UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / Nauka i badania / Nasze osiągnięcia / Monografia autorska prof. Marty Götz ukazała się w Routledge!

Monografia autorska prof. Marty Götz ukazała się w Routledge!

W znanym i cenionym wydawnictwie Routledge (poziom II na tzw. liście ministerialnej) idzie nam coraz lepiej. Właśnie ukazała się w nim autorska monografia prof. Marty Götz, zatytułowana: „Clusters, Digital Transformation and Regional Development in Germany”. Opublikowano ją w prestiżowej serii Routledge Focus on Business and Management, którą samo wydawnictwo tak przedstawia: „Dziedziny biznesu i zarządzania rozwijają się wykładniczo jako obszary badań i edukacji. Ten wzrost stanowi wyzwanie dla czytelników, którzy chcą być na bieżąco z najnowszymi ważnymi spostrzeżeniami”. Wśród tych, które proponuje Marta Götz, znajdują się zarówno stwierdzenia i obserwacje pogłębiające proces poznania zjawisk składających się na tytułowe klastry i transformację cyfrową, jak i konstatacje ważne dla racjonalnego prowadzenia polityki regionalnej i polityki cyfryzacji.

Jak pisze Autorka: „Prezentowane badania koncentrują się na przestrzennych aspektach czwartej rewolucji przemysłowej. W ten sposób umożliwiają lepsze zrozumienie złożonych procesów i współzależności I4.0 oraz mogą dostarczyć nowej wiedzy niezbędnej dla przyszłych projektów naukowych. Wyniki tych badań mogą wnieść nowe spojrzenie do omawianych aspektów polityki regionalnej i rozwojowej, dotkniętych trwającą transformacją cyfrową oraz wzbogacić debatę na temat tego, czy taką politykę należy postrzegać jako ślepą przestrzennie, neutralną przestrzennie, czy raczej ukierunkowaną na konkretne miejsce”. I dalej: „Mottem na przyszłość powinno być przystosowanie, odnowa i ponowne wymyślanie klastrów. Wsparcie polityki musi koncentrować się na zmianach klastra, integracji nowej wiedzy, fuzji sektorów i technologii, powstawaniu nowych gałęzi przemysłu, generowaniu i wykorzystywaniu różnorodności”.

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.