studiów. Specjalistów ciągle jednak brakuje, a są  potrzebni w każdej niemal firmie, instytucji, a także w administracji państwowej…

Czytaj więcej

Trafić na okładkę Forbs’a

Regina, absolwentka Akademii i Finansów i Biznesu Vistula, dokładnie wiedziała czego chce. Realizuje starannie opracowany plan. Najpierw skończyła studia licencjackie z filologii szwedzkiej. Potem wybrała kierunek Finanse i Rachunkowość na Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Dziś pracuje w Accenture, jednym z największych na świecie przedsiębiorstw outsourcingowych i konsultingowych w dziedzinie zarządzania i technologii. Zajmuje się rozwiązywaniem problemów, jakie szwedzkie firmy mają z fakturami. To tylko etap w jej rozwoju zawodowym. „Chcę być dyrektorem finansowym i zrealizuję swój plan” – mówi Regina.  „W przyszłości, chciałabym mieć własny biznes. Znaleźć się na okładce Forbs’a, to jest coś” – dodaje. Regina przyznaje, że studia świetnie przygotowały ją do kariery zawodowej. Indywidualne podejście do ambitnych studentów, to jest coś, co bardzo docenia.

Czytaj mniej

Trafić na okładkę Forbs’a

Regina, absolwentka Akademii i Finansów i Biznesu Vistula, dokładnie wiedziała czego chce. Realizuje starannie opracowany plan. Najpierw skończyła studia licencjackie z f…

Czytaj więcej

Finanse i Rachunkowość to studia dla dyrektorów, brokerów, maklerów i nie tylko

Akademia Finansów i Biznesu Vistula oferuje studia I i II stopnia oraz studia podyplomowe na kierunku Finanse i Rachunkowość. To studia dla ludzi, którzy chcą, by świat stanął przed nimi otworem, dla osób skrupulatnych i dokładnych, ale również pełnych pasji i kreatywnych – i wcale nie chodzi tu o kreatywną księgowość.

Czytaj mniej

Finanse i Rachunkowość to studia dla dyrektorów, brokerów, maklerów i nie tylko

Akademia Finansów i Biznesu Vistula oferuje studia I i II stopnia oraz studia podyplomowe na kierunku Finanse i Rach…

Czytaj więcej

Przekazujemy naszym studentom praktyczną wiedzę  i dajemy do ręki narzędzia aby mogli rozwinąć skrzydła w obszarach przedsiębiorczości, bankowości i usług finansowych, rachunkowości i analizy rynku finansowego. Na studiach magisterskich mogą poznać tajniki doradztwa inwestycyjnego, podatkowego i kontroli, a także audytu wewnętrznego.

Zajęcia prowadzą praktycy życia gospodarczego, którzy na co dzień zajmują się finansami i rachunkowością.  Program Kierunku Finanse i Rachunkowość posiada prestiżową akredytację ACCA – the Association of Chartered Certified Accountants.

Finanse z perspektywami

Sytuacja na rynku sprzyja ekspertom w dziedzinie finansów i rachunkowości. Czekają na nich biura rachunkowe i podatkowe, banki, największe światowe korporacje, towarzystwa ubezpieczeniowe i instytucje finansowe. Wiele ofert pracy pojawia się w sektorze nowoczesnych usług dla biznesu, ochrony zdrowia, w branży produkcyjnej,  farmaceutycznej, sieci handlowych czy nieruchomości. Finansiści stają się dziś liderami biznesu, menadżerami i doradcami.

Pozycja pracownika na rynku finansów jest coraz silniejsza.  Zarobki w sektorze są wyższe od średniej krajowej.

Czytaj mniej

Finanse z perspektywami

Sytuacja na rynku sprzyja ekspertom w dziedzinie finansów i rachunkowości. Czekają na nich biura rachunkowe i podatkowe, banki, największe światowe korporacje, towarzystwa…

Czytaj więcej

Każdy przedsiębiorca wie, że dobry księgowy to skarb. W cenie jest także sprawny dyrektor finansowy. Na tych stanowiskach można zarobić 15-30 tys. zł.  W kontrolingu finansowym pensje sięgają 20 tys. zł. Minimalne wynagrodzenie analityka finansowego i audytora może wzrosnąć w tym roku o 15 proc. Perspektywy są świetne. Ciekawych możliwości jest na rynku bardzo dużo, a rynek jest chłonny jak gąbka.

Więcej o studiach:

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.