UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / Nauka i badania / Nasze osiągnięcia / Między ekonomią a stosunkami międzynarodowymi

Między ekonomią a stosunkami międzynarodowymi

W znanym amerykańskim wydawnictwie akademickim IDI Global ukazała się praca zbiorowa „Outward Foreign Direct Investment (FDI) in Emerging Market Economies” zawierająca rozdział autorstwa Marty Götz (AFiBV) i Barbary Jankowskiej (Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu) pt. On Some Aspects of State-Owned Enterprises’ Foreign Direct Investments (SOEs’ FDI): The Case of Polish SOEs’ FDI. Badania te pozwoliły na rozpoznanie specyfiki inwestycji bezpośrednich dokonywanych za granicą przez firmy z udziałem państwa (SOE – state-owned enterprises) ze szczególnym uwzględnieniem podmiotów z Polski. Inne analizy poruszające zagadnienia na styku ekonomia-stosunki międzynarodowe prezentowane były m.in. w publikacjach, które ukazały się w czasopismach: „European Planning Studies”, „Sprawy Międzynarodowe”, „Przegląd Zachodni” i „Kwartalnik Naukowy Uczelni Vistula”. Studia te dotyczyły między innymi oceny wpływu klastrów na procesy umiędzynarodowienia firm klastrowych na podstawie analizy literatury przedmiotu i badania polskich organizacji klastrowych. Podejmowały także wstępną ocenę specyfiki przemysłu czwartej generacji z perspektywy międzynarodowych stosunków gospodarczych, w szczególności na ustalenie specyfiki Industry 4.0 i wyzwań jakie czwarta rewolucja przemysłowa niesie dla współpracy transgranicznej na przykładzie relacji polsko-niemieckich.

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ekonomia Filologia angielska Zarządzanie Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Grafika Zarządzanie MBA Women in Leadership Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodologia i metody badawcze w naukach społecznych Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Ekonomia Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Rzeczoznawstwo pojazdów, maszyn i urządzeń Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Full-Stack Data Science Program Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Cyberbezpieczeństwo dla informatyków Zarządzanie cyberbezpieczeństwem i niezawodnością w biznesie i w administracji Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Ekonomia online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Filologia hiszpańska Filologia hiszpańska Grafika Stosunki międzynarodowe online Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Stosunki międzynarodowe online Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +42

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.