UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / Nauka i badania / Nasze osiągnięcia / Strategiczne cele edukacji – Gdzie jesteśmy? Dokąd zmierzamy?

Strategiczne cele edukacji – Gdzie jesteśmy? Dokąd zmierzamy?

Debata na temat problematyki edukacji prowadzona jest przynajmniej od momentu wprowadzenia jej jako zjawiska powszechnego, dostępnego dla każdej osoby zamieszkującej dane państwo. Ożywiona dyskusja trwa do dziś, a jej motorem napędowym są nieustanne zmiany w zakresie szkolnictwa, wprowadzane przez rządzących. Ważnym głosem w tej kwestii była konferencja pt. Strategiczne cele edukacji – Gdzie jesteśmy? Dokąd zmierzamy?, przeprowadzona 9 czerwca 2017 roku w gmachu Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Wśród prelegentów znaleźli się wybitni naukowcy z różnych ośrodków akademickich – Państwowej Akademii Nauk, Uniwersytetu Warszawskiego, AFiB Vistula oraz EFRSE. W skład komitetu naukowego weszli, oprócz polskich naukowców, również przedstawiciele uniwersytetów zagranicznych, m.in. z Hiszpanii, Portugalii, Włoch, Litwy, Czech i Rumunii.

Prelegenci konferencji postawili sobie za cel przeanalizowanie kierunków wprowadzanych w Polsce zmian w zakresie edukacji, sposobów ich realizacji i ich wpływu na jakość kształcenia na różnych poziomach. Tematyka ta zbiega się z obszarem zainteresowań innowacyjnego programu Zarządzania Indywidualnym Potencjałem (ZIP) obecnego na Akademii Finansów i Biznesu Vistula, a którego twórczynią jest Anna Rękawek. Odnosi się zatem nie tylko do poziomu skuteczności kierunków rozwoju polityki edukacyjnej, ale również do roli nauczycieli i uczniów w dynamicznie zmieniającym się świecie, w perspektywie równie szybko zmieniających się systemów edukacyjnych.

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Konsultant Językowy w Biznesie Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Grafika Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +44

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.