UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / Nauka i badania / Nasze osiągnięcia / Czy grozi nam dekompozycja liberalnego ładu międzynarodowego?

Czy grozi nam dekompozycja liberalnego ładu międzynarodowego?

22 listopada 2018 roku w gmachu naszej Uczelni odbyła się konferencja naukowa Instytutu Stosunków Międzynarodowych Wydziału Biznesu i Stosunków Międzynarodowych, zatytułowana Czy grozi nam dekompozycja liberalnego ładu międzynarodowego? Europa w zmieniającym się świecie.

Organizatorzy za cele główne dwóch sesji konferencji, referatowej i panelowej obrali:

  1. omówienie szerszego kontekstu zmian ładu międzynarodowego;
  2. przedstawienie odpowiedzi i adaptacji UE do zmian zachodzących w ładzie międzynarodowym.

W pierwszej sesji głos zabrali prof. dr hab. Roman Kuźniar, prof. dr hab. Longin Pastusiak, dr hab. prof. UG Marek Rewizorski i dr Rafał Wiśniewski. Referaty obejmowały swoiste „punkty zapalne” obecnego ładu międzynarodowego
i perspektywy na przyszłość. Druga sesja miała charakter swobodnej dyskusji, którą poprzedziło zarysowanie przez uczestników głównych tez odnoszących się do roli Europy w kształtowaniu nowego porządku międzynarodowego.
W obradach brali udział: dr hab. Jerzy M. Nowak, dr hab. Marek Grela, prof. dr hab. Jan Barcz, dr Bartłomiej Nowak,
dr hab. Beata Piskorska, dr hab. Krzysztof Miszczak oraz dr Ryszard Schnepf.

Spotkanie zgromadziło około 60. gości reprezentujących najważniejsze ośrodki akademickie w kraju.

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ekonomia Filologia angielska Zarządzanie Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Grafika Zarządzanie MBA Women in Leadership Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodologia i metody badawcze w naukach społecznych Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Ekonomia Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Rzeczoznawstwo pojazdów, maszyn i urządzeń Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Cyberbezpieczeństwo dla informatyków Zarządzanie cyberbezpieczeństwem i niezawodnością w biznesie i w administracji Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Ekonomia online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Filologia hiszpańska Filologia hiszpańska Grafika Stosunki międzynarodowe online Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Stosunki międzynarodowe online Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +41

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.