UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / Publikacja / Dla kredytobiorców wysoka inflacja jest wbrew pozorom korzystna

Dla kredytobiorców wysoka inflacja jest wbrew pozorom korzystna

– Na problem inflacji, należy patrzeć szerzej, podkreślał prof. Witold Orłowski z Akademii Finansów i Biznesu Vistula w programie „Newsroom WP”. – Mamy w Polsce około 4 mln kredytobiorców i około 30 mln osób oszczędzających. Ci ostatni na niskich stopach i inflacji tracą. Dziś to grupa kredytobiorców jest najgłośniejsza, ale pamiętajmy, że jeszcze więcej osób cierpi na zbyt niskich stopach niż kredytobiorcy – przekonywał prof. Orłowski. – Dla kredytobiorców wysoka inflacja jest wbrew pozorom korzystna, ponieważ zjada realną wartość długu. Wprawdzie płacą wyższe oprocentowanie, ale przytłaczająca większość płaci oprocentowanie niższe niż inflacja. To oznacza, że realnie mają mniej do spłacenia, niż wzięli, nawet po uwzględnieniu odsetek. Płacą za to oszczędzający – zauważa ekonomista.

https://www.money.pl/gospodarka/czarny-scenariusz-dla-kredytobiorcow-to-oszczedzajacy-maja-wiekszy-problem-6820032867899521v.html

Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.