UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / Wpisy / Marnowaniu żywności mówimy STOP! Konferencja „Make a Change: Stop Food Waste”

Marnowaniu żywności mówimy STOP! Konferencja „Make a Change: Stop Food Waste”

Kwestia marnowania jedzenia jest jednym z największych globalnych problemów współczesnego świata, który większość z nas wciąż bagatelizuje. W samej Unii Europejskiej rocznie trwoni się 88 milionów ton żywności! Tematowi poświęcona została konferencja CSR „Make a Change: Stop Food Waste” zorganizowana przez studentów międzynarodowego programu Intertour realizowanego w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula z Grupy Uczelni Vistula.

Konferencja inna niż wszystkie

6 godzin warsztatów i prelekcji, atrakcje takie jak live cooking, akcja „Boomerang Bags”, warsztaty pędzenia roślin czy kuchni bezodpadkowej – na takie atrakcje mogli liczyć uczestnicy wydarzenia.

Konferencja odbyła się 16 stycznia w Warsztacie Warszawskim. Wydarzenie było przykładem Zielonego Eventu na zasadzie współpracy z Little Greenfinity. Spotkanie było podzielone na część merytoryczną i praktyczną. Ciekawym punktem były warsztaty dotyczące wiedzy na temat food waste Virginie Little, pokaz live cooking Kuby Korczaka, czy prelekcja na temat kuchni bezodpadkowej Joanny Gałązki. Jednym z gości był ponadto szef kuchni hotelu Novotel Warsaw Centrum, Jakub Emanuel Malec, który udowodnił, że zero waste jest możliwe nawet w luksusowym hotelu.

Czytaj mniej

Konferencja odbyła się 16 stycznia w Warsztacie Warszawskim. Wydarzenie było przykładem Zielonego Eventu na zasadzie współpracy z Little Greenfinity. Spotkanie było podzielone na część merytoryczn…

Czytaj więcej

„Przede wszystkim pragnęłam uciec od wizerunku konferencji, podczas której biernie się słucha. Zależało mi na aktywności uczestników, zmianie ich postawy i zachowania. Postawiłam na stworzenie dynamicznego wydarzenia, które nie tylko pobudzi obecnych nas sali do myślenia o samym problemie Food Waste, ale również da im wiedzę i umiejętności, które będą mogli wykorzystać już tego samego dnia i dokonać rewolucji… w swojej kuchni” – mówi Magda Klimczyk, główna organizatorka „Make a Change: Stop Food Waste”.

Najwięcej jedzenia marnuje się w naszych domach

Kto z nas nie wyrzuca łodygi brokułu lub liści kalafiora? Warzywa z rosołu trafiają do kosza na śmieci? Zapominamy, też, że terminy „należy spożyć do… ” i „najlepiej spożyć przed… ” nie oznaczają tego samego.

Jak oszczędzać na jedzeniu i jak zrobić coś z niczego do jedzenia? Uczestnicy konferencji dowiedzieli się m.in., że warto sprawdzić, jaka jest data ważności produktu i np. ustawić go na początku półki czy nawet oznaczyć, a także, że mogą zaplanować z wyprzedzeniem tygodniowe menu i spisać wszystkie potrzebne produkty. Jeżeli już kupimy za dużo, część produktów warto zamrozić. Z warzyw z rosołu możemy przyrządzić pyszną zupę-krem.

Czytaj mniej

Najwięcej jedzenia marnuje się w naszych domach

Kto z nas nie wyrzuca łodygi brokułu lub liści kalafiora? Warzywa z rosołu trafiają do kosza na śmieci? Zapominamy, też, że terminy „należy spożyć d…

Czytaj więcej

Certyfikat Travelife

Organizacja konferencji była wymogiem zaliczenia przedmiotu CSR (od ang. corporate social responsibility) i okazją do zdobycia światowego certyfikatu Travelife (Travelife Sustainability Manager). SGTiH Vistula jest jedyną w Polsce i jedną z nielicznych w Europie Uczelni, która daje studentom taką możliwość.

„Projekt Travelife to przede wszystkim inicjatywa studentów, służąca wspieraniu lokalnych społeczności zgodnie z międzynarodowymi standardami. Ponad 100 studentów, ciekawe konferencje na czele ze Stop Food Waste to tegoroczna edycja. Bardzo cieszę się z zaangażowania studentów w działania CSR i mam nadzieję, że to właśnie oni będą przyszłymi liderami branży spotkań – chwali studentów dr Krzysztof Celuch, ich opiekuni pełnomocnik rektora ds. współpracy z biznesem”.

Czytaj mniej

Certyfikat Travelife

Organizacja konferencji była wymogiem zaliczenia przedmiotu CSR (od ang. corporate social responsibility) i okazją do zdobycia światowego certyfikatu Travelife (Travelife Sust…

Czytaj więcej

Marnowanie żywności to problem na skalę światową. Aby móc z nim walczyć, należy w pierwszej kolejności zadbać o edukacje społeczeństwa. Konferencja CSR „Make a Change: Stop Food Waste” to doskonały przykład akcji budującej swiadomość w tym ważnym i mającym wpływ na życie nas wszystkich temacie.

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Filologia hiszpańska Filologia hiszpańska Grafika Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +45

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.