UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / Nauka i badania / Nasze osiągnięcia / Azja XXI wieku i renesans Szlaku Jedwabnego

Azja XXI wieku i renesans Szlaku Jedwabnego

Na przełomie 2016/2017 zespół Centrum Badań Azjatyckich przygotował dwujęzyczną (polsko-angielską ) monografię pod tytułem Azja XXI wieku i renesans Szlaku Jedwabnego (wydana przez wydawnictwo Vistuli) – pod redakcją naukową Dyrektora Centrum, dr. hab. Wojciecha Hübnera. Jest to zbiór studiów na temat krajów współczesnej Azji (m.in. Chin, Korei Płd., Japonii, Indii i Turcji) napisanych przez przedstawicieli różnych środowisk: polskich i zagranicznych naukowców specjalizujących się w tej tematyce, jak również przedstawicieli dyplomacji i dziennikarzy.

Część monografii jest poświęcona historycznej tradycji Szlaku Jedwabnego, do której nawiązuje współczesna chińska inicjatywa Pasa i Szlaku. Idee multikulturowości i podejście wielodyscyplinarne zaczerpnięte z tej tradycji i jej współczesnej interpretacji mogą się stać modelowymi parametrami współczesnych systemów edukacyjnych – jak dowodzi jeden z zamieszczonych w monografii artykułów.

Monografia stanowi autentyczny, własny dorobek tworzonego spontanicznie zespołu skupionego wokół wiodącej tematyki, a przede wszystkim wokół badan poświęconych historycznemu i współczesnemu Szlakowi Jedwabnemu i różnym perspektywom ( w tym – polskiej) oceny tej ostatniej inicjatywy.

Dzięki przedstawieniu indywidualnych punktów widzenia autorów pochodzących z różnorodnych środowisk i o różnorodnym doświadczeniu międzynarodowym, opracowanie staje się ciekawym, wielo-perspektywicznym kompendium wiedzy, które może wprowadzić czytelnika w trudną, lecz bardzo ważną współcześnie tematykę Azji XXI wieku, a w szczególności ukazać nową rolę współczesnych Chin wraz z ich inicjatywą Pasa i Szlaku.

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ekonomia Filologia angielska Zarządzanie Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Grafika Zarządzanie MBA Women in Leadership Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodologia i metody badawcze w naukach społecznych Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Ekonomia Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Rzeczoznawstwo pojazdów, maszyn i urządzeń Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Cyberbezpieczeństwo dla informatyków Zarządzanie cyberbezpieczeństwem i niezawodnością w biznesie i w administracji Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Ekonomia online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Filologia hiszpańska Filologia hiszpańska Grafika Stosunki międzynarodowe online Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Stosunki międzynarodowe online Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +41

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.