UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / Nauka i badania / Nasze osiągnięcia / Nasi pracownicy publikują w wydawnictwie Routledge

Nasi pracownicy publikują w wydawnictwie Routledge

W prestiżowym wydawnictwie Routledge ukazała się właśnie książka poświęcona trzem dekadom transformacji systemowej w Polsce: „Poland in the Single Market. Politics, economics, the euro”. Dwa rozdziały opracowali do niej pracownicy naszej Uczelni: dr hab. Marta Götz – Euro area reforms and Poland – the state of the game oraz dr hab. Sebastian Płóciennik – From dependence to complementarity? Poland’s economic relations with Germany.

Jak możemy przeczytać w streszczeniu: Przypadek Polski i jej przejścia na gospodarkę rynkową i demokrację to historia sukcesu: 30 lat nieprzerwanego wzrostu i rozwoju, rozbudowy infrastruktury oraz modernizacji gospodarki i społeczeństwa. Epokowe zmiany zaszły w ciągu zaledwie trzech dekad. Nastąpiły tak szybko, że dzieci urodzone pod koniec lat 80. i później nie pamiętają już, jak wyglądało życie w Polsce w czasach komunizmu i nie mogą się do niego odnieść. Ponadto wielu starszych ludzi, łatwych ofiar romantyzowania własnej młodości, ma tendencję do zapominania. W rezultacie wyjątkowość polskich przemian i transformacji, śmiałość i skuteczność reform oraz sukces, jaki wspólnie wypracowało polskie społeczeństwo, są dziś podważane zarówno w kraju, jak i za granicą.

Dokładne dane bibliograficzne (w formacie wydawnictwa):

Visvizi, A. (Ed.), Matysek-Jędrych, A. (Ed.), Mroczek-Dąbrowska, K. (Ed.). (2021). Poland in the Single Market. London: Routledge, https://doi.org/10.4324/9780429285301

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ekonomia Filologia angielska Zarządzanie Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Grafika Zarządzanie MBA Women in Leadership Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodologia i metody badawcze w naukach społecznych Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Ekonomia Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Rzeczoznawstwo pojazdów, maszyn i urządzeń Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Full-Stack Data Science Program Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Cyberbezpieczeństwo dla informatyków Zarządzanie cyberbezpieczeństwem i niezawodnością w biznesie i w administracji Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Ekonomia online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Filologia hiszpańska Filologia hiszpańska Grafika Stosunki międzynarodowe online Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Stosunki międzynarodowe online Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +42

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.