UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / Publikacja / Brak funduszy UE to droga do gospodarczej katastrofy

Brak funduszy UE to droga do gospodarczej katastrofy

Grożące Polsce wstrzymanie płatności z polityki spójności na lata 2021-2027, oznacza w krótkim okresie potężne turbulencje na rynkach finansowych i załamanie inwestycji – mówił podczas debaty ekspertów „Rzeczpospolitej” prof. Witold Orłowski. Podkreślił, że największe zagrożenie polega jednak na tym, że oznaczałoby to początek prawie pewnego „polexitu” i w efekcie ruinę polskiej gospodarki. Wyjaśnił, że dla ogromnej części Polaków korzyści z członkostwa w UE są postrzegane jako dostęp do unijnych funduszy. Jeśli rządzący doprowadziliby do utraty tych korzyści, to Polacy mogliby to uznać jako punkt zwroty i otwarcie drogi do faktycznego wyjścia z UE. – Tymczasem największą korzyścią z członkostwa jest dostęp do wspólnego rynku, to przede wszystkim to pozwalało dotychczas rozwijać się naszej gospodarce w tak imponującym tempie. Bez tego, czeka nas katastrofa – ostrzega też Orłowski.

https://www.rp.pl/fundusze-europejskie/art37250251-eksperci-brak-funduszy-ue-to-droga-do-gospodarczej-katastrofy

Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ekonomia Filologia angielska Zarządzanie Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Grafika Zarządzanie MBA Women in Leadership Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodologia i metody badawcze w naukach społecznych Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Ekonomia Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Rzeczoznawstwo pojazdów, maszyn i urządzeń Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Cyberbezpieczeństwo dla informatyków Zarządzanie cyberbezpieczeństwem i niezawodnością w biznesie i w administracji Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Ekonomia online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Filologia hiszpańska Filologia hiszpańska Grafika Stosunki międzynarodowe online Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Stosunki międzynarodowe online Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +41

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.