UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / Nauka i badania / Nasze osiągnięcia / Dialog Obywatelski i Forum CETA z udziałem Cecilli Malmström – komisarza UE ds. handlu

Dialog Obywatelski i Forum CETA z udziałem Cecilli Malmström – komisarza UE ds. handlu

7. kwietnia 2017 roku w Akademii Finansów i Biznesu Vistula odbyło się jedno z najważniejszych w Polsce wydarzeń tego roku, czyli Dialog Obywatelski z udziałem komisarz UE ds. handlu – Cecilli Malmström i podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju Tadeusza Kościńskiego oraz Forum CETA, podczas którego głos zabrali najważniejsi eksperci ośrodków akademickich i organizacji. Wydarzenie współorganizowane było z siedzibą Komisji Europejskiej w Polsce. W spotkaniach udział wzięło ponad 400 osób, m.in. studenci, przedstawiciele nauki, środowisk eksperckich, organizacji pozarządowych, przedsiębiorców, producentów rolnych i organizacji konsumenckich.

Problematyka umowy CETA budzi w naszym kraju wiele kontrowersji natury prawnej i ekonomicznej. Dialog Obywatelski był więc doskonałą okazją do konfrontacji różnych poglądów na ten temat oraz stworzył szanse bezpośredniego kontaktu z osobą odpowiedzialną za negocjacje w sprawie umowy z ramienia UE – komisarz UE ds. handlu – Cecillą Malmström. W trakcie rozmów padło wiele stwierdzeń odnoszących się bezpośrednio do Polski, z czego najważniejszą było zapewnienie, iż posiadamy odpowiedni poziom rozwoju gospodarczego, aby na ratyfikacji umowy wiele zyskać. Co więcej, najwięcej profitów w najszybszym czasie odczują strony najbardziej jak dotąd sceptyczne, czyli przedsiębiorstwa branży rolniczej, przetwórstwa czy transportowej.

Wydarzenie zyskało duże zainteresowanie mediów tradycyjnych i elektronicznych.

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Filologia hiszpańska Filologia hiszpańska Grafika Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +45

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.