UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Polskie inicjatywy pokojowe i rozbrojeniowe po II wojnie światowej – seminarium Instytutu Stosunków Międzynarodowych

Polskie inicjatywy pokojowe i rozbrojeniowe po II wojnie światowej – seminarium Instytutu Stosunków Międzynarodowych

Początek: wt., 18 cze 2019, 10:00
Koniec: wt., 18 cze 2019, 12:00

Od zakończenia II wojny światowej minęły 74 lata. Świat rozwija się pokojowo, choć lokalnych konfliktów zbrojnych i tzw. małych wojen było już kilkanaście tysięcy. Niektóre toczą się i dziś, nawet blisko nas – jesteśmy tego świadkami.

Niepodważalną zasługę w zapobieganiu światowego Armagedonu oraz utrzymaniu światowego pokoju ma Organizacja Narodów Zjednoczonych. A Polska? Warto zapytać o naszą rolę i znaczenie w budowie pokojowej przyszłości świata.

O naszych inicjatywach pokojowych na forum ONZ oraz w Europie bardzo rzadko się wspomina. Należy jednak pamiętać m.in. o Planie Rapackiego, o inicjatywie zwołania europejskiej konferencji bezpieczeństwa, zmaterializowanej jako KBWE czy o wychowaniu dla pokoju. Będziemy o nich rozmawiać w trakcie seminarium naukowego Instytutu Stosunków Międzynarodowych Akademii Finansów i Biznesu Vistula.
Wykład wprowadzający i dyskusję poprowadzi Gabriel Zmarzliński – doktor nauk wojskowych, wieloletni wykładowca taktyki w szkole oficerskiej oraz sztuki operacyjnej w Akademii Sztabu Generalnego WP, później w Akademii Obrony Narodowej.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych
18 czerwca 2019, godz. 10:00, sala 21

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Filologia hiszpańska Filologia hiszpańska Grafika Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +45

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.