UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / Nauka i badania / Nasze osiągnięcia / Siła we współczesnych stosunkach międzynarodowych

Siła we współczesnych stosunkach międzynarodowych

Czy we współczesnym zglobalizowanym świecie pojęcie siły zachowało swój pierwotny sens? Czy siła w stosunkach międzynarodowych wywodzi się ze zjawiska potęgi państwa i odnosi do problematyki wojny i pokoju, czy raczej powinniśmy ją traktować jako anachronizm i zastąpić zupełnie nowym słowem, którego definicja bardziej odpowiadałaby dzisiejszej rzeczywistości? Na te i wiele innych pytań, 8 czerwca 2017 roku w gmachu AFiB Vistula odpowiedzi szukali jedni z najbardziej znanych polskich badaczy nauki o stosunkach międzynarodowych. Konferencja Siła we współczesnych stosunkach międzynarodowych zorganizowana przez Instytut Stosunków Międzynarodowych Wydziału Biznesu i Stosunków Międzynarodowych spotkała się z szerokim odzewem świata nauki. Zgromadziła około 50. gości reprezentujących najważniejsze ośrodki akademickie i instytucje państwowe w Polsce.

Wśród prelegentów znaleźli się: prof. dr hab. Longin Pastusiak, prof. nadzw. dr hab. Wojciech Kostecki, prof. WSP, dr hab. Tomasz Aleksandrowicz, prof. AFiB Vistula, dr hab. Wawrzyniec Konarski, dr hab. Jerzy M. Nowak oraz dr hab. Anna Wojciuk. Największą wartością konferencji były wygłoszone innowacyjne tezy odnoszące się do czynnika siły w kontekście stosunków międzynarodowych, takie jak „druga rewolucja internetowa” (prof. Wojciech Kostecki), powrót do nauk Sun Tzu w obszarze nauki o wojnie (prof. Tomasz Aleksandrowicz), koncepcja etnopolityki na przykładzie konfliktu na Ukrainie (prof. Wawrzyniec Konarski) oraz wiedza i nauka jako czynniki siły państwa (dr hab. Anna Wojciuk).

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ekonomia Filologia angielska Zarządzanie Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Grafika Zarządzanie MBA Women in Leadership Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodologia i metody badawcze w naukach społecznych Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Ekonomia Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Rzeczoznawstwo pojazdów, maszyn i urządzeń Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Full-Stack Data Science Program Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Cyberbezpieczeństwo dla informatyków Zarządzanie cyberbezpieczeństwem i niezawodnością w biznesie i w administracji Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Ekonomia online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Filologia hiszpańska Filologia hiszpańska Grafika Stosunki międzynarodowe online Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Stosunki międzynarodowe online Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +42

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.