Home / News / Szlachetna Paczka na Vistuli

Szlachetna Paczka na Vistuli

szlachetna paczka, grafika, vistula, plakat

Zbliża się czas świąt, prezentów i wspaniałej atmosfery wzajemnej pomocy. Są jednak ludzie, którzy potrzebują jej bardziej, niż inni. Samorząd Studencki zdecydował się wziąć udział we wspaniałym przedsięwzięciu, jakim jest Szlachetna Paczka i zachęca do udziału w nim wszystkich studentów i pracowników!

JAK POMÓC?
To nic trudnego! Od 1.12 do 07.12 przy ul. Stokłosy 3 w Grupie Uczelni Vistula będą znajdowały się pudła, w których będzie można zostawić żywność długoterminową i środki czystości.

CZEGO POTRZEBUJEMY?
I. Podstawowe produkty żywnościowe: herbata, kasza, cukier, kawa, makaron, olej, ryż, mąka, warzywa w puszkach.
II. Srodki czystości: proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, płyny czyszczące, szampon
III. Odzież i obuwie.
– zimowa (kurtka L, dłuższa, ciemny kolor)
– zimowe buty (za kostkę (krótkie), 38/39, na płaskiej podeszwie)
VI. Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego: odkurzacz.
Najpilniejsze potrzeby wybranej rodziny to: żywność, środki czystości i odzież.

OPIS RODZINY, KTÓREJ POMAGAMY:
Pani Magdalena (58 lat) mieszka sama, cierpi na lekką niepełnosprawność ruchową, ostatnio los jej nie oszczędzał i seria nieszczęśliwych wypadków sprawiła, że pani Magdalena straciła zdrowie i pracę. Pani Magdalena ma dwoje dorosłych dzieci, z którymi właściwie nie ma kontaktu, całe życie ciężko pracowała w Domach Towarowych Centrum. W 2009 roku w wyniku wypadku autobusowego uszkodziła sobie bark, kiedy po leczeniu wróciła do pracy, została zwolniona. Przez ciężką pracę fizyczną Pani Magdalena nabawiła się choroby kręgosłupa (dyskopatia lędźwiowa i szyjna), ma też endoprotezę kolana. Te schorzenia uniemożliwiły Pani Magdalenie znalezienie pracy, 3 lata walczyła o przyznanie renty, która w końcu została przyznana, ale po dwóch latach odebrana.
Od 2016 roku pani Magdalena bezskutecznie szukała pracy i korzystała tylko z zasiłku, który nie wystarczał na życie (około 300 złotych miesięcznie). Przez ten czas kiedy pani Magdalena utrzymywała się tylko z zasiłku, aktywnie poszukiwała pracy i udało się, 2 sierpnia tego roku pani Magdalena miała przystąpić do pracy w firmie windykacyjnej, ale po drodze do pracy przewróciła się i złamała nogę. Noga nadal nie jest sprawna i pani Magdalena bardzo się denerwuje i martwi tym, że wciąż nie może zacząć pracować. Pani Magdalena musiała pożyczyć pieniądze w czasie, kiedy nie miała renty i nie mogła znaleźć pracy, powoli spłaca te długi, ale jeszcze jej trochę zostało do spłaty. Robi to co w jej mocy, żeby zwiększyć swoje szanse na szybki powrót do pracy, chodzi na rehabilitację, tłumaczy pracodawcy jak wygląda sytuacja, jest bardzo szczera, bardzo trudno jej mówić o tym, że potrzebuje pomocy, która akurat w tym momencie życia jest jej bardzo potrzebna.
Dzięki otrzymanej żywności pani Magda będzie mogła zaoszczędzić pieniądze na leki i na spłatę długów.

Liczymy na Was!

Share this post
The university implements projects co-financed by the European Union
Vistula University in Pultusk

Vistula University in Pultusk

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it. Check details.