UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / Nauka i badania / Nasze osiągnięcia / Nowa książka Wawrzyńca Konarskiego

Nowa książka Wawrzyńca Konarskiego

Nakładem Wydawnictwa AFiB Vistula ukazała się nowa książka dr. hab. Wawrzyńca Konarskiego, Rektora i profesora naszej Uczelni: „Partyzanci, doktrynerzy, terroryści. Chronologiczne studium fenomenu Irlandzkiej Armii Republikańskiej”. Jak podkreśla Autor, jest to owoc ponad trzydziestoletnich zainteresowań i prac badawczych poświęconych tak samej IRA, jak i szerzej – problematyce etniczności i konfliktów etnicznych.

Warto zauważyć, że praca ma wiele odniesień do obecnej problematyki europejskiej. To kolejni przywódcy brytyjscy sprawili – pisze W. Konarski – że idea Brexitu stała się fenomenem o charakterze „śnieżnej kuli”. I dalej: Na wypadek pełnego trudności procesu „rozwodu” Wielkiej Brytanii z Unią Europejską – odrzucanego wszak przez większość ludności Irlandii Północnej i gremialnie niepodzielanego przez mieszkańców Irlandii niepodległej – mogą pojawić się czynniki rewitalizujące uśpione antagonizmy, w tym atrakcyjność wojowniczego republikanizmu.

Więcej o książce tutaj: „Partyzanci, doktrynerzy, terroryści”.

Seminarium Instytut Stosunków Międzynarodowych i Instytutu Badań w dyscyplinie Nauk o Polityce i Administracji: „IRA – fenomen organizacji paramilitarnej”.

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.