UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Czynniki kształtujące cenę ropy naftowej

Czynniki kształtujące cenę ropy naftowej

Wiele dowodów potwierdza istnienie korelacji między wzrostem zapotrzebowania na wiedzę a okresami napięć gospodarczych i politycznych. Zainteresowanie problematyką ceny ropy naftowej jest najlepszym tego potwierdzeniem, będzie ona również omawiana podczas seminarium naukowego, które odbędzie się 23 lutego br.
o godzinie 11:00 w sali 21, w Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Seminarium poprowadzi Wojciech Potocki autor książki „Ropa Naftowa a wzrost gospodarczy”.
Wstęp wolny.

Współczesna cywilizacja oparta jest na ropie naftowej, a zachowanie się ceny ropy naftowej jest jednym z najbardziej doniosłych i intrygujących współczesnych zjawisk. Znajomość czynników kształtujących cenę ropy naftowej umożliwia poznanie obszarów niepewności i zyskanie zaufania niezbędnego do przygotowywania lepszych decyzji menedżerskich.

Wystąpienie będzie obejmowało 5 zasadniczych części:

  1. Metodyka badań
  2. Wpływ ceny ropy naftowej na gospodarkę
  3. Teoretyczne i rzeczywiste zachowanie się ceny ropy naftowej
  4. Możliwości prognozowania ceny ropy z wykorzystaniem informacji z rynku futures
  5. Konkluzje oraz suplement, w którym przedstawiony zostanie aktualny stan rynku ropy naftowej oraz możliwe zachowanie się ceny ropy naftowej w perspektywy krótko i długoterminowej.

Po wystąpieniu Wojciech Potockiego przewiduje się sesję pytań i odpowiedzi oraz dyskusję

Wybór tematu badawczego uzasadniony jest kluczowym znaczeniem ceny ropy naftowej z punktu widzenia rozwoju gospodarczego oraz przedsiębiorstw i społeczeństwa. Temat wpisuje się w najważniejszą współcześnie debatę ekonomiczną poświęconą energii poruszającą kwestie globalnego ocieplenia, dostępności i cen surowców energetycznych i energii elektrycznej, pakietu klimatyczno-energetycznego przyjętego przez Komisję Europejsk. Problematyka ceny ropy naftowej nie została wcześniej opisana w literaturze polskiej w sposób dogłębny i wyczerpujący – podkreśla Wojciech Potocki

Wojciech Potocki, absolwent Politechniki Warszawskiej i Podyplomowego Studium Zarządzania Wartością SGH, uczestnik kursów menedżerskich z dziedziny finansów, bankowości inwestycyjnej i finansowania projektów oraz praktyk międzynarodowych. Menedżer finansowy z doświadczeniem w bankowości inwestycyjnej, energetyce i chemii.

Uczestnik programów i projektów badawczych prowadzonych przez Instytut Zarządzania Wartością SGH. Specjalizacja w problematyce rynków gazu ziemnego, ropy naftowej i chemii. Autor kilkunastu publikacji naukowych m.in. na temat strategii kreowania wartości PGNiG, Gazprom, BASF i ExxonMobil oraz liberalizacji rynku gazu, mechanizmów kształtujących cenę ropy naftowej i wyceny złóż węglowodorów.

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.