UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / Nauka i badania / Nasze osiągnięcia / Raport „Wpływ ekonomiczny przemysłu spotkań na gospodarkę Polski – Poland Meetings Impact 2015”

Raport „Wpływ ekonomiczny przemysłu spotkań na gospodarkę Polski – Poland Meetings Impact 2015”

26 mld złotych – tyle według raportu zatytułowanego Wpływ ekonomiczny przemysłu spotkań na gospodarkę Polski – Poland Meetings Impact 2015 warta jest branża spotkań w naszym kraju. Przygotowana i wydana przez Szkołę Główną Turystyki i Rekreacji publikacja jest pozycją pionierską w Polsce i jedną z niewielu na świecie, które odnoszą się do analizy wartości i wpływu na gospodarkę przez branżę spotkań – jedną z najszybciej rozwijających się sektorów na świecie.

Zgodnie z raportem, wartość branży w 2015 roku stanowiła aż 1% PKB Polski i dała zatrudnienie 171 tys. osób. Badania oparte zostały na analizie trzech zasadniczych dla sektora grup – uczestników spotkań, organizatorów oraz zarządców obiektów, w których były one organizowane. Prowadzone były przez zespół naukowo-branżowy wywodzący się z Meeting Professionals International Poland Chapter, Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej (której kierownikiem jest prorektor SGTiR, dr Krzysztof Celuch) oraz przy współudziale przedstawicieli wymienionych wyżej grup.

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.