UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / Wpisy / Poznaj program Erasmus+

Poznaj program Erasmus+

Jesteś ciekawy świata lub marzą Ci się studia bądź praktyki w innym kraju? Jeśli tak, to program Erasmus Plus jest właśnie dla Ciebie! Nauka na zagranicznej uczelni, rozwój osobisty, szlifowanie języków, to tylko kilka z możliwych korzyści. Oprócz tego będziesz miał szansę poznawać fantastycznych ludzi, odkrywać nowe kultury, próbować regionalnych potraw, a w wolnych chwilach zwiedzać, jeździć i podróżować! Zanim zdecydujesz się na wyjazd, poznaj szczegóły programu!

Czym jest Erasmus Plus?

Erasmus Plus to działający od 30 lat program unijny, który umożliwia studentom naukę lub praktyki za granicą. W programie uczestniczy 28 państw Unii Europejskiej oraz takie kraje jak Islandia, Lichtenstein, Norwegia, Szwajcaria, Turcja czy Była Jugosłowiańska Republika Macedonii.

Czytaj mniej

Czym jest Erasmus Plus?

Erasmus Plus to działający od 30 lat program unijny, który umożliwia studentom naukę lub praktyki za granicą. W programie uczestniczy 28 państw Unii Europejskiej oraz takie …

Czytaj więcej

Jakie są opcje wyjazdu?

Największe szanse na wyjazd mają osoby osiągające bardzo dobre wyniki w nauce oraz sprawnie posługujące się językiem obcym. Najczęściej wymagana jest dobra znajomość języka angielskiego. W zależności od uczelni, można wyjechać na:

 • studia na okres od 3 do 12 miesięcy;
 • praktyki na okres od 2 do 12 miesięcy;
 • praktyki/ staże dla absolwentów na okres od 2 do 12 miesięcy

Jak wyjechać na Erasmusa?

W pierwszej kolejności zastanów się, do którego kraju chciałbyś pojechać. W tym celu przejrzyj spis uczelni partnerskich lub poczytaj relacje z podróży naszych studentów – wspomnienia z Erasmusa. Kiedy będziesz miał już wybraną uczelnię, wypełnij formularz zgłoszeniowy, a także potwierdź znajomość języka studiów za granicą. Oczekuj na decyzję komisji kwalifikacyjnej – trzymamy kciuki, by była pozytywna!

Masz więcej pytań? Zapytaj o radę koordynatorów programu. Kontakt do nich, formularz aplikacyjny oraz szczegóły dotyczące zasad rekrutacji, finansowania i realizacji wyjazdów znajdziesz tutaj.

Czytaj mniej

Jak wyjechać na Erasmusa?

W pierwszej kolejności zastanów się, do którego kraju chciałbyś pojechać. W tym celu przejrzyj spis uczelni partnerskich lub poczytaj relacje z podróży naszych studentów –…

Czytaj więcej

Zalety:

 • Możliwość poznania kultury, tradycji oraz zwyczajów kraju, w którym studiujesz.
 • Nauka języków obcych. Nie tylko za zajęciach, ale też w codziennym życiu – w sklepie, kinie czy podróży!
 • Podczas wyjazdu poznasz wielu ciekawych i fascynujących ludzi, nawiążesz nowe przyjaźnie i znajomości. Kto wie, może też poznasz swoją drugą połówkę?
 • Studiowanie za granicą, otwartość na zmiany, radzenie sobie w niecodziennych sytuacjach…to umiejętności i doświadczenia, które śmiało możesz wpisać do swojego CV!
 • Przebywanie w obcym kraju uczy samodzielności i dojrzałości, rozwija charakter i poszerza horyzonty.
 • Podczas wyjazdu będziesz miał szansę zwiedzenia najbardziej intrygujących zakątków i zabytków danego państwa.
 • Erasmus Plus to również czas dobrej zabawy i niezapomnianych przygód, które będziesz wspominał z sentymentem przez długie lata.

Wady:

 • Bariery językowe mogą być kłopotliwe, zwłaszcza na początku. W miarę upływu czasu zaczniesz się przyzwyczajać, a rozmowa z ludźmi przestanie być problemem!
 • Rozstanie z dziewczyną, znajomymi czy ukochanym psem może być trudne, pamiętaj jednak, że nie wyjeżdżasz na stałe! Jeśli Ty będziesz szczęśliwy i spełniony, to Twoi najbliżsi również!
 • Na koniec największa wada – Erasmus Plus kiedyś się kończy. Ostrzegamy – kto wyjechał raz, będzie chciał wrócić!

Niezależnie od tego, jak dużo jest plusów i minusów programu Erasmus Plus, pamiętaj, że ostateczna decyzja należy do Ciebie! Jedno jest pewne – udział w programie, to przygoda, którą będziesz wspominać do końca życia, a otoczony nowościami wiedzę i doświadczenia będziesz chłonąć jak gąbka!

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.