UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / Nauka i badania / Nasze osiągnięcia / Environmental Footprint of Fluvial Tourism

Environmental Footprint of Fluvial Tourism

Zagadnienia związane z wpływem sektora turystycznego na środowisko naturalne stanowią istotny element światowych badań nad istotą postępujących zmian klimatycznych. Od 2015 roku zaangażowany jest w nie również Instytut Turystyki Szkoły Głównej Turystyki i Rekreacji, będąc częścią międzynarodowego projektu Environmental Footprint of Fluvial Tourism. Udział w nim biorą jednostki naukowe z 7 europejskich krajów, w tym z Francji, Hiszpanii, Węgier, Estonii i Polski. Realizowany jest w ramach programu Erasmus+.

Instytut Turystyki prowadzi badania obejmujące szeroki zakres problematyki związanej z wpływem turystyki na środowisko wodne. W trakcie trwania projektu przeprowadzono szereg badań odnoszących się do jego głównych celów, a więc przede wszystkim: wypracowanie zestawu umiejętności, które są niezbędne w celu tworzenia i implementacji zrównoważonych inicjatyw dla turystyki wodnej oraz zmniejszenia jej negatywnego wpływu na środowisko; zrównoważony rozwój ekosystemów wodnych; wytworzenie poczucia odpowiedzialności za ochronę środowiska wśród przedsiębiorców i społeczeństwa; czy w końcu opracowanie rozwiązań pozwalających obniżyć koszty prowadzenia działalności związanej z turystyką i umożliwiających wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań.

Finał projektu zaplanowano na 1 października 2017 roku.

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ekonomia Filologia angielska Zarządzanie Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Grafika Zarządzanie MBA Women in Leadership Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodologia i metody badawcze w naukach społecznych Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Ekonomia Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Rzeczoznawstwo pojazdów, maszyn i urządzeń Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Cyberbezpieczeństwo dla informatyków Zarządzanie cyberbezpieczeństwem i niezawodnością w biznesie i w administracji Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Ekonomia online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Filologia hiszpańska Filologia hiszpańska Grafika Stosunki międzynarodowe online Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Stosunki międzynarodowe online Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +41

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.