UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / Nauka i badania / Nasze osiągnięcia / Imigranci wsparciem dla rynku pracy i rozwoju przedsiębiorstw

Imigranci wsparciem dla rynku pracy i rozwoju przedsiębiorstw

Świat wszedł w nową erę migracji międzynarodowych. Skutki tego zjawiska odczuwalne są w niemal każdej sferze funkcjonowania państw. Szczególnie istotną kwestią jest niewątpliwie wpływ migracji na kondycję ekonomiczną krajów szczególnie dotkniętych odpływem, jak i przypływem mieszkańców, czyli również siły roboczej. Problem ten dogłębnie analizują autorzy publikacji, pt. Imigranci wsparciem dla rynku pracy i rozwoju przedsiębiorstw pod redakcją naukową prof. Teresy Kupczyk z Instytutu Zarządzania Akademii Finansów i Zarządzania Vistula.

Wydana w połowie 2017 roku pozycja stanowi odpowiedź na wielorakie pytania uczestników rynku pracy, w tym sektora prywatnego. Zastosowana w publikacji kombinacja naukowych metod ilościowych i metod jakościowych umożliwiła dokonanie analizy uwzględniającej szerokie spektrum problemów badawczych oraz odpowiedź na kluczowe wątpliwości: czy migracja Ukraińców przynosi Polsce wymierne korzyści w tej sferze?; jak kształtuje się wzajemne postrzeganie polskich przedsiębiorców i pracowników z Ukrainy?; i w końcu – jakie wnioski płyną z doświadczeń polskiej emigracji zarobkowej do krajów Zachodnich, głównie Wielkiej Brytanii i Niemiec?

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ekonomia Filologia angielska Zarządzanie Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Grafika Zarządzanie MBA Women in Leadership Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodologia i metody badawcze w naukach społecznych Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Ekonomia Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Rzeczoznawstwo pojazdów, maszyn i urządzeń Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Full-Stack Data Science Program Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Cyberbezpieczeństwo dla informatyków Zarządzanie cyberbezpieczeństwem i niezawodnością w biznesie i w administracji Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Ekonomia online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Filologia hiszpańska Filologia hiszpańska Grafika Stosunki międzynarodowe online Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Stosunki międzynarodowe online Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +42

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.