UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / Wpisy / Firma to ludzie, nie pieniądze

Firma to ludzie, nie pieniądze

Tak jak wielu, zaczynał od garażowej produkcji i odniósł spektakularny sukces. Dziś Zenon Ziaja zarządza wielką firmą kosmetyczną o ugruntowanej pozycji na rynku i ciągle powtarza: „Firma to ludzie, nie pieniądze”. To hasło lidera, który ma wizję, odwagę i wiedzę.

Lider godny zaufania

Czy ty też chcesz być liderem i wziąć odpowiedzialność za firmę?  Zarządzanie to fascynująca przygoda. Może dostarczyć mnóstwa satysfakcji i adrenaliny niczym na rollercoasterze. Wymaga jednak wiedzy i zaangażowania. Bez solidnego przygotowania trudno wyznaczać cele i mobilizować ludzi.

Zarządzanie to rzemiosło, ale również sztuka.  Menedżer odgrywa kluczową rolę w firmie. Jest dziś strategiem, organizatorem i coachem. Musi być odporny i elastyczny, tak jak strategia firmy.  To od jego kompetencji, zarówno twardych, jak i miękkich, oraz od stylu zarządzania zależy sukces.

Zarządzanie – jakie studia warto wybrać?

Akademia Finansów i Biznesu Vistula gwarantuje takie przygotowanie – to  studia na kierunku Zarządzanie – I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, po polsku i angielsku, a także on-line. Jeśli biznes jest twoim światem, to te studia są właśnie dla ciebie. Przygotują do zarządzania własnym przedsiębiorstwem lub działem dowolnej organizacji. Dadzą solidną i praktyczną wiedzę z dziedziny ekonomii, finansów i rachunkowości, prawa i marketingu. Nasi wybitni wykładowcy pokażą ci nowe trendy w zarządzaniu, bo tak jak cały świat, ta sztuka również się zmienia.   

Odpowiedzialność, misja, kultura

Dynamika zmian społecznych, kulturowych, gospodarczych i politycznych jest ogromna. Na scenę wkroczyło pokolenie Y. Firmy muszą na to reagować.  W marketingu sięgają więc po nowoczesne media społecznościowe, zautomatyzowaną technikę reklamową i analizę dotyczącą odbiorców. Do gry weszła wirtualna rzeczywistość, sztuczna inteligencja, chatboty i  influencerzy. Firmy coraz chętniej decydują się na hybrydowe rozwiązania, które wykorzystują wiele różnych narzędzi.

Coraz powszechniejsze jest przy tym przekonanie, że w zarządzaniu ważna jest odpowiedzialność biznesu i misja. Budowanie kultury ciągłego i otwartego dialogu to dziś jeden z fundamentów. Chodzi o dialog z pracownikami, klientami oraz lokalną społecznością, a także o wpływ firmy na środowisko. Badania firmy doradczej Deloitte wskazują, że firmy, które angażują się w życie ludzi i udowadniają, że są godne zaufania, poprawiają swój wizerunek,  zyskują sprzymierzeńców i lepiej się rozwijają się.

Nowe trendy w zarządzaniu

Dziś inny jest klient, ale inny jest także pracownik.  Well-being – pod tym hasłem kryje się filozofia, która coraz powszechniej  jest traktowana jako siła napędowa wydajności. Dla wielu ludzi praca nie jest tylko miejscem do zarabiania pieniędzy. Chcą by, to czym się zajmują przynosiło im satysfakcję.  Oczekują możliwości rozwoju, zdobywania doświadczenia i poszukiwania nowych ról w firmie, a także uczciwego i jawnego systemu nagradzania. Współczesny pracownik nie chce być przywiązany do biurka. Dlatego rośnie znaczenie platform do współpracy on-line, czy kontaktu za pośrednictwem mediów społecznościowych.

W zarządzaniu jeszcze niedawno dominowała wielozadaniowość i burze mózgów.  Najnowsze badania wskazują, że obciążanie wieloma różnymi zadaniami rujnuje zdrowie, działa na człowieka  jak nieprzespana noc. Z kolei ciągłe spotkania, wcale nie prowokują kreatywności, a są jedynie stratą czasu. Psychologowie dowodzą, że skuteczniejszy jest monotasking, czyli skupienie się na jednym zadaniu i tzw. brainwriting – łączenie pracy indywidualnej  z zespołową. O zespół trzeba dbać, bo przecież firma to nie pieniądze, a ludzie.

Każdy, kto chce rozwinąć skrzydła w biznesie i odnieść sukces, powinieneś to wiedzieć.  

Więcej o studiach Zarządzanie:

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.