DNI OTWARTE ONLINE - 30% RABAT NA STUDIA Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Stan i rozwój bilateralnej współpracy gospodarczej Polski i Ukrainy

Stan i rozwój bilateralnej współpracy gospodarczej Polski i Ukrainy

Początek: pon., 16 lis 2015, 09:00
Koniec: pon., 16 lis 2015, 16:00

Współpraca Polski z Ukrainą ma ważne znaczenie dla rozwoju gospodarczego  obu tych Państw. Podczas konferencji, która odbędzie się 16.11.2015 r . dowiemy się m. in. dlaczego przedsiębiorstwa polskie i ukraińskie powinny dzielić się doświadczeniem oraz dobrymi praktykami w zwiększaniu innowacyjności.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Międzynarodowej  Konferencji Naukowej „Stan i rozwój bilateralnej współpracy gospodarczej Polski i Ukrainy – analiza porównawcza”, UKR-PL2015 która odbędzie się w siedzibie Akademii Finansów i Biznesu Vistula  w dniu 16 listopada 2015 roku.
Konferencja adresowana jest do wszystkich, którzy mają świadomość ogromnego znaczenia współpracy gospodarczej Polski i Ukrainy.

Wprowadzenie

Handel zawsze był dźwignią rozwoju gospodarczego, a w ostatnich20  latach rozwój handlu międzynarodowego był szczególnie szybki. Tempo przyrostu obrotów w handlu światowym jest wyższe niż tempo wzrostu globalnego PKB. Duzy wzrost obrotów handlu międzynarodowego wynika m.in. z coraz większego otwierania się krajów na wymianę międzynarodową (ograniczania ceł na towary), wysokiego tempa postępu naukowo- technicznego, rozwoju i obniżenia kosztów komunikacji, wzrostu bezpośrednich inwestycji zagranicznych i międzynarodowych powiązań produkcyjnych, zróżnicowania gustów konsumentów. Największy udział w wartości obrotów handlu międzynarodowego mają państwa wysoko rozwinięte. Największe korzyści z handlu zagranicznego odnoszą dziś eksporterzy produktów i usług intensywnie wykorzystujących wiedzę. Dlatego przedsiębiorstwa polskie i ukraińskie powinny dzielić się swoimi doświadczeniami i dobrymi praktykami w zwiększania innowacyjności i nowoczesnej produkcji towarów i usług.

Cele konferencji:

Zaprezentowanie badań i doświadczeń praktycznych oraz wymiana poglądów na temat stanu i rozwoju bilateralnej współpracy gospodarczej Polski i Ukrainy.
Poszukiwanie sposobów intensyfikacji wymiany handlowej pomiędzy oboma krajami.
Wymiana dobrych praktyk w zakresie ekspansji na rynki krajów najbardziej rozwiniętych.
Pogłębienie wiedzy na temat specyfiki rynków w obu krajach.
Wymiana doświadczeń w zakresie instytucjonalnego wsparcia eksportu.
Poszukiwanie nowych możliwości kooperacji w zakresie eksportu na rynki krajów trzecich.
Identyfikacja obszarów badawczych służących zwiększeniu innowacyjności przedsiębiorstw w Polsce i na Ukrainie.

Przykładowe obszary tematyczne:

sektory gospodarki a zmiany PKB Polski i Ukrainy,
rozwój i struktura handlu zagranicznego i przygranicznego Polski i Ukrainy,
wzajemne bezpośrednie inwestycje gospodarcze,
wyzwania dotyczące odbudowy i transformacji ukraińskiej gospodarki,
szanse i zagrożenia dla integracji gospodarczej Ukrainy z UE,
uwarunkowania rozwoju MSP i możliwości wzajemnej współpracy polsko-ukraińskiej,
infrastruktura gospodarcza i współpraca w zakresie energetyki,
edukacja a rozwój gospodarczy obu krajów,
turystyka a rozwój gospodarczy obu krajów.

Nadesłane na Konferencję artykuły (w języku polskim, angielskim lub ukraińskim), po uzyskaniu pozytywnych recenzji, zostaną opublikowane w Zeszytach naukowych Akademii Finansów i Biznesu w Warszawie (6 punktów, według punktacji MNiSW).

Licząc na Państwa udział w naszej Konferencji prosimy o rozpropagowanie informacji o niej w środowisku naukowym. 
Udział w konferencji jest bezpłatny.

KONTAKT:

e-mail: ukr_pl2015@vistula.edu.pl

Więcej informacji o konferencji 
TUTAJ 

KALENDARIUM KONFERENCJI 

zgłoszenie udziału w konferencji 
do 20.10.2015 
TUTAJ 
 
przesłanie artykułu
do 30.10.2015 
na adres e-mail: olgacharucka@onet.pl

Patronat:
 
 

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Konsultant Językowy w Biznesie Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie w filii zagranicznej Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Bristolu Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Metodyka nauczania języków obcych Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Grafika Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +43

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.