UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / Nauka i badania / Nasze osiągnięcia / Rola państwa w (po)kryzysowej gospodarce europejskiej

Rola państwa w (po)kryzysowej gospodarce europejskiej

Autorski projekt dr hab. Marty Götz, prof. AFiBV pn. Rola państwa w (po)kryzysowej gospodarce europejskiej. Polityka wobec bezpośrednich inwestycji zagranicznych finansowany ze środków Narodowego Centrum Nauki na podstawie decyzji nr 2014/13/B/HS4/00165 pozwolił na usystematyzowanie i ocenę zmian, jakie zaszły w związku z kryzysem „2008+” w europejskim myśleniu ekonomicznym w zakresie roli państwa w gospodarce, w obszarze bezpośrednich inwestycji zagranicznych (BIZ) zarówno napływających jak i wychodzących z danego kraju.

W badaniach posłużono się krytyczną analizą dyskursu ekonomicznego toczonego od 2008 r. w publikacjach wiodących europejskich instytutów naukowych, opracowaniach i dokumentach instytucji międzynarodowych oraz wywiadach z międzynarodowymi ekspertami. Do klasyfikacji krajów członkowskich wykorzystano także prostą analizę ilościową opartą na dostępnych bazach i rankingach międzynarodowych.

W warstwie naukowej efektem podejmowanych działań stało się nie tylko udokumentowanie przeobrażeń wywołanych kryzysem w obszarze zaangażowanie państwa w procesy bezpośrednich inwestycji zagranicznych, ale także zidentyfikowanie wyzwań o charakterze koncepcyjnym i instytucjonalnym z jakimi przychodzi mierzyć się Europie w tym obszarze i zebranie proponowanych w tym względzie rekomendacji. Poza dokumentacją tych procesów przeprowadzono także kompleksową analizę zmian w zakresie polityki prowadzonej wobec napływających jak i wychodzących inwestorów umożlwiającą klasyfikację wszystkich krajów członkowskich UE według zaproponowanego modelu.

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Konsultant Językowy w Biznesie Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Grafika Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +44

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.